Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Édesanyák, mit tennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyák, mit tennétek a helyemben? Nem akarok még a férjemmel is veszekedni ebben az amúgy is nehéz helyzetben.

Figyelt kérdés

Ikerterhességem volt, február 9-re voltam kiírva. December 1-én megindult a szülés, pontosan 2 hónappal és 9 nappal korábban, mint ahogy tervezve volt. Szerencsére mindkét baba él, bár nagyon picik, kevesebb mint 2 kilósak, besárgultak, és a tüdejük még nem fejlődött ki rendesen, bár tudnak önállóan lélegezni, de azért még segítenek nekik géppel. Inkubátorban vannak, de nincsenek életveszélyben. A kórházban azt mondták még legalább 1 hónapig bent fogják tartani őket, fejlődésüktől függően január eleje vagy közepe fele jöhetnek haza. Én már 9 napja bent vagyok a kórházban velük, és a kórház felajánlotta hogy bent maradhatok végig amíg a babákat is ki nem engedik, mert viszonylag messze lakunk, 40 km-re a kórháztól.


Én viszont nem szeretnék bent maradni, haza szeretnék menni. Ennek oka, hogy van otthon egy 2 évesem, akinek szüksége van rám. És itt jön a képbe a férjem, aki szerint viszont kötelességem a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, ő el tudja látni a fiunkat 1 hónapig, nem lesz neki semmi baja nélkülem és majd minden nap bejönnek. Nos én ezzel akkor sem értek egyet, mert a fiunk bölcsis, reggel összekészítem, elviszem a bölcsibe, aztán jönnék a kicsikhez, itt lennék velük egész nap a kórházban, de délután 4-5 óra fele szeretnék hazamenni, és a másik gyerekemről is gondoskodni. Az nem megoldás, hogy minden nap bejönnek, a férjem 5ig dolgozik, mire elhozza a gyereket, beérnek ide, már indulhatnak is haza, mert 8kor vacsi, fürdés, alvás. Alig látnám a családom, itt meg jelenleg úgysem tehetek semmit. Egész nap itt lennék, de estére haza akarok menni! Karácsonyt is velük szeretném otthon tölteni, mert a 2 éves fiamnak igenis fontos. Most ott tartunk, hogy a férjem elhordott minden gonosz rossz szemét anyának, amiért nem akarok a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, és most már kezdem azt hinni hogy igaza van és az én felfogásom fura, hogy haza akarok "költözni". Mi mit gondoltok, mit tennétek? Ebben a nehéz időszakban szükségem van a férjemre és nem arra hogy még egymással is veszekedjünk :( Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek vagy tettetek ilyen helyzetben.


2014. dec. 9. 16:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
57%
Azt miért nem érti meg a férjed, hogy a kisfiadnak szüksége van rád? Hiúsági kérdést csinál belőle?
2014. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az lenne a jó megoldás, ha mondjuk pénteken hazamennél hétvégére, illetve karácsonyra, nyilván nem kell non stop az ikrekkel lenni, de tényleg felesleges napi szinten ingázni szerintem. A kisfiad a férjedé is, nyilván ő is el fogja tudni látni, hétvégén meg te is hazamehetsz. Ez nem lenne jó megoldás?
2014. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%
Én maradnék a kicsikkel a kórházban, mert míg nem "jelentkezel" ki onnan addig van ágyad, ellátásod. Utána már csak marad a folyosó és az nagyon megterhelő mondjuk 8-4-ig hiába mész be a bébikhez 3 óránként.
2014. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
56%

én mint kisgyerekes, ha belegondolok, a te verziódat tartom jobb megoldásnak. a te oldaladról is a 3 gyermeked oldaláról is. ha még nincsenek 2 kilósak, gondolom ki sem veheted őket, alszanak. a 3-4 látogatás szerintem is elég, mert nem tudom nem nézni, hogy az utolsó látogatás miatt mitől fosztod meg a 2 évesed.

barátnőm hazajött a kora szülötte mellől. náluk nincs nagytesó, de azt mondta, hogy nem tudja a kórházban kipihenni magát, most pedig az a legfontosabb a kicsinek, hogy kapjon anyatejet. így este hazament, kipihente magát, majd reggel duzzadt cicikkel menj fejni :)

(egyébként ez is egy érv ha bevetnéd...)


ugyanakkor a férjed is értem, gondolom ezt nem is neked szánta, hanem magáénak, mert ő dolgozik és nem tud a picik mellett lenni, pedig nyilván szeretne. és talán ez a vágy és mérhetetlen aggódás így jött ki belőle, hogy téged tenne oda 100%osan. próbáljátok megbeszélni, nagy szükségetek van most egymásra!

sok egészséget a kicsiknek és a legjobbakat!!!!

2014. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! Tegnap végülis sikerült beszélnem a férjemmel. Kértem, indokolja meg, miért szeretné, ha minden éjszakát bent töltenék, mikor éjszaka amúgy sem láthatom őket. Végül kiderült hogy mi a nagy baja. Ő abban a hitben él, hogy a gyerekek az életükért küzdenek, mert picik, sárgák, "gyűröttek", le van kötve a szemük, csövek lógnak ki belőlük, és szerinte bármikor történhet bármi, amikor legalább egyikőnknek itt kell lenni. Végül az tett pontot a mondat a dolog végére, amikor bejött az doktornő, s vele is beszéltünk, s megnyugtatott, hogy a babáknak közel sem olyan rossz az állapota, mint amennyire "rémisztően" kinéznek az inkubátorban. A légzéssegítő meg a lekötött sem, ezek csak óvintézkedések, de nincs szervi rendellenességük, ez már kiderült a 9 nap alatt, a sárgaság és a többi el fog múlni, ezek csak apróságok, amik ijesztőek egy laikusnak, de orvosilag nem komoly dolgok, nyugodtan menjünk haza. Így aztán a férjem is beleegyezett és még örült is neki :)
2014. dec. 10. 08:24
 26/32 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi kérdező de az írásosból teljesen az jön át h téged csak a 2 éves érdekel, ikrek meg nem mert úgyis csak inkubátorban vannak, és h csak azért mész be mert a férjed mondja. Tényleg az jön át h az ikrek inkább csak a férjedet érdeklik téged meg csak a nagy. Bocsi.


Muszáj volt leírnom, nem érdekel a pontozás.

2014. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
67%

Kedves utolsó! Nincs igazad! Számomra az jón le, hogy mindegyik gyereke fontos a kérdezőnek.

Mellesleg az ikrekkel még nem alakult ki az a kötődés, ami a 2 évessel, és ez teljesen érthető!

Kedves kérdező! Örülök, hogy jól vannak az ikrek, és annak is, hogy a ferjeddel meg tudtatok egyezni!

2014. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ez nem így van! Engem nagyon is érdekelnek az ikrek is! De most szültem, és bár tudom, hogy 3 gyerekes anyaként a gyerekeim kell hogy az elsők legyenek, és azok is, de amíg nincsenek életveszélyben, bizony én is szeretnék végre az ágyamban aludni, a zuhanyzómban zuhanyozni, a kisfiamat megfürdetni, legalább este, amikor az ikreket úgysem láthatom már. Úgyhogy ma este hazamegyek, és holnap reggel jövök újra. Csak le akarok ülni végre a nappalimban a kanapémra a családommal, és végig gondolni az elmúlt 10 napot, mert itt a kórházban nem megy. Én is össze vagyok zavarodva, egyáltalán nem vártam még a szülést, szinte még fel sem fogtam az egészet. Úgy érzem szükségem van a fiamra és a férjemre is. Össze akarok bújni velük este az ágyban, hogy aztán holnap újult erővel jöhessek a picikhez! Nekem erre szükségem van, tudom ez önzőség a részemről, de tényleg szükségem van rá testileg, lelkileg.
2014. dec. 10. 10:35
 29/32 anonim ***** válasza:
57%
szia! én is korababás anyuka vagyok. 33.héten született a babám, 1 hónapig volt kórházban. sajnos nem tehettem meg hogy bent legyek végig a kórházban, ezért úgy oldottam meg hogy minden nap mentem. amíg zárt inkubátorban vannak addig sokat nem fogsz tudni semmit csinálni, csak vidd nekik a lefejt tejet.:) ha kikerülnek nyitott inkubátorba akkor már tudod szopiztatni is őket. minden nap mentem 3 etetésre. tőlünk 15km volt a kórház. egyáltalán nem vagy rossz, gonosz anya! a picikkel úgysem lehetsz állandóan. legalábbis nálunk nem lehetett csak szopi időben. a 2éves gyerekednek is szüksége van rád.
2014. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 mi a fene ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült a férjeddel megegyezni. Miért indult be a szülés, mifelént az ikreseket félidő után bent tartják.
2014. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!