Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyermekekről gondoskodás vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Atomati kérdése:

Gyermekekről gondoskodás vs. Egymással törődés. Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

13 éve házasok vagyunk két gyermekkel, mindketten iskolába járnak.

Sajnos nem gyakran adatott meg az elmúlt 12 év folyamán, hogy a feleségemmel kettesben tölthessünk egy estét - családi berkeken belül nem kaptunk gyermekvigyázós segítséget. A napirendünk reggel hattól este 10-ig ugyanaz. Meló, haza, gyerekekkel tanulás, házimunka, alvás.


Feleségem nagyon önzetlen a gyerekekkel szemben, ami szerintem jó, de csak egy határig. Gyakorlatilag oda jutottunk, hogy pl. a 12 éves gyermek hazajön a suliból, a feleségem pakolja ki a táskáját keresi ki, hogy mi a lecke, és kín keservesen birka türelemmel nekiáll a gyereket tanítani. A vers tanulás pl úgy megy, hogy felolvassa neki és ismételteti. Ezzel naponta 2 óra megy el. A gyerekek ehhez a mentalitáshoz teljesen hozzászoktak. Én szigorúbb vagyok, pl nem ugrok az elő "inni kérek!" felszólításra, hanem megmondom neki, 12 évesen illik magadnak tölteni. Sok-sok ilyen apró jelenet van, ami miatt engem kevésbé kedvelnek a gyermekeim.

A lányom pl. annyira ragaszkodik az anyjához, hogy pl. egyszer 20 percre be szerettünk volna ugrani kettesben egy kávézóba, nem engedte, azt mondta csak akkor, ha ő is mehet.

Nagyon becsülöm a feleségem, amiért ennyire önzetlenül és erőn felül mindent megtesz a gyerekekért, de ez már nagyon a házas életünk rovására megy. Egyszerűen egymásra sem időnk és energiánk nem marad. 12 éve élünk így.

Megköszönném a tanácsotokat, gondolom nem egyedül vagyok ilyen helyzetben. Megköszönném a "kioktató..., a gyermekvállalás teher... stb..." hozzászólások mellőzését.

Vannak persze örömök a családi életben, de jellemző a fásultság. Azt keresem, hogyan lesz ez jobb együtt, hogyan tudnánk újra szerelmesek lenni egymásba -és persze nem nyugdíjas korunkban..



2014. dec. 8. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát a felséged ezzel a hozzáállással több kárt csinál, mint hasznot.

Nem elég, hogy ez egy teljesen hibás nevelési módszer, de a házasságnak sem tesz jót, ha az egyik fél megszűnik házastársnak lenni.

2014. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a gyerek lemondással jár... - bocs, nem hagyhattam ki :D


Na, komolyan: a feleséged nem önzetlen a gyerekekkel, hanem nem hagyja őket élni.

Nincs baj, ha segít pl. tanulni, de könyörgöm, a 12 évesnek odaadom a könyvet, hogy tanuld meg, ha úgy érzed kész, kikérdezem. Meg az írásbelit átnézem/segítek, ha kell, de az hamar megvan, kb. fél óra max.

Inni kér, akkor elmegy és kiszolgálja magát, mert NEM DEDÓS, akinek mindent a sgge alá kell tenni.

A lányom, pedig, ha ilyet mondana, ő NEM HAGY minket kettesben, hát elbeszélgetnék vele, hogy dehogynem, aranyom, mert én most APÁVAL leszek. Ha hisztizik, akkor meg hisztizzen.


Sürgősen keresnék erre megoldást, mert határozottan nem normális, hogy ennyire függ a gyerekeitől és nem engedi leválni (lassan) őket. Plusz tényleg tönkre fog menni a házasságotok, én csodálkozok, hogy még bírod, hisz pl. abszolút nem érezteti veled, hogy férfi/férj vagy.

2014. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék vele közösen párterápiára, ahol egy külső ember segít megérteni neki, hogy ez így nem jó. Te elmondhatod ott, hogy hogy érzed magad, neki pedig segít változni a gyerekekhez való hozzáállásán. A gyerekeket pedig addig is beiratnám valamilyen különórára, vagy szakkörre, es olyan peogeamokat szerveznék, ahova a gyerekek nem jöhetnek, melléjük pedig fogadnék egy babysittert arra a pár órára, ha senki nincs, aki addig vigyázzon rájuk.
2014. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Azert pontoztatok le mert minden este eltoltunk kettesben par orat a ferjemmel?

Csinaljatok maskent nekunk nem kell parterapia ez mukodik es a gyerekek tiszteletben tartjak.

2014. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal inkább irtózik mindenki a szigorú szabályaitoktól.
2014. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akik lepontozták a 9-est, írják már meg, hogy miért?
2014. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9. A gyerekek a szabalyok es keretek kozott lesznek nyugod kiegyensulyozott emberek.

Suly alatt no a legjobb fa is.

Szigoruak vagyok de szeretjuk oket szabalyok segitenek egy csalad maradni foleg hogy 6 vagyunk plus ket kutya.

2014. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az első gyerekkel én is így viselkedtem, bő 10 év múlva született a másik. Vele lazábbra vettem a gyeplőt, mert én magam rájöttem, hogy én is csak egyszer élek. Úgyhogy külső segítség híján a 15 éves vigyáz alkalmanként (1-2 óra)az ötévesre, amíg mi kettecskén házon kívül vagyunk. Persze volt hiszti a nagy részről, hogy "tegnap még behoztad a vizet, meg tegnap még bepakoltad a ruhákat a szekrényembe" de kb. egy fél év alatt elcsitult a vihar. Először ketten kellene a feleségeddel beszélni, hogy te szeretnél most már kicsit kettesben is lenni vele, és újra élvezni a közös életet, és mivel elég nagyok a gyerekek, bevezetni egy-két új szabályt, (mindenki iszik, eszik, pakol önállóan pl.) amihez mindketten ragaszkodtok. Biztosan lesz cirkusz, de megéri a kitartás.
2014. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

9: Egy toplistavadászhoz lehet "szerencséd":

"- Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont."

2015. jan. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

9-es nektek nem való gyerek, remélem ez már leesett? Még írni se tudsz (ez lenne a legkevesebb bakker!)

1-es voltam.

2015. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!