Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Édesanyák, mit tennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyák, mit tennétek a helyemben? Nem akarok még a férjemmel is veszekedni ebben az amúgy is nehéz helyzetben.

Figyelt kérdés

Ikerterhességem volt, február 9-re voltam kiírva. December 1-én megindult a szülés, pontosan 2 hónappal és 9 nappal korábban, mint ahogy tervezve volt. Szerencsére mindkét baba él, bár nagyon picik, kevesebb mint 2 kilósak, besárgultak, és a tüdejük még nem fejlődött ki rendesen, bár tudnak önállóan lélegezni, de azért még segítenek nekik géppel. Inkubátorban vannak, de nincsenek életveszélyben. A kórházban azt mondták még legalább 1 hónapig bent fogják tartani őket, fejlődésüktől függően január eleje vagy közepe fele jöhetnek haza. Én már 9 napja bent vagyok a kórházban velük, és a kórház felajánlotta hogy bent maradhatok végig amíg a babákat is ki nem engedik, mert viszonylag messze lakunk, 40 km-re a kórháztól.


Én viszont nem szeretnék bent maradni, haza szeretnék menni. Ennek oka, hogy van otthon egy 2 évesem, akinek szüksége van rám. És itt jön a képbe a férjem, aki szerint viszont kötelességem a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, ő el tudja látni a fiunkat 1 hónapig, nem lesz neki semmi baja nélkülem és majd minden nap bejönnek. Nos én ezzel akkor sem értek egyet, mert a fiunk bölcsis, reggel összekészítem, elviszem a bölcsibe, aztán jönnék a kicsikhez, itt lennék velük egész nap a kórházban, de délután 4-5 óra fele szeretnék hazamenni, és a másik gyerekemről is gondoskodni. Az nem megoldás, hogy minden nap bejönnek, a férjem 5ig dolgozik, mire elhozza a gyereket, beérnek ide, már indulhatnak is haza, mert 8kor vacsi, fürdés, alvás. Alig látnám a családom, itt meg jelenleg úgysem tehetek semmit. Egész nap itt lennék, de estére haza akarok menni! Karácsonyt is velük szeretném otthon tölteni, mert a 2 éves fiamnak igenis fontos. Most ott tartunk, hogy a férjem elhordott minden gonosz rossz szemét anyának, amiért nem akarok a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, és most már kezdem azt hinni hogy igaza van és az én felfogásom fura, hogy haza akarok "költözni". Mi mit gondoltok, mit tennétek? Ebben a nehéz időszakban szükségem van a férjemre és nem arra hogy még egymással is veszekedjünk :( Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek vagy tettetek ilyen helyzetben.


2014. dec. 9. 16:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%

Az a meglátásom, hogy a nagyobb viszont nem fogja megérteni, ha beköltözöl a kicsikhez. 2 évesen nincs annyi empátiája, ha a világ -érzelmi szinten - legfejlettebb 2 évese is, hogy elfogadja, hogy anyu egy hónapra eltűnik teljesen, mert megszülettek a kistesók. Aztán, talán, mire kamasz lesz, megérti. Addig viszont utálni fogja a kistestvéreit, és azt gondolom, anyaként nincs szörnyűbb annál, ha a gyerekek nem jönnek ki jól.


Persze, a picúroknak is szükség van az anyjukra, de ettől még a nagy is a gyereked. Valami kompromisszumot kéne találnotok, mert nincs az a két éves, aki jól viseli, hogy anyu eltűnik egy hónapra.

2014. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is volt pic-ben korababám, és igen, ott is három óránként mehettünk be egy félórára szoptatni, vagy a tejet lefejni. Irigyeltem is aki közelebb lakott, hogy otthon alhat, beszélgethet a férjével. Nekem még nem volt nagyobb gyerekem,és 80 km volt a távolság, de megértelek, igen jobb lenne haza menni. Viszont a férjedet is megértem, a kétéves hazahozhat ezt-azt a bölcsiből, és ha elkapod, nem mehetsz be az ikrekhez.

Nekem is a köztes megoldás tetszene: néha otthon, néha anyaszállón.

2014. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
36%
Én biztos h bent lennék a kórházban hétköznap, hétvégén meg otthon. 2 éves ellene az apukájával de a 2 pici bármelyik pillanatban küzdhetnek az életért, persze tudom ez hétvégén is lehetne de akkor mondjuk beugranánk családostul. Mondjuk az én párom abba is benne lenne h felváltva legyünk bent.
2014. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%
Több mint egy hónapig éjjel-nappal bent lenni nagyon megerőltető,pláne ott ahol a kismama csak egy széket kap.Teljesen felesleges is lenne ilyen picik esetében,nagyobb 1-2 éves gyereknél is más lenne a helyzet.Pláne azért te napi 8 órát bent lennél ami nem kevés.A férjed gyanítom egy hetet nem bírna ki napi 8 órában sem bent,nemhogy egy hónapot non-stop.
2014. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%

Köszönöm a lepontozást.


De érdekes h az egészséges újszülöttet egyikőtök se hagyná magára még egy vásárlás kedvéért se azt akinek meg fontos lenne h érezze h ott az anya azt igen. Érdekes...

2014. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%

2 éves volt a gyerekem, amikor a pici született. Az alatt a 3 nap alatt nagyon hiányzott a nagyobb, amíg a kórházban voltam.

Teljesen megértelek, kedves kérdező! Neked nem 2 gyereked van, hanem 3. Mivel minden nap bemennél az ikrekhez, ezért nem értem a férjedet! Azt sem értem, aki szerint az lenne a normális, hogy az anya az egyik gyerekét tegye félre hetekre.

Az anyának szüksége van a támogatásra, és szüksége van a gyerekeire is. Nem is értem.......

2014. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%
Nalunk hasonlo helyzet volt 10eve.Hugom 27.hetre szuletett meg,mi otthon a ket tesommal.akkor voltunk 7,10,en pedig 16eves.szinten 40km volt a korhaz.szules utan apukam felesege hazajott a korhazbol,de minden nap bejart,nem aludt benz.hiszen meg sem foghatta hetekig.900grammal szuletett.en sokmindenben segitettem otthon,vegul 2honapot volt bent a hugom.es annyira mar nincs is tisztan elottem az a nehez idoszak.de szerintem teljesen vallalhato h mig bolcsiben van a nagyfiu addig te bent vagy a picikkel.elso gyerkocnel persze mas lenne,de most a nagyobbra is oda kell figyelni.
2014. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

Én három hétre a kórházban ragadtam csecsemőként. Két idősebb testvérem van, anyukám is hazament.

Szerintem visszaérvelhetsz a ferjednek, hogy a nagy is a gyermeked, neki is szüksége van az anyjára.

2014. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%

Jelen :9 pont 2 éve születettek ikreim, 2 kilóval 36 hétre. 2 hétre kerültek koraszülöttre. Itthon volt a 12 évesem, és másfél évesem. Alig vártam, hogy hazajöhessek. Babák még maradtak értelemszerűen. reggel elvittem a nagyot suliba, látogatás a babáknál 8-9-ig. Majd 11-12-ig, 2-3-ig, és 5-6-ig. Igazából csinálni semmit sem lehetett. Kivenni őket nem lehet, szoptatni, etetni nem lehet. Fejtem, aztán bementem hozzájuk, néztem őket, fényképezgettem, ennyi. (mikor lehetett etetni őket cumisüvegből, az majdnem a 2 hét letelte előtt volt). Én a napi 4 látogatás közül kettőn mindig voltam, vagy hármon, de mindegyik lakalommal sohasem, mert itthon is vártak rám a gyerekek. Nem is értem, miért lenne jó a férjednek, ha éjszaka is a kórházban lennél, amikor úgysem lehet mellettük lenni. Az miért jó neki?


Magyarázd el neki, hogy a napi 4-5 látogatáson akkor is ott vagy, ha otthon alszol, a 2 évessel is törődsz. Akkor sem mehetsz be hozzájuk gyakrabban, ha ott ülsz 0-24-ben a PIC ajtaja előtt.

2014. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és volt anyuka, aki pl a 100 km-t tett meg mindennap. Reggel jött 100 km, este ment haza, 2 gyerek várta otthon, újabb 100 km.


Kedves 15! Miért jó, ha anyuka beköltözik a kórházba, amikor így is-úgy is csak 4 alkalommal mehet be a picikhez? Attól nem engedik be gyakrabban, mert a kórházban marad.

2014. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!