Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem nem tartja be az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem nem tartja be az ígéretét: jogosan vagyok mérges? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Amikor gyereket vállaltunk, megbeszéltük hogy 1 éves korában ő jön el gyed-re. Én a munkahelyemen mindent így intéztem, folyamatosan tartottam a kapcsolatom a főnökömmel. Márciusra várnak vissza, akkor lesz a lányunk 15 hónapos.

A férjem viszont most közölte, hogy meggondolta magát. Több bölcsiben is voltam, beszéltem a jegyzőkkel (több kerület), sehol nincs hely.


Ti mit tennétek a helyemben? Mit mondjak a főnökömnek? Ha most nem megyek vissza, eláshatom magam.


2015. jan. 26. 20:34
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem szép dolog. Mondjuk ebből is kiütkozik, hogy mennyire nem helytálló az, amikor sokan azt mondják, hogy a nő CSAK otthon van, bezzeg szegény férfi dolgozik. Pedig sok férfi nem vállalná be az otthoni gyerek körüli munkákat, egyszerűbb egy irodában ülni... Sajnos férjed is úgy van vele, hogy a háztartási munka lélekölő, a gyerek fárasztó tud lenni, hát ő inkább megy a munkahelyere.. Nagyon nem szép dolog, ha nem ebben állapodtatok meg. Én ezen nagyon kiakadnek. Tanácsot nem tudok adni, de azt gondolom, a férjed egy nagyon fontos megállapodást rúgott fel, te nem ilyen feltételekkel vállaltad a gyereket, és ő most a saját kényelme miatt cserben hagy. Komolyan elgondolkoznek a kapcsolatotokrol a helyedben..
2015. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
4%
Otthon maradnék a gyerekkel. Egy ilyen picinek az anyja mellett a helye.
2015. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Valas túlzás szerintem is..de megfordulna a fejemben, mint írtám..

Főleg,mhoyg mire odáig juttok addig még lesz parszor tema az egesz...

Nem vagyok benne biztos, hoyg nem mérgesedik el a helyzet, de ne úgy legyen..

Persze neki joga van meggondolni magát, mert " nem így képzelte" hápt te se..

Mi az,hogy nem akar bölcsit fizetni, jah, hogy semmiot nem akar? Nem íyg működik..

Valaszthat, vagy maganbölcsi, vagy otthon marad., a döntés az övé, te mézs vissza dogozni, mert te tartod magad a megbeszéltekhez..

2015. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
12, ezt olyan férfiak mondják, akiknek büdös a házimunka meg a gyerek ellátásának feladata. És a vicc az, hogy pont az ilyen férfiak és nők nézik le az otthon lévő nőket, merthogy nem hozzák a pénzt, CSAK otthon vannak, ezért kuss a nevük. Nem, én azt gondolom, a gyereknek van anyja és apja is. Ha egy nőnek mindegy milyen okból, de fontos a karrierje, akkor igenis meg kell osztani a feladatokat és a gyerek ellátását a férjjel .
2015. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
92%

Kiakadnál? Mélységesen csalódnál? Jujj! A férjed erre megvakarná a tökét, és együttérzően kiröhögne. Nem nagy veszteség.

Húzz el dolgozni, a gyereket meg add a kezébe: nesze vazzeg. megcsináltad, oldd meg. Puszi, este jövök!

2015. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
94%
Én valószínűleg elgondolkodnék a váláson, nem azért, mert nem akar otthon maradni, hanem azért, mert ez a cselekedet, meg érv egy lusta, undorító herére vall, aki rájött, hogy a gyermeknevelés nem csak csillámpóni, és hopp, így már nem is kell. Milyen tartása van egy ilyen embernek? Hogy lehet egy ilyen emberre alapozni, hinni neki vagy akármi? Sehogy. És azért ezeknek a dolgoknak a hiánya alapban renget meg egy kapcsolatot. Szóval, én valószínűleg megmondanám neki, hogy én márciustól dolgozom, ő pedig vagy férfiként viselkedik, és megoldja azt, amit elvállalt, vagy pedig töltögetheti a válási papírokat, mert ezzel a segítséget, amit ő nyújt... Nos, ezzel önmagamban is többet fogsz érni.
2015. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akarok leszólni senkit, de néhány válaszoló mintha nem Magyarországon élne, és nem most. Nagyszülő? Magánbölcsi? Bébiszitter?

Emberek, a nagyszülők zöme 50-60 év közötti aktív dolgozó, mégis hogy tudna egész nap az unokával lenni? 27 éves vagyok, nyáron születik a babám, az én anyukám 49 éves, a férjemé 50, bőven dolgoznak még. De ha 10 évvel idősebbek lennének, akkor is ez a helyzet, a nyugdíjkorhatár kissé odébb van.

Magánbölcsi meg bébiszitter? A magyar átlagbérekhez? A legtöbb nő ha beadja magánbölcsibe a gyerekét, már nem is éri meg visszamenni a munkahelyre, mert a fizetése nagy része el is megy a bölcsire, ennyi erővel otthon is lehet gyesen/gyeden, sokan még jobban is jönnek úgy ki anyagilag. Bébiszitterek alsó hangon 1000 forintot kapnak óránként, lehet számolni! És az 1000 forint még nagyon kevés, ennyit a húgom kapott 18 éves korában (6 évvel ezelőtt), mikor vigyázott egy kiskölökre ovi után, míg a szülei haza nem értek a melóból. Kicsit komolyabb bébiszitter mostanában szerintem jóval többet kér. Szerintem ezek egy átlagosan kereső családnak abszolút nem jöhetnek szóba megoldásként. Nem magamból indulok ki, én jól keresek, de igencsak sajnálnék 70-80 ezreket bölcsire költeni havi szinten, és sok nő kemény 100-120 ezret keres, vagy még ennyit se (sajnos ők vannak többen), nekik így hol éri meg visszamenni?

Reálisan nézve szerintem tényleg 3 megoldás van: helycsere és apa megy gyesre, állami bölcsi, vagy anya otthon marad. Mondjuk a kérdezőek anyagi helyzetét nem ismerem, de felteszem nem véletlenül említette, hogy a bébiszitter és a magánbölcsi árát sokallja.

Kérdező, szerintem kérdezd csak meg a férjed, hogy mit szólna ahhoz, ha te elveszítenéd a munkahelyed. Ugyanis még ez is megtörténhet, ha nagyon berág a főnököd, hogy "félrevezetted" idáig. Nagyon szemét és gerinctelen dolog tőle, hogy nem állja a szavát, ha előre megbeszéltétek, ezzel teljesen lehetetlen helyzetbe hoz téged. Önző ember, szarik rá, hogy neked ez most milyen kellemetlen, csak a saját kényelmét nézi. Nem így képzelte... az eszem megáll. Én biztos, hogy hatalmas cirkuszt csinálnék, pedig nem vagyok az a fajta, de ez nálam erősen túlmegy a határon. Amúgy igazuk van a válaszolóknak, szépen nyomd a férjed kezébe a gyereket kora reggel, majd indulj el "munkába". Gondolom csak nem képes otthon hagyni???

2015. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
32%

"Magánbölcsi meg bébiszitter? A magyar átlagbérekhez?"


Nincs ingyen ebéd. Tessék megszokni az új rendszert.

2015. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
85%
Feribátyátok: ettől még tény, hogy nem tudják megfizetni.
2015. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám a drága férjemnek, hogy nincs más választásom, mennem kell vissza dolgozni, különben búcsút mondhatok az állásomnak. Úgyhogy márciusig találja ki mit kezd a gyerekkel, mert ő rúgta fel a megállapodásotok és nem te, így a helyzetet neki kell megoldani és nem neked.
2015. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!