Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok, kb.2 év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, kb.2 év után tényleg csillapodik a nagy szerelem és átalakul szeretetté?

Figyelt kérdés

Ez minden korosztályra igaz?

Én 2 és fél éve vagyok együtt a párommal, és nemrég óta együtt is lakunk, de abszolút nem csillapodott, csak egyre erősebb és erősebb a szerelem.

Gondolom, most azt gondoljátok, hogy fiatal vagyok és ár együtt vagyunk jó ideje, a friss együttélés miatt érezhetem ezt.

Volt már ezenfelül egy másik 2 éves kapcsolatom, természetesen ott még nem laktam együtt az illetővel, de ott 2 év után már azért éreztem, hogy nem akkora a rajongásom.

Lehetséges, hogy valaki komolyabban évek után is szerelmes?


22N


Házas, több éve, akár 10-20-30 éve együtt élő emberek véleménye érdekelne, de írhatnak fiatalok is :)


2015. jan. 30. 11:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet folyamatosan megvan, a szerelem pedig hullámzó. Most épp szerelmes időszakomat élem, de azért nem lehet 8-10 évig egyfolytában szerelmesnek lenni. Valamikor egy kicsit csillapszik, de visszatér. És ez a lényeg.

A kapcsolatunk viszont folyamatosan erősödik, tudom, hogy ha gondom van, számíthatok rá, és ha jó dolog történik, akkor együtt örülünk.

2015. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kapcsolati dinamika:

Megismerkedés. utána 1-2 év múlva összeköltözés, utána 1-2 év múlva eljegyzés, utána 1-2 év múlva házasság, utána 1-2 év múlva gyerek.

Ezek azok a "löketek", amik fenntartják a szerelmet, mindig adnak valami pluszt, valami feladatot a kapcsolatba, amin dolgozni kell mind a két félnek.


Ha ez a munka egyoldalú, az hamar kiderül.

Ha menet közben jönnek az akadályok (pl összeköltözés után), amiket nem tudtok megugrani, az is hamar kiderül.

Ha nem tudjátok megoldani a problémát, akkor szétmentek.

Ha meg tudjátok oldani, az erősíti a kapcsolatotokat.


Dolgozni kell egy kapcsolaton, mind a két félnek.


Amúgy nem hiszek a rózsaszín ködös szerelemben, az mindenképpen elmúlik idővel. De az igazi szerelem, az, amikor a másik a társad, a barátod, a szerelmed egy személyben, na, az van olyan erős, hogy soha nem múlik el.

Sok boldogságot nektek! :)

2015. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért ez a dinamika nem mindenkinél van így.

Mondok más alternatívát.

- összeköltözés 2 héten belül

- gyerek 2 év múlva

- esküvő volt 2 év múlva (eljegyzés külön nem volt)

- újabb gyerek 2 év múlva


Az viszont igaz, hogy ez mind adott egy löketet. És tenni kell azért, hogy mindig legyen újabb löket. De azért az túlzás, hogy az ember ennyi éven keresztül non-stop ugyanolyan szerelmes, mint az első hónapokban.

Pl. ha fél év után valaki megkért volna, hogy soroljam fel a párom rossz tulajdonságait, nem tudtam volna mondani egyet sem. Az elején annyira szerelmes az ember, hogy szinte ki sem lát a rózsaszín köd mögül. Most már tudnék listát írni, de ezekkel együtt is szeretem, és ez már jóval mélyebb, mint a kezdeti lángolás.

2015. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Persze, nem általánosítható, nem ugyanaz mindenkinél. Csak egy átlag megjegyzés arról, hogy nagyjából mikor és milyen dolgok vannak egy kapcsolatban, amik esetleg löketet adnak. :)
2015. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem hinnem,hogy igy van.

En mar 4eve ugyan abba a fiuba vagyok szerelmes,hiaba jártunk es o szakitott,nem csilapodott az erzesem iranta(sajna)..

De ügye,ez ember függő hiszen van aki 1honap múlva kiszerett az emberből pedig egykor halálosan szerete...Van akinek csak tetszik majd szerelmes lesz bele es ez az érzés csak egyre fokozódik es a vegen nehezen engedi el..Van akinek valoban semleges lesz a masik fel egy idő utan, szerelme csak az az illeto lesz akit szeret mint embert..

2015. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a szerelem kémai, az egy idő után elmúlik... a szeretet megmarad(hat), ha dolgoznak rajta, együtt igyekeznek a kompromisszumra, egymás segítésére, egymásnak kedveskedni, odafigyelni egymásra tudatosan
2015. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!