Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ki a kegyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki a kegyetlen ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ez szerencsére nem velem történik. Az egyik Barátnőmmel és a férjével.

Szóval a férjnél nemrég rákot diagnosztizáltak. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az orvos szerint, nagyon jó esélye van a felépülésre, de ehhez minél hamarabb el kell kezdeni a kezelést. Viszont a férj visszautasította a kezelést, mondván hogy az hamarabb megölné, mint a rák. Helyette valami természetes, homeopátiás(?), kezelést akar. Erre a feleség teljesen kiakadt. Ő amúgy gyógyszerész, némi rálátása van a dologra. Mostanra odáig fajult a dolog, hogy a barátnőm el akar válni. Azt mondta, hogy ő nem hajlandó se végignézni, se asszisztálni hozzá, hogy a férje megöli magát. Azóta mindenki támadja, hogy micsoda szörnyeteg, meg szívtelen, hogy ilyen helyzetben magára hagyja a férjét. De kérdem én a férje nem az? Ahelyett, hogy megfogadná olyan emberek tanácsát, akik értenek ahhoz amit csinálnak, akik embereket gyógyítanak nap mint nap, nekiáll hókuszpókuszolni, meg sarlatánokhoz járni és elvárja, hogy a felesége ezt vígan, tapsikolva végig nézze.

Igazából az érdekelne, hogy egy kívül álló hogyan látja ezt, aki nem elfogult egyik fél felé sem.


2015. febr. 3. 15:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
65%

Ez az embere önrendelkezési joga, szóval nem lehet sokat tenni ebben a helyzetben.

Amúgy azt lehet tudni, hogy írásban is rendelkezett a kezelés visszautasításáról egy 3 tagú orvosi bizottság előtt? Mert csak akkor komoly a dolog. Amíg nem rendelkezik, addig nem mondhat le a kezelésről!

2015. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
64%

nem tök mindegy? elválik, vagy meghal?


mondjuk én nem válnék, az örökség miatt

2015. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
15%
Én megértem, nem nagyon láttam még olyat, aki a kemo és sugár kezelés hatására felgyógyult volna a rákból. :(
2015. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
28%

A világ valóban azt látja a legaljasabb tettnek, hogyha valaki akkor hagyja el a párját, amikor az beteg lesz, de őszintén szólva én megértem, és ebben a helyzetben én is ezt tenném. Az a lényeg, hogy a barátnőd boldog legyen, élvezze az életet, és ha ebbe az nem fér bele, hogy a szenvedő férjét nézi haldokolni, akkor sajnos tovább kell lépni...



Kettes: Magyarországon a feleség/férj nem örököl, csak ha a végrendeletben az van megszabva, úgyhogy amiatt nem érdemes együtt maradni....

2015. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%
Ez ugyanolyan helyzet, mint a cukorbeteg apás kérdésben. A saját életét mindenki elszúrhatja, de csak a saját kárára.
2015. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
77%
4: Ha nincs gyerek, akkor örököl.
2015. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Magyarországon a feleség/férj nem örököl, csak ha a végrendeletben az van megszabva, úgyhogy amiatt nem érdemes együtt maradni"


Rosszul tudod.


Az én véleményem az, hogy ha szeretek valakit, akkor elfogadom azt az utat, amit ő választ a saját életével kapcsolatban. Ha szeretem a férjemet, akkor ott vagyok mellette akkor is, ha haldoklik, ha ő azt az utat választja. Ez a szeretet. A mások az önös érdek. Mindenki maga választ.

2015. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
A házastárs pedig egy gyerekrészt örököl minden esetben.
2015. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
41%
Én is elválnék a fenébe, nem nézném végig a párom "öngyilkosságát".
2015. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Nagyon részleteket nem tudok, csak amit elmond nekem.

3,as ez butaság. Ha időben elkapják a rákot, akkor nagyon jó eséllyel fel lehet épülni belőle. Az a baj, hogy általában már csak későn veszik észre, amikor már maximum csak meghosszabbítani tudják az életét a kezelésekkel. Nem járnak az emberek szűrésekre...

A barátnőm azt hiszem nem is állhatna most távolabb a boldogságtól. Nem azért hagyja el, mert beteg, hanem mert nem hajlandó kezeltetni magát.

2015. febr. 3. 16:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!