Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elítélendő, ha egy családanya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő, ha egy családanya visszamegy dolgozni a gyerek mellől?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,most ment bölcsibe,én pedig vissza dolgozni.

Mikor mesélem a barátoknak,rokonoknak teljesen ledöbbenek és jön a kérdés,hogy miért nem maradok még itthon vele 3 éves koráig vagy miért nem szülök inkább még egyet.

Mert nem szeretnénk több gyereket és nagyon hiányzott már a munka is és a lányunkat se lehet már itthon lekötni.Nagyon szereti a gyerkeket,imádja a bölcsit.

És őszintén megmondva sose voltam az az otthonülő tipus és azt is utálnám,ha csak a férjem dolgozna és tartana el minket.Eddig azért kaptam GYED+CSP-t,így havi 123 ezerért ültem itthon,de mostmár csak GYES+CSP-t kapnék,ami csak 37 ezer forint,édeskevés....

Ti hogy látjátok ezt?Tudom,nem kell foglalkozni mások véleményével,csak bánt,ha már azt is mondják,hogy megbánom,hogy nem maradtam még itthon a gyerekkel.


2015. febr. 15. 11:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%

30 eve elek kulfoldon es barmennyire is meglepo nem magyar a komminikacios nyelv itt.

Ezen kivul a tabletem sem magyar es igy magatol javit szavakat kepez.

magyarorszagon 14 eves koromig laktam nem ott jartam iskolaba

szidd csak a kapitalizmust egyenlore nekunk van mit enni nektek lassan nem lesz.

De lenyeg maagyar helyesirassal tudod majd az ehes gyereked vigasztalni(gunyos mosoly)

2015. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

20-as, nem a kapitalizmussal van a baj, hanem a korrupt, tolvaj politikusokkal.

Különben nézz statisztikákat, olyan feministább országokban, mint Svédország vagy Hollandia, ahol a nők rugalmasabb munkaidőben, gyorsabban visszamennek szülés után dolgozni, sokkal több gyerek születik mint Magyarországon.

Nem tudunk túllépni itthon azon, hogy egy anyának a konyhában, gyerek mellett a helye, holott ebbe hosszú távon bele lehet bolondulni. Arról nem is beszélve, hogy itthon minden egzisztenciális kockázatot (gyes utáni munkanélküliség, szakmai életből való kiesés), a nők hoznak a gyerekért.

megsúgom. Ezért nem szül a nők nagy része. (gúnyos mosoly)

2015. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

rossz dolog ugy gondolkodni hogy milyen jo a Holland noknek reszmunkaido.

ez azt jelenti reszpenzt keresel

Ugye senki nem hiszi hogy heti 3x 8 ora 100% fizetest jelent.

A gyerekek suliban bolcsiben vigyazoban te meg dolgozol aztan gyerkek haztartas sport tanulas tovabbkepzes.

Az en szakmamban ha egy evet kimaradsz akkor 2 evet kell utana tanulnod hogy behozd raadasul nem vesznek fel sehova.

Mindig is het 3x8 orat dolgoztam a gyerkekek mellett.

De kozben iskolaba jartam symposiumra workshop ora mindez penzbe kerul es sok sok ido.

A Holland nok helyzete sem konnyu magas az elvaras.

a ferjem amig a gyerekek kicsik voltak ugyancsak max heti 4 napot vallalt mert ugye a bolcsi sem ingyen van.

Kemeny elhatarozas kell es alaptoke a gyerekvallalashoz itt

Semmi segely tamogatas juttatas nincs a gyerek luxus

2015. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs olyan, hogy heti 3*8 órát dolgozol, nincs semmi kultúrája a nők részmunkaidejének. Olyan sincs, hogy a férj heti 4 napot dolgozzon, azért, hogy a többbi napon a gyerekeivel legyen és a családtagok ennyiből meg is éljenek. Itt a munka sokszor 10-12 órát jelent, hétvégén is, hogy egyáltalán tejre, kenyérre legyen. De ha mondjuk egy férfinek lenne lehetősége kevesebbet dolgozni, akkor se biztos, hogy segítene, mert full hímsoviniszta ország lévén itt a gyereknevelés szinte full a nő egyszemélyes feladata. (tisztelet a kivételnek)
2015. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ezzel én is szembesülök, amit a kérdező mond. De a legkönnyebb a partvonalról bekiabálni. Nem nekik kell a rezsinket fizetni,sem eltartani a gyereket. Amihez két fizetés kell, az én GYES-em kajára sem lenne elég.

Szerencsére a lányom nagyon társaságkedvelő, imádja a bölcsit, barátokat is szerzett, és sokat tanult ott.Nekünk így jó, és pont.

2015. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!