Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a férjetek/párotok nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjetek/párotok nagyon jól keresne, lenne 2 kicsi gyermeketek, akkor elmennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg a napi 4 órás munkát választanád, hogy ne fásulj bele az otthoni teendőkbe, de a gyerekekre, háztartásra elég idő maradjon?


(Jó kereset alatt itt 1M Ft fölötti keresetre gondolok)

Köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 17. 14:48
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nagyon szépen leírtad, minden szavaddal egyetértek!
2015. febr. 17. 18:43
 22/40 A kérdező kommentje:
19. hozzászólásra vonatkozott
2015. febr. 17. 18:43
 23/40 anonim ***** válasza:
63%
A férjem jól keres, 2 gyerekünk van, de még nem aktuális nálam a munka téma. Az igazat megvallva úgy gondoltam hogy valami mindenképp kell majd hogy ne őrüljek meg itthon, de lehet hogy én is 4 órában megyek csak. Majd meglátjuk. :)
2015. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
83%
én dolgoznék, mert előreláthatólag olyan munkám lesz, ami érdekel, amiért tanultam, amiben az életemet látom. nyilván fontos a család, én is szeretnék gyereket minél előbb, de nem abban látom életem célját, hogy otthon legyek. hogyha nem olyan szakmám lenne, amit imádok, akkor valószínűleg a férjem segítségével elindítanék egy vállalkozást, amiben tevékenykedhetek, kiélhete a kreativitásom, és élvezem is.
2015. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
19%
Nem! Szerintem sokkal többet ér, ha a nő otthon marad és ellátja a napi teendőket...sőt neveli a gyerekeket. Főleg ennyi pénz mellett.
2015. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 16-os válaszod azért kicsit nevettem. Sokan 2 gyereket napi 8-10-12 órás munka mellett csinálja és ugyanúgy el kell mindent látnia mint amiket te csinálsz. Igaz, kondira nincs idő.

Nehogy már 2 gyerek mellett ne legyen időd legalább egy 6 órás munkára? Mi lenne, ha a férjed nem millió felett keresne, hanem a 200 ezret is alig közelítené meg, akkor hogy csinálnád meg a napi teendőidet 8 óra munka mellett, na meg túlóra. Szerintem burkoltan kifogásokat keresel, hogy ne kelljen dolgoznod. Én ezt szűrtem le a 16-os válaszodból, mert egyből jött a kifogás, hogy te nem unatkozol. Akkor hova ez a nagy munkamorál? 3 óra főzés? Mit főzől ilyen sokáig? Gondolom nem marhapörköltet esztek minden nap!

Szerintem a párod akar elküldeni dolgozni, hogy kikapcsolódj kicsit, de te nem nagyon akarod. Na, mindegy, egyébként a helyedben vállalkozást csinálnék, napi 4 órában úgy is inkább takarítónőt keresnek v. max pénztárost v. eladót. Mást nem is nagyon fogsz találni szerintem.

2015. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, ha a 19-es válaszadóval egyet értesz, akkor te tényleg nem akarsz dolgozni. Szerintem nem fásulsz bele az otthoni dolgokba, szerintem élvezed.

Na, áruld el, mi a helyzet? Párod el akar küldeni dolgozni, te meg vered most a hisztit. Gondolom olyan válaszokra számítottál, hogy "én biztos nem dolgoznék".

Lepontozhatsz, de szerintem te igazából nem akarsz dolgozni és itt vártad, hogy megerősítsünk téged ebben.

2015. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem, én hogy jártam. Külföldön élünk, 4 gyerek, férj a kinti viszonyokhoz képest is kiemelkedően jó fizetéssel- Én is dolgoztam amint tudtam, bár tény, én szeretem a munkámat. Aztán egy szép napon a házasságunk felbomlott, én pedig áldom az eszemet, hogy nem hagytam leépülni az összes kapcsolatomat, benne maradtam a pixisben, dolgoztam.


Nem vészmadárkodni akarok, sőt, kívánom, hogy nektek ezt sose kelljen megtapasztalnotok. De az anyagi függőség olyan fagyi, ami fáj amikor visszanyal...


Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíjas években sem fogod bánni, hogy dolgoztál.

2015. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Mint, ahogy említettem szeretnék dolgozni, mert középsulis koromban is dolgoztam, az egyetem alatt is folyamatosan volt munkám. Ergo nem büdös számomra a munka.

A vállalkozás ésszerű dolog lehetne, de a családomban nem egy vállalkozó van, és látom mennyire nehézkesen mennek a dolgok. Az emberek többsége a vállalkozókra úgy tekint, mint valami burzsuj népségre, de nem mindegyik az. Rengeteg terhet, gondot, óriási felelősséget jelent egy vállalkozás.

Inkább dolgozok valakinek, majd 4 órás munka után leteszem a lantot, és el is felejtettem a munkahelyi problémákat.


Többen írtátok, hogy egy házasság sem tart örökké, természetesen nem egy lányregényben élünk mi sem... De a férjemmel már 11 éve együtt vagyunk, tudom mire számíthatok, de ne adja Isten rosszul alakulnának a dolgaink, én válásunkból elég jól jönnék ki, szóval amiatt nem aggódom.


Sok nő ugyanezt 8-10 óra munka mellett csinálja azt, amit én.... Nos azt lehet, de kétlem, hogy olyan minőségben, mint én. Hogy miért 2,5 óra egy főzés? Előkészíteni az alapanyagokat a főzésre, megcsinálni a levest, elkészíteni a főfogást, majd azután mindent elmosogatni, elpakolni, nha ez simán igényel nálam ennyi időt.... De akkor biztos én vagyok a lassú. :)

2015. febr. 17. 22:55
 30/40 anonim ***** válasza:

"Rengeteg terhet, gondot, óriási felelősséget jelent egy vállalkozás.

Inkább dolgozok valakinek, majd 4 órás munka után leteszem a lantot, és el is felejtettem a munkahelyi problémákat."


na látod, ez az, amiben leírtad a lényeget. karrieredben nincs célod, nem úgy tekintesz a munkára, mint "alkotásra", hanem mint társadalmi normára, amit meg kell csinálni.


az meg, hogy a főállásban dolgozó anyáknak nincs ideje napi 3 órát főzni.. :D:D persze, ebben igazad van, a kérdés csak ott van, hogy szükséges-e? mások is megoldják a főttkaját, csak neked jobban tetszik, hogy ez a dolgod. ami persze nem elítélendő, csak akkor ne háborodj fel azon, hogy az átlag nem ért veled egyet.

2015. febr. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!