Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elítélendő, ha egy családanya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő, ha egy családanya visszamegy dolgozni a gyerek mellől?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,most ment bölcsibe,én pedig vissza dolgozni.

Mikor mesélem a barátoknak,rokonoknak teljesen ledöbbenek és jön a kérdés,hogy miért nem maradok még itthon vele 3 éves koráig vagy miért nem szülök inkább még egyet.

Mert nem szeretnénk több gyereket és nagyon hiányzott már a munka is és a lányunkat se lehet már itthon lekötni.Nagyon szereti a gyerkeket,imádja a bölcsit.

És őszintén megmondva sose voltam az az otthonülő tipus és azt is utálnám,ha csak a férjem dolgozna és tartana el minket.Eddig azért kaptam GYED+CSP-t,így havi 123 ezerért ültem itthon,de mostmár csak GYES+CSP-t kapnék,ami csak 37 ezer forint,édeskevés....

Ti hogy látjátok ezt?Tudom,nem kell foglalkozni mások véleményével,csak bánt,ha már azt is mondják,hogy megbánom,hogy nem maradtam még itthon a gyerekkel.


2015. febr. 15. 11:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom,az ő tanítását,már túltejesítettem,az elmúlt 2 év alatt.

Jelenleg folyékonyan beszél,elszámol 10-ig,megtudja számolni hány labda van a képen,fejből tud 10 mondókát,ismeri az összes szint,tudja a saját teljes nevét,anyáét,apáét,tudja a pontos címünket.

Úgy gondolom ezeket 1 év alatt elfelejteni nem fogja,ahogy azt a képességet sem,hogy gyorsan tanul és nagyon okos kislány.Emiatt nem aggódom,hogy nem tanulná meg mindazt,amit kell!

2015. febr. 15. 11:43
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Nehogy már mások mondják meg neked, hogy egy anyának mi a kötelessége, mit tehet, és mit nem. Ez már így eleve hülyeség, mert ahogy minden gyerek más, úgy minden anya is más, nincs olyan, hogy "egy családanya" ezt vagy azt tegye.

A másik meg, hogy eleve tök visszataszítónak tartom, hogy ilyen kérdésekben mindenki annyira tudja osztani az észt, hogy ANYA mit csináljon, mi az elvárható tőle, hogyan érezze magát, stb. És az apa? Azt valahogy senki nem mondja, hogy hát az apa eddig nem is volt otthon a gyerekkel, most legyen otthon ő. Félreértés ne essék, nem azt akarom mondani, hogy most a férjed maradjon otthon, hiszen ti tudjátok, hogy nektek hogyan jó, és eleve nem gondolom, hogy egy kétéves ne mehetne már közösségbe. De attól még, hogy anya vagy, ne hagyd, hogy mások beleokoskodjanak az életedbe. Mert amúgy sajnos ez történik, ahogy egy nőből szülő lesz, máris megjelenik egy csapat idegen vagy ilyen-olyan barát, aki megmondja, mit és hogyan kell tennie, éreznie, gondolnia. Egy pillanatra képzeled el, hogy ha férfi lennél, akkor is ez történne? Az apákon számonkéri valaki, hogy hány évet volt otthon a gyerekkel?

2015. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

De bírom az ilyen bölcsi ellen tüntetőket. Édesanyám anno nem kényszerből ment vissza dolgozni mellőlem, hanem mert második gyerek voltam, egyhuzamban otthon ült 4,5 évet és már unta. Tesóm nem volt bölcsis, én az lettem. Az ég világon semmi hátrányom nem származott ebből. Mégcsak nem is emlékszem azokra az évekre, az agyi képességeim pedig olyanok, mint bárki másnak, vagy még jobbak is. Fiatal, két diplomás pályakezdő vagyok, ahogy a bátyám is. Szegény én, sanyarú sorsú bölcsis gyerek...

Az egyik legjobb barátnőm bölcsis nevelő. A dajkák fiatalok, lelkesek, imádják a gyerekeket és úgy foglalkoznak velük, mintha sajátjaik lennének (töltöttem el velük 1-2 napot, így nem elmesélés alapján tudom az infókat). Ha sikerül egy ilyen helyet találnom a saját gyerekemnek, én is úgy fogok dönteni, ahogy te. Nem a pénz miatt, hanem azért, mert belehülyülnék már az otthon ülésbe!

A gyerek boldog, te boldog vagy. Mások kit érdekelnek? Képes lennél kivenni a bölcsiből a gyereket és vissza menni inkább gyes-re, mert Piroska néni kiskutyájának nem tetszik a helyzetetek, amiben a ti családotok jól érzi magát?

2015. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Dehogy elítélendő.

Annyira bírom az ilyen okoskodókat, akik mindig jobban tudják, hogy a másik családnak hogyan kellene élniük - szerintük!

Ha otthon maradsz, akkor meg azt kaptad volna, hogy ingyenélő vagy, otthon döglesz, rátelepszel a gyerekedre, mert kell neki a közösség, biztos lusta vagy dolgozni és pofátlan módon eltartatod magad a férjeddel. Akkor azt kaptad volna, hogy kiszolgáltatod magad a férjednek, amúgy is kuss lesz a neved, elvégre eltartanak...

"Miért nem szülök inkább még egyet" Pff.... ettől is kész vagyok. Nem mindegy nekik, hogy nektek hány gyereketek van?

Tőlem folyton kérdezik, na és mikor lesz a harmadik. Belefogok a "kettőt akartunk, kettő van" mondatba és jön a duma, de a harmadik baba... (Miközben a második is alig egy éves!) A következő mondatában meg már azon durrog, hogy az xy szaporodik, mint a nyúl, most várja a harmadikat, miközben a legnagyobb is kiscsoportos, hova szül ennyi gyereket, ráadásul kis korkülönbséggel és már évek óta otthon van és stb., stb., stb.

Van, akinek sose jó semmi.

2015. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik legnehezebb dolog az anyaságban, hogy mindenki marha okos az anya helyett, és van az a pont, mikor anyaként úgy érzed, hogy nem tudsz jót tenni. Ha sokáig otthon maradsz, az a baj, hogy miért nem dolgozol, ha nem maradsz otthon, akkor kegyetlen anya vagy. Bezzeg apával szemben nincsenek elvárások, érjen haza fürdetésre, az már jó. Ja, és minél okosabbnak hiszi magát vki, annál valószínűbb, hogy nincs is gyereke. Minden anya más, minden gyerek más, és minden helyzet más. Nincs egyetlen üdvözítő út, több út is helyes. Csináld úgy, ahogy te jónak látod, és aki károg, azt meg nevesd ki!
2015. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"mint egy félművelt bölcsödei dajkától"


A bölcsődékben nincsen dajka úgy mellesleg.Kisgyermek gondozó és nevelő van!


Egyébként nem,nem elítélendő egyáltalán 2 évet otthon voltál vele.Más országokban nem divat ez.Aki akar maradjon otthon 3 évet nyugodtan,de ha valaki ezt nem szeretné az is teljesen rendben van.

2015. febr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindegy mit csinálsz, az ilyen emberek úgyis megtalálnak. Ha otthon maradtál volna, akkor azt kérdezgetnék, miért nem mentél még vissza. Ha nincs tesó, akkor ezt szeretnének a gyerekednek. Ha meg van akkor tuti, hogy kicsi vagy nagy a korkülönbség szerintük, vagy valami mást szerveztetek rosszul az életetekben.
2015. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Lemaradt a vége: Nem kell velük törődni!
2015. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Negy gyereket szultem kulfoldon

Oss 16 het jar itt ennyit voltam itthon

Semmi bajuk nem lett okosak ugyesek szeretnek.

AZ szocializmus talalmanya az 3 evig otthon jo anya mitosza.

2015. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
21%
És külföldön elfelejtettél magyarul? Gúnyos mosoly. Megjegyzem, a szocializmus lehet, hogy sz.r volt, de ennél a liberalista, kapitalista, szemét, anyagias nyugati világnál nem lehetett rosszabb.
2015. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!