Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a férjetek/párotok nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjetek/párotok nagyon jól keresne, lenne 2 kicsi gyermeketek, akkor elmennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg a napi 4 órás munkát választanád, hogy ne fásulj bele az otthoni teendőkbe, de a gyerekekre, háztartásra elég idő maradjon?


(Jó kereset alatt itt 1M Ft fölötti keresetre gondolok)

Köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 17. 14:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Szerintem simàn csak brutál lassú vagy, ha neked 2,5 óra a főzés. Míg a leves fő, elkészül a második is; ráadásul nem is kell minden nap főzni, és levest sem mindenki eszik naponta. Mosogatni a msosogatógép szokott. Max. Fél-1 óra...
2015. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

30-nak igaza van.

Nem lassú vagy, hanem kényelmes. Te nem tudnál dolgozni, megint kifogást találtál arra, hogy a vállalkozás is miért nem jó. Igen, dolgozni kell a vállalkozással, csak annyival jobb, mint az alkalmazotti munka, hogy a magad ura vagy. Az, hogy más mit gondol a vállalkozókról, kit érdekel? Ha szeretnél vállalkozni, akkor megtetted volna,ha szeretnél alkalmazott lenni, akkor már az lennél, mivel mind a 2 gyereked ovis. Kifogásokkal jössz mindig.

Az, hogy a háztartási dolgokat meg nem tudod összerendezni, az meg a te bajod. Mondjuk nekem a mosogatás nem tart fél órát, na mindegy. Ja, én is megcsinálok mindent teljesen jól 3 kisgyerek! mellett, eddig nem volt panasz, hogy rossz a kaja vagy kosz van. Hétköznap max. másfél óra a főzés, míg a kaja rotyog, addig el lehet mosogatni, nem várom meg, amíg minden egyes dologgal egyesével végzek. Te kényelmes, ráérős vagy, ennyi. Te dolgod, nem tudom mennyi idős vagy, de ne feledd a nyugdíjad, mert a mai 30-as korosztálynak így is siralmas nyugdíja lesz, szakértők szerint a bérünk 50%-a lesz csak a nyugdíj. Ja, de te biztos fizetsz magánnyugdíjat is:) Tehát teljesen felesleges dolgoznod.

Tényleg az van, hogy a párod vethette fel neked, te meg keresed a kifogásokat. Te tudod mit akarsz.

Válásból jól jössz ki? Ez úgy hangzik, mintha csak a pénzért lennél a férjeddel, de komolyan. Igazából csak az anyagi részét mutattad meg a családodnak, mást nem, amitől igazi család vagytok. Ez a "jól jövök ki" olyan, hogy nem is tudom, semmit mondó, mintha a férfi akivel együtt élsz, nem érne neked semmit. Na mindegy, te tudod.

Szerintem ne dolgozz, mert teljesen idegbeteg leszel majd, mert a kényelmes, lassú életed nem tudod összeegyeztetni más dolgokkal. Én úgy vettem észre.

Na, meg ha a párom 1 milla felett keresne, nem is főznék minden nap, elég sokat mennénk étterembe v. rendelnék. Gyerekeknek főznék, ha megkívánnak v. szeretnének valamit. Takarítónőt fogadnék ennyi pénz mellett és a vállalkozás mellett a gyerekekre és persze a férjemre is lenne időm. Ennyi. Ha akarnád, ennyi pénzből mindent meg tudnál oldani. Már persze, ha a férjed ad.

2015. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Ja és egyszerűen nincsenek terveid, nem vagy életre való, szerintem nem akarsz csinálni semmit a főzésen kívül, meg hogy elmész az oviba, utána meg a gyerekekkel vagy.

Mi lesz, ha a gyerekek már önállóak akarnak lenni, barátokkal akarnak többet lenni, nem veled. Hamar eljön ám:) Ne ess ki a munka világából, ha valaha is dolgoztál, mert nagyon nehéz visszatérni, főleg ha nem is akarsz.

Komolyan több millióból éltek és te csak takarítasz meg főzőcskézel, meg játszol a gyerekekkel. Élni is kellene.

Az USA-ban is a gazdag feleségek mindig csinálnak valamit, alapítvány, jótékonykodás meg ilyenek.

2015. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Dolgoznék és/vagy tanulnék valamit mindenképpen. Egyrészt tevékeny és kíváncsi ember vagyok, folyamatosan kényszert éreznék még jó anyagi körülmények miatt, hogy fejlesszem magam.

Másrészt véleményem szerint a családnak is jobb, ha nem egy lábon álldogál anyagilag, még akkor se, ha jó nagy az a láb.

Harmadrészt nekem is jobb lenne, nem szeretek a kelleténél jobban kiszolgáltatott lenni.

2015. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Akkor harmadjára is leírom, mert úgy látom itt egyesek csak azt értik meg, amit meg is akarnak érteni. Szóval én szeretnék dolgozni, és fogok is!

Nos, igen a munkára nem úgy tekintek, mint "alkotásra", ezért nyugodtan meg is lehet kövezni engem, de akár rajtam kívül még nagyon sok embert is....

Gyerekként megtapasztaltam, milyen karrierista szülőkkel együtt élni, köszönöm, és más szeretnék választani. Az úton elindultam, mert egy nagy kereskedelmi bankból mentem szülni, és eszem ágában sincs visszamenni abba a versenyistállóba.


Ez van lassan főzök, lassan takarítok, de nincs okom a kapkodásra. Ettől függetlenül nem fogunk minden nap étteremben enni, mert szeretem látni miben mi van. Ja, és azért mert valaki nem főz minden nap levest, attól én még megtehetem. Van mosogatógépünk, de nem mindent rakhatok be, valamit kézzel kell elmosnom így, is akkor meg már ugyanott vagyok.... Csak családi rendezvények alkalmával használjuk.


Lehet a "jól jövök" ki a válásból megfogalmazásom túl erő lett, de így van. Ettől független a házasságom nem kényszer, nem érdek volt! Mint írtam, már régóta együtt vagyunk, amikor összejöttem a férjemmel én épp érettségiztem, ő meg főiskolán tanult.... Amit elértünk az életben azt együtt értük el, én minden támogatást megadok neki az életben, cserébe ő gondoskodó, szerető, csodálatos apa és férj.


Amúgy a válaszok lassan átmennek OFF-ba.

2015. febr. 18. 10:35
 36/40 anonim ***** válasza:
Mindig vágytam rá, hogy csináljak valamit, nem bírtam a munkanélküliséget, de itt az a kérdés, hogy te vágysz-e rá, illetve lenne-e rá energiád a két gyerek mellett? Ha ennyit keresne Magyarországon a férjem, és két kicsi gyerekünk lenne, akik mellé tudnék segítséget fogadni, akkor biztos, hogy keresnék 4 órás munkalehetőséget, mondjuk én szeretek dolgozni:) Ha nincs megfelelő munka, akkor csinálnék magamnak, megnézném, mire van kereslet, amihez kedvem is van, kitanulnám, és egyéni vállalkozóként csinálnám.
2015. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy akarsz dolgozni. 2 gyerek mellé segítsék? Komolyan?

Kényelmes vagy, ennyi. Plusz szokj hozzá a gondolathoz, hogy kitartott nő vagy, leszel. Mindegy, Főzést hanyagoljuk. Ma brokkolikrémlevest csináltam, fél óra volt. Plusz, a gyerekek esznek az oviban, sokszor nem is esznek otthon főtt ételt, mikor hogy.

Mindegy, szerintem ne áltasd magad, elkényelmesedtél, lusta is vagy kicsit szerintem. Ne erőltesd a munkát.

2015. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
35%

37-es, neked egyszerűen süt a rosszindulat és az irigység a szavaidból. Elképesztő olvasni ezt, és nem is értem az ilyen embereket.

Szerintem a 4 órás munkát simán lehet vállalni, annyi kell is majd az anyukának, és mellett szépen el tudja látni a családot.

Nem mondanék egy GYES-en lévő anyukát kitartottnak.

Azok a nők, aki otthon nevelik a gyerekeket, azok kitartottak lennének? Ennél nagyobb pofátlanságot még nem hallottam, ezzel a gyereknevelést teljesen ledegradálod. Remélem nem vagy anya, mert az még nagyobb hiba lenne.


A kérdezőnek teljesen a saját döntése, hogy végül elmegy-e dolgozni, remélem talál valami normális munkát, amely mellett szépen tudja nevelgetni a gyerekeket.

2015. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd el a munkahelyet más elől,ha nincs rá kifejezetten szükséged.

Ha van rá elég pénz,akkor beszállhatsz valami vállalkozásba csendestársnak is,baráti alapon,olyanfélébe,amit szívesen csinálsz te is,és bármikor bemehetsz beszállni a munkába.

Esetleg önkéntes munkát is vállalhatsz,ahol jól érzed magad és hasznos vagy.

2015. febr. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

38-as, a Kérdező, ha 2 óvódás gyerek mellett gyesen van, akkor valaki hibázott a rendszerben. Ezek szerint te a kérdést és a Kérdező válaszait sem olvastad el rendesen.

A Kérdezőnek, semmilyen munka nem tetszik.

Mindenért nyavalyog. Részmunkaidőben nincs semmi rendes munka( én most is találtam Tescoban, ja, hogy ahhoz meg nem akaródzik, pedig mást nagyon nem talál, főleg, hogy a végzettségét sem írta le, ha van egyáltalán), aztán, jön az a válasza, hogy jaj, de mit szólnak a vállalkozókról? Nem tudom, mit szólnak? Még egy kifogás. Aztán, ha dolgozik nem tud 3 órát főzni minden nap. Nem is értem miért, hiszen gondolom a gyerekek esznek az oviban, a férje meg csaknem eszik akkor adagokat, hogy 3 órát kelljen főzni. Az otthoni munkát nem tudja időben rendesen beosztani, nem a szervezés mestere, de nem is kell legyen, egyszerűen maga sem tudja mit akar 2 gyerekes anyaként.Válaszaiból érződik, nem akar dolgozni, semmi se volt jó neki, amit mondtak. Igazából azt a választ várta szerintem mindenkitől, hogy tuti nem dolgoznának, de nem ezt kapta. Kérdezőnek, ha elmegy dolgozni, nem lesz elég ideje a háztartásra, mert elkényelmesedett. Ez sok olyan nőt fenyeget, akik 1-2 évnél többet kihagynak a munka világában. Nem tudnak visszaállni v. nagyon nehezen.

Ja, igen, anya vagyok, ráadásul 3 gyermekem van, most volt 1 éves a kisebbik és most fogom elindítani a vállalkozásom 3 gyerek mellett és nem a férjem pénzéből. Magam osztom be az időm, tehát a gyerekeimre is akkor szakítok mikor akarok. Aki akarja, az mindent megold, aki nyavalyog, az meg várja a csodát. Ennyi.

Kérdező maga is gyerek, ez a lényeg. Ja, te meg szerintem magadra vetted a válaszom, a tipikus magyar mentalitás süt a válaszodból. Figyu, ez Magyarország nem a Lila akác köz:)

2015. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!