Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elítélendő, ha egy családanya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő, ha egy családanya visszamegy dolgozni a gyerek mellől?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,most ment bölcsibe,én pedig vissza dolgozni.

Mikor mesélem a barátoknak,rokonoknak teljesen ledöbbenek és jön a kérdés,hogy miért nem maradok még itthon vele 3 éves koráig vagy miért nem szülök inkább még egyet.

Mert nem szeretnénk több gyereket és nagyon hiányzott már a munka is és a lányunkat se lehet már itthon lekötni.Nagyon szereti a gyerkeket,imádja a bölcsit.

És őszintén megmondva sose voltam az az otthonülő tipus és azt is utálnám,ha csak a férjem dolgozna és tartana el minket.Eddig azért kaptam GYED+CSP-t,így havi 123 ezerért ültem itthon,de mostmár csak GYES+CSP-t kapnék,ami csak 37 ezer forint,édeskevés....

Ti hogy látjátok ezt?Tudom,nem kell foglalkozni mások véleményével,csak bánt,ha már azt is mondják,hogy megbánom,hogy nem maradtam még itthon a gyerekkel.


2015. febr. 15. 11:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nem az. A többség, ha teheti visszamegy a gyerek 2 éves kora után dolgozni, ha nincs kistesó. Én is visszamentem, és az ismeretségi körömben mindenki, pedig többségünknek egyetlen porcikája sem kívánta, de élni valamiből kell.

Nekem egy pillanatig sem volt lelkifurdalásom miatta. Nem élveztem a helyzetet, most sem élvezem, volta/vannak nehézségek, de tudom, hogy az adott helyzetben ez volt az egyetlen helyes döntés.

2015. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez személyiségfüggő. Én például nagyon rosszul bírom, ha nincs rendszeres kötelező programom (munka vagy iskola). Ez először az egyetemi vizsgaidőszakokban jött elő. A gyes/gyed ugyanilyen lesz. Úgyhogy valószínűleg én is visszamegyek majd dolgozni hamarabb, ha nem is 40 órában, hanem csak 1-2 napot, meg részben távmunkában.


Úgyhogy szerintem nem vagy rossz anya. Különböző személyiségek vagyunk, mindenki magából indul ki, és van, aki attól érzi jobban magát, hogy beleszól mások életébe meg leszólja őket.

2015. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hirtelen jött a baba, mert örökbefogadtuk és egyik nap még ezerrel pörögtem, szó szerint másnap meg már gyeses anyuka voltam. Engem iszonyúan megviselt. Nagyon örültem a babának, persze...úgyhogy még az egészet tetézte a lelkiismeretfurdalás. Végül 2 éves korában mentem vissza dolgozni
2015. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Egyáltalán nem elitelendo. En is alig varom, hogy visszamenjek. Na nem azert mert nem szeretem a gyerekeimet, nagyon is imadom oket de baromira unatkozom itthon. Raadasul ingerszegeny kornyezetben vagyok, jo hogy ferjem 24-48ban dolgozik, de azok az 1-1 napok is rettenetesek amikor bent van. Gyeden vagyok es pici meg a baba, a nagy mar ovis, de varom hogy betoltse a 2 evet es visszamehessek...
2015. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De én nem kényszerből megyek vissza dolgozni,hanem azért mert szeretnék és hiányzik a munka.Bőven megélnénk a férjem fizetéséből,de engem zavar az,hogy ő 10x annyit keresne,mint én a GYES+CSP-mel.Szóval az a baja mindenkinek,hogy megtehetném,hogy itthon ülök vele és sose dolgozom,én mégis visszamegyek. Ezért bántanak,hogy nekem fontosabb a munka,hogy dolgozzak és visszamenjek,mint az, hogy itthon legyek még vele 1 évet.
2015. febr. 15. 11:20
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy volna elítélendő??? Mitől volna kőbe vésett törvény, hogy az anyának 3 teljes évig a gyerek mellett kell maradnia? 2 évesen semmi baja nem lesz, ha bölcsődébe kerül és közösséghez szocializálódik. Ne számítson senki belekotyogása: tedd, amit eldöntöttél. A te kiegyensúlyozottságod a család egésze számára fontos.
2015. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Itt egyetlen egy szempont a gyerek: ha ő jól érzi magát a bölcsiben, akkor nem ártasz neki vele, sőt jót teszel, mert gyerektársaságban van. Az óvodai beilleszkedés is sokkal könnyebb bölcsőde után. De készülj fel rá, hogy kezdetben állandóan beteg lesz, és akkor úgyis otthon kell valakinek maradnia vele.
2015. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen,ezen már túl vagyunk.Volt 1 hetet,aztán beteg lett és itthon volt 1 hetet.Még megtehettem,hogy én vagyok itthon vele,kivettem a szabikat.Utána apa jön tp-re.Már megbeszéltük.
2015. febr. 15. 11:28
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Ez nézőpont kérdése, a te kislányod úgy tűnik jól érzi magát a bölcsiben. Tök jó, nincs ezzel semmi baj. Viszont azt már tudom, hogy az én gyerekem nem fog bölcsödébe járni, mert szerintem sokkal többet tud majd az édesanyjától tanulni, mint egy félművelt bölcsödei dajkától, magyarul én nem merném rábízni a gyerekemet amíg ilyen kicsi egy idegenre. De ez én vagyok, téged nem ítéllek el ezért, lehet, hogy a te gyerekednek kifejezetten jót tesz a közösség.
2015. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a gyereknek is kell az új inger, a közösség.
2015. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!