Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem nem tartja be az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem nem tartja be az ígéretét: jogosan vagyok mérges? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Amikor gyereket vállaltunk, megbeszéltük hogy 1 éves korában ő jön el gyed-re. Én a munkahelyemen mindent így intéztem, folyamatosan tartottam a kapcsolatom a főnökömmel. Márciusra várnak vissza, akkor lesz a lányunk 15 hónapos.

A férjem viszont most közölte, hogy meggondolta magát. Több bölcsiben is voltam, beszéltem a jegyzőkkel (több kerület), sehol nincs hely.


Ti mit tennétek a helyemben? Mit mondjak a főnökömnek? Ha most nem megyek vissza, eláshatom magam.


2015. jan. 26. 20:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, Kérdező, a kérdésedről az jutott eszembe:

Svédországban járva feltűnt, hogy sok másfél-kétéves forma gyerekkel az apukája van ott.

Tipikusan az első játszóterezős korban lévő gyerekek, kizárólag apukák, el tudjátok képzelni, mennyire megdöbbentem a látványon? És minden játszótéren!


A megoldásra rákérdeztem: ott a szülők gyerek egy-másfél éves kora körül cserélnek! Anyuka visszamegy dolgozni, apuka pedig otthon marad a gyerkőccel egy évig. Amennyire emlékszem, ez nem opcionális, hanem ez a kötelező forma.


És tudjátok mit, anyukák? A svédek szeretik! Mert milyen jó, hogy szoros lesz a kapcsolat az apuka és a gyerekei közt...

Teljesen elképedtem, hogy a magyar férfiak zöme mennyire le van maradva ehhez képest...



A kérdésedre érve: én a magánbölcsit választanám. Igaz, rámenne a fizetésem, és kb annyi maradna, mint egy GYES. De megmaradna a munkahelyem. Tehát csak másfél-két évig lenne így, amíg oviba kerül, vagy hátha lesz hely sima bölcsiben idő közben (dolgozó anyukákat előrevesznek mifelénk). És ha az "ingyen dolgozós" évek alatt életem párja (?) meg merné pendíteni, hogy alig hozok haza pénzt, nagyon ráfázna...

2015. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
70%
Menjetek mindketten dolgozni, jogosultak lesztek gyed extrára és abból lehet magánbölcsödét fizetni.
2015. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Bármiben szegi meg a szavát: féreg!

Meg még ostoba is, nekem volt mindig olyan munkám, hogy apaként többet voltam a gyerekekkel.

Ezt az élményt kihagyni????

2015. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, tényleg, neked jár a gyed extra? 2014 után született gyerekekre jár, persze, ha a tied 2013 decemberében született, (mint az enyém) akkor nem, de ha 2014 január 1. után, akkor már igen.. Szerintem egy magán bölcsi annyi, mint a gyed extra, tehát a fizud megmaradna.
2015. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza dolgozni, ezt a helyzetet a férjed kreálta, oldja is meg ő - és szokja meg, hogy felelős azért, amire a szavát adta.
2015. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Mit fogsz tenni, Kérdező?
2015. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Összeszedtem magam és bementem a főnökömhöz. Nem repesett az örömtől, de úgy néz ki, fogok tudni itthonról dolgozni (technikai feltételei vannak, de valószínűleg meg lehet oldani), amikor pedig be kell mennem akkor bébiszitter lesz a gyerekkel.

Most vennünk kell egy új laptopot, mert az itthoni gépet a titoktartás és egyebek miatt nem tudom használni.


A férjem elég dühös az anyagiak miatt, meg hogy nem beszéltem vele, a háta mögött intézkedtem. De nem nagyon érdekel - és tudom, hogy ez így nincs jól :-(

2015. jan. 29. 12:20
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

A férjed dühös????

A kis köcsög!

Azt mondtam hogy mostantól ő lesz gyesen, és ennek semmi extra akadály nincs, a munkahelyén is elfogadták.

Ez után bejelenti, hogy ő nem úgy gondolta... (akkor miért úgy mondta????)

Erre te megoldod a helyzetet, és akkor meg pufog?

Ezek szerint ő igazából azt akarta elérni, hogy te végleg kikerülj a munkából, és csak rá támaszkodhass.

Tanulságos.

2015. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem elég dühös az anyagiak miatt, meg hogy nem beszéltem vele, a háta mögött intézkedtem."


Nem mondtad neki, hogy semmi kifogásod az ellen, hogy - tartva magát az eredeti megállapodásotokoz és az ígéretéhez - március 1-től elmenjen gyedre, és akkor nincs ez a váratlan kiadás se a laptoppal, se a bébiszitter óradíjával?


Azért tényleg érdekes a hozzáállása, hogy még ő dühös azok után, hogy te egy általa előidézett kényszerhelyzetben kerestél egy megoldást HELYETTE, olyan áron, hogy egy 15 hónapos gyerek mellett megpróbálsz majd ellátni otthonról egy 8 órás munkakört, mivel ő fogta magát, és kihátrált az ígérete mögül.

2015. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, végtelenül toleráns ember vagy, én már - gyerek ide vagy oda - elváltam volna. A férjed egy magáért felelősséget vállalni nem képes óriáscsecsemő. Rendes volt a főnöködtől, hogy belement az otthoni munkába, jó szakember lehetsz, ha így számítanak rád.
2015. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!