Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság tényleg csak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság tényleg csak egy papír vagy ennél több? Vélemények?

Figyelt kérdés

Manapság sokan azt vallják,hogy a házasság csak egy papír és az esküvővel, házassággal nem változik semmi.

Persze 2 ember továbbra is ugyanúgy szereti egymást,de szerintem mégiscsak szorosabb lesz a kapcsolatot és ha van egy kis vita az ember 2x meggondolja mit tesz és mond, míg egy sima kis élettársi kapcsolatból akármikor ki tud szállni az ember, ha nem tetszik valami.


2015. jan. 19. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ebben sosem lesz egyetértés. Van akinek csak egy papír, van akinek nagyon sokat jelent. Tiszteletben tartanunk mások véleményét, de a saját értékrendünk szerint kell élnünk.
2015. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Mi 7 évig éltünk együtt, mielőtt összeházasodtunk. Szerintem is és a férjem szerint is valahogy az a papír még inkább összeköt. Szerinte más, komolyabb dolog, hogy már a felesége vagyok. Én pedig házasság nélkül nem vállaltam volna gyereket. Hagyományos családmodellre szeretném nevelni, számomra ez érték és szeretném, ha neki is az lenne. Mármint a gyermekeinknek is.

Van sok olyan barátunk, akiknek viszont csak egy papír. Az ő kapcsolatukat ettől függetlenül maximálisan komolynak gondolom, tisztelem stb, tehát nem ítélek el senkit, aki nem így gondolja. Nekünk ez számít, ennyi.

2015. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem érdekel különösebben, hogy feleség legyek. Házat, gyereket enélkül is tervezünk, és harmonikus kapcsolatban élünk. Ha egyszer szükségünk lesz a papírra, akkor összeházasodunk, jelenleg viszont nem változtatna semmit. Van, akiket közelebb hoz a házasság, de ez pusztán azért van, mert ők mindig is hitték, hogy a házasság jelenti az igazi elköteleződést. Fejben dől el a dolog. Szeretni valószínűleg ugyanúgy szeretik egymást, mint korábban, csak nagyobb biztonságban érzik a kapcsolatukat. Nekem pont az a "plusz" nem tetszik a házasságban, amit mások előnyként emlegetnek: nem tudsz kiszállni belőle, ha nem tetszik valami. Sok ember emiatt sokkal többet tűr el egy házasságban, mint egy párkapcsolatban. Saját magamtól nem félek, de nem szeretném, ha egyszer a párom csak azért lenne velem, vagy azért nem csalna meg, mert nincs kedve a váláshoz.. Addig legyen mellettem, ameddig szabad akaratából teszi.
2015. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A házasság valójában ESKÜvő. A lényege az eskün van. Embere válogatja, kinek fontos az életében a felesküdés bármilyen számára világfontos dologra, hányszor esküdözik életében, és hogyan tartja be ezeket.


A házasságkötés sokkal több, mint jogi nyilatkozat, vagy kötelesség, esetleg divatbemutató, kerti party, rongyrázó bazilikázás.. (Normális esetben).

2015. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ja, és szerintem nincs annál felemelőbb dolog, amikor a Jóisten színe és a családod, közeli barátok előtt elmondod az eskü szövegét, végig a szerelmed szemébe nézve, minden szót átélve, érezve.

Nekünk szerencsénk volt, mert egy hegyoldalban, református pap barátunk adott össze minket, hihetetlen szép, megrázó és felemelő volt. Nem vagyunk bigottul vallásosak, templomba sem járunk, de akkor és ott velünk volt a Jóisten.:)

2015. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

"Ja, és szerintem nincs annál felemelőbb dolog, amikor a Jóisten színe és a családod, közeli barátok előtt elmondod az eskü szövegét, végig a szerelmed szemébe nézve, minden szót átélve, érezve. "


Voltam olyan esküvőn, ahol ennek a felemelő eskünek a tanúja volt a feleség szeretője is, aki - számomra érthetetlen módon - a meghívottak között volt a templomban.

2015. jan. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezért mondom, hogy az eskütételt mindenki másképp értelmezi. Hányan hazudnak, hányan tartják csuriban a kezüket, ha a legszentebb dologre is esküsznek fel.... sőt, azt is kétlem, hogy soskaknak létezne legszentebb bármi, amire felesküdhetne.
2015. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra több, mint papír (a papír is fontos egyébként). A nevében is benne van, hogy eskü, úgy tudom, hogy az ismertebb nyelvek közül, csak a magyar fejezi ki ezzel a szóval. Böjte Csaba pedig úgy nevezte valamelyik könyvében, hogy az esküvő a legszebb szerelmi vallomás, mikor Isten és az emberek előtt a pár megvallja, hogy szeretik egymást és jóban-rosszban összetartanak. Ezenkívül a házasságtól tekintem családnak a párt, amit egyébként a jog is szabályoz.
2015. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hazassag elkotelezetseg egymas irant nyilvanossan.

Aki ezt nem akarja ott a kerdes Miert nem?

2015. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van akinek fontos, és van akinek nem, hogy hivatalosan is a párja hozzátartozójává váljon, ne csak barát/barátnő szinten maradjanak. Nekünk fontos volt:)Számunkra ez jelenti az igazi elköteleződést. Nem hagytunk kiskaput, mert nem várunk másra.

Van ismerős pár a környezetemben, akik bevallottan félnek az elköteleződéstől, ezért nem akarnak összeházasodni. (Hogy ne kelljen válni, ha netán szerelmesek lesznek másba, avagy szakítanak)

Mi vágytunk rá, és ezért adott egy érzelmi pluszt, hogy hivatalosan is egy család vagyunk, illetve karikagyűrűt akartunk hordani, a névfelvétel nekem pl fontos volt, amihez élettársként nem lett volna jogom.


Egyébként egyértelműen több mint egy papír, különben nem jelentene gondot senkinek aláírni, nem félne annyi ember a házasságtól.


- sokan egyenesen rettegnek tőle, ellenzik

- vagy nem terveznek a párjukkal életük végéig, ezért házasodni se akarnak

- és persze vannak akiknek csak szimplán nem jelent semmit a dolog, ezért nem házasodnak


Az a legfontosabb, hogy mindenki éljen úgy ahogy akar, azzal akit szeret, akivel boldog, akár házasságban, akár élettársi kapcsolatban. A lényeg az, hogy magunkhoz való párt válasszunk, olyat aki ugyanazt akarja amit mi, ezzel kapcsolatban. Meg kell beszélni időben ezeket a dolgokat, mert ha egy házasságellenes, és egy házasságpárti jön össze, abból csúnya pofára esés szokott lenni, mikor évek után sincs lánykérés.

2015. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!