Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megígértem hogy beszélek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megígértem hogy beszélek velük, tanács, hogy mégis hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

A szituáció az,hogy az egyik barátnőm és a párja házasodni szeretnének,de sem a lány szülei,sem a barátaink többsége nem helyeslik a dolgot,mivel a lány 18,a fiú pedig 19 éves.5 éve kezdtek találkozgatni és tavaly jegyezték el egymást.

Nagyon szeretném ha boldogok lehetnének együtt,ezért megígértem a barátnőmnek,hogy beszélek a szüleivel,csakhogy fogalmam sincs hol kezdjem,mert a szülei hallani sem akarnak az egészről.

Tanácsokat kérnék,hogy tudnám megpuhítani őket-egyébként a szülők mintha a nevelőszüleim lennének,de ebben a témában tényleg nem tudok velük mit kezdeni.

l/20



2014. dec. 27. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
a barátnöd fejével beszélj a gyerekkori szerelmek nem tartosak mert hogy idővel mindenki felnő
2014. dec. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én sosem tudtam megérteni az ilyen embereket... :D Bár még nem voltam "ilyen" helyzetben, de mindig "megígérem" magamnak, hogy ha oda kerül a sor akkor az eszem fog vezérelni, ami jobb esetben az ilyen korai házasságot alapból ellenzi. Bár könnyű mondani... De most is megígérem magamnak, hogy az eszem... :D Nem leszek papucs és az eszem.... Szép állmok, mi?
2014. dec. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A látszat ellenére az övék nem csak holmi 'gyerekszerelem',megszenvedtek rendesen az élettel már,koruk ellenére mondhatni érettebbek mint néhány családapa/családanya akiket ismerek...
2014. dec. 27. 01:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagykorúak mind a ketten, innentől azt csinálnak, amit akarnak, nem kell a szülőket győzködni. Nálunk hasonló volt a helyzet: én 19 voltam, a párom viszont 11 évvel idősebb. Az esküvő előtt fél évvel anyám kidobott otthonról, mert én milyen hülye vagyok, h így elrontom az életemet és úgyis elválunk és társai... Aztán az esküvő előtt kb 1 hónappal felhívott, h hát ööö izé, nem is tudja, h kezdje, de h ugye eljöhet? Nyilván nem ajarta kihagyni az esküvőt. :) Ennek már 5 éve és minden rendben van itthon is és anyámmal is. :) Szóval szerintem ha kitartanak az elhatározás mellett és tényleg érettek rá, akkor minden rendeződni fog magától. :) Hajrá! :)
2014. dec. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, nálad azért annyiban más volt a helyzet, hogy legalább a férjed érett férfi volt, aki valószínű tudta mit csinál.

A kérdező meg amiről beszél, ott a fiú is csak 19 éves, még nagyon sokat fognak változni minden irányba. Nagyon-nagyon korai még házasodni, miért akarják elkapkodni. Éljenek, ismerkedjenek, ismerjenek meg más embereket, aztán 5 év múlva ha még együtt éesznek házasodjanak.

Ezt így ebben a formábvan én sem támogatnám, szinte garantált a válás.

A barátnőddel beszélj inkább...

2014. dec. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

én 17 evesen kezdtem el jarni az akkor 18 eves baratommal. mindketten valtozunk, o vegzett azota a sulijaval, tobb munkahelye volt, tovabb kepezte magat.

en leerettsegiztem, egyetemre jarok.

o dolgozik, en is amikor tudok+tanulok. berelunk egy lakasreszt. szoval egyutt elunk. sokszor volt gond az anyagiakkal, vagy egyeb kulso kornyezeti tenyezo miatt. még is a mai napig imàdjuk egymast. én ugy erzem egymas mellett nottunk fel, ertunk meg.

tervben van a hazassag, meg hogy tovabb lepjunk ebbol a kis lyukbol. a jo hir az, hogy amint vegzek az egyetemmel, van ismerosunk aki a cegenel nagyon jo fizuval alkalmazna.

igazàbol mar evekkel ezelott megbeszeltuk, hogy egyutt kepzeljuk el a jovot. a kezemet is megkérte, szimbolikusan, karikàval.

de belàttuk mindketten, hogy amìg en gimnazista voltam, es otthon eltem, addig nem lett volna ertelme ennek, hogy most eljegyeztek. ez a mi fogadalmunk volt.

szerintem amig mindketten suliba jarnak, es otthon elnek, ne nagyon biztasd oket.

ki fizetne az eskuvot? rasozzak a szulokre, akik ellenzik?? elobb dolgozzon legalabb az egyik, fuggetlenedjenek.

addig tényleg nevetseges, mit gondolnak, a szulok fizetik?

vagy hogy fognak egyutt elni??

azert hazaskent normális lenne egyutt elni. de 18-19evesen csak akkor lehet ha vegeztek a sulival. minek annyira sietni??

2014. dec. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

kerdezo, ird le, hogy a fiu dolgozik mar? vagy mikor vegez a lany, mennek tovabb tanulni?

amig ezeket nem tudjuk, nehez ertelmes tanacsot adni.

2014. dec. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekek még.. És enm az életkoruk miatt... Hanem mert veled akarják megvívatni a saját satájukat.

Mert meg mg akarják puhítani a szüleiket.

Házasodni szeretnenek, de nem házasodni fognak, ahogy fogalmaztál.

Ki és mi akadályozza meg őket?

Felnőtt emberek mximum meghallgatják a szüleik veleményét, és megfontolják általánosságban,egy ilyen dologban még azt sem.

Vagy a szülőktől még támogatást varnak el? Akkor ne játszanak felnőttesdit...

2014. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ui

Tehát te csinálsz bputaságot, ha magadravállalod a dolgot, nem a te feladatod, még akkor sem ha a barátnőd


8.

2014. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én ebből kimaradnék, egyrészt mert én sem értek egyet azzal, ha valaki ennyire korán házasodik, nulla élettapasztalattal, kereset, egzisztencia, önálló életre való készség nélkül, másrészt pedig mert nem az én dolgom. Ezt neki kell leboxolni a családdal. Aki annyira sem felnőtt, hogy kiálljon a véleménye és az elképzelései mellett, az, hogyan fogja magát fenntartani, pláne gyereket vállalni meg egyáltalán a saját lábán megállni?
2014. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!