Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire okozna gondot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire okozna gondot a házasságban ha a férj nem azokat a hagyományos ételeket kapná a feleségtől, mint amiket az anyjánál evett? (23/N)

Figyelt kérdés

Nem szeretem a magyaros, hagyományos ételeket és nem is tudom őket elkészíteni.

Anyutól csak a palacsinta és a pizzatészta receptjére voltam kíváncsi, semmi más, amit ő főz nem érdekel, nem főzném meg magamnak. (Nem rossz, jól főz csak túl hagyományosan.)


Nem főzök naponta, nem kívánom mindig a főtt ételt, de ha igen, akkor szeretek a konyhában alkotni, de én kísérletezőbb vagyok és az egzotikus indiai, japán kajákat kedvelem igazán, ezeket is készítem csak.


Ha párkapcsolatban élnék vagy férjem lenne szerintetek problémát jelentene az egy idő után, ha nem raknék elé minden nap hagyományos ételeket, levest meg másodikat?


Nálatok mik az étkezési szokások? Van esetleg olyan háztartás, ahol nem főz hagyományosan minden nap a feleség? Vagy vevők vagytok az egzotikusabb, különlegesebb ételekre? Szoktatok kísérletezni? Vannak saját receptjeitek?

És mennyire okoz gondot a férjnek az, ha nem kapja a feleségétől a hagyományos ételeket, amiket az anyjánál evett?



2015. febr. 24. 15:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nincs azzal semmi baj, hogy anyukád főz, ha ennek az az oka, hogy apukád később ér haza a munkából, vagy mondjuk apukád addig takarít. Ha viszont apukád a tv előtt pöffeszkedik, míg anyukád egyedül főz, mos, takarít, akkor anyukád mártír játszik , és /vagy nagyon kihasználja őt apukád.
2015. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amit anyukád írt, hogy a főzés konfliktust okozhat, hát ne olyan primitív embert válassz, akivel ez gond lesz. Persze, az ember igyekszik a férje kedvében járni. Én pl gyesen vagyok, és mindennap főzök, mert jó érzés látni, ahogy örül neki a férjem. Viszont gyes előtt mikor mindketten dolgoztunk, és én még később is értem haza, itt verte volna nekem az asztalt, hogy asszony, hol a kaja, és még egyéb megjegyzéseket tett volna, kiraktam volna a szűrét, az tuti. Alap, hogy egymást segítjük, nem várjuk el egymástól, hogy ki legyünk szolgálva. Ha anyukád minden nap napi nyolc óra munka után főz le két fogást , akkor neki a munka mellett gyakorlatilag nincs élete. Illetve minden szabadideje a konyhában zajlik, és ez nem jó szerintem.
2015. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, még vmi, nekem már ettől az enni adni kifejezéstől feláll a hátamon a szőr. Olyan, mintha a férfi vmi kiskutya lenne.
2015. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Hehh. Anyu is ezt mondta annak idején, amikor összeköltöztem az akkori barátommal. Hogy rendes asszony főz.

Megette a fene, ha ezen múlik egy kapcsolat!


Amúgy azért nem főztem, mert iskolába jártam, dolgoztam mellette, ő meg egyiket se, csak ült otthon, és egy villát nem mosogatott el, megvárt vele.

Nem véletlen lett vége a dolognak- és nem is azért, mert egy idő után nem voltam hajlandó főzni.


Hanem mert ha gyerek kell, akkor szülök egyet, nem pedig összeköltözöm vele.

2015. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
#29-es, az a receptwiki az nyilvános valahol?
2015. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nagyon gondos, de az az idő, amiben ő él, már elmúlt. Pedig én sem vagyok mai csirke közel 50 évesen.

Mi felváltva főzünk, sokszor közösen, gyakran munkahelyen eszünk meleg ételt. Néha "rendelünk" egymástól valami finomat :)

Hétvégén isteni vadast csinált, én meg ma este csak rántott halat dobtam össze, mindketten szeretjük, ő meg még túlórázik.

2015. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

OMG, 2015-öt írunk! Kérdező, kezdj már el gondolkozni! Egyáltalán nem kell a férjed "elé raknod" kaját, ha nem akarsz! Ha főzöl, az is oké, de ez nem a nő kötelessége, könyörgöm!! Megbeszélitek, vagy kialakul magától, hogy ki szeretne főzni és mit, és kész.

Csak az a gond, hogy ha még a nők is ennyire visszamaradottak, akkor mit várjunk a férfiaktól? Úgyis egy ilyen "hagyományőrzőt" fogsz magadnak találni, ebben az esetben igen, gondot fog okozni. Meg az is, hogy be sem tudja indítani a mosógépet, meg rá se néz a koszos pelenkára.

Sok sikert.


Vagy esetleg ébredj fel!!!

2015. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen Te szeretnél főzni,vagyis ha úgy gondolod,hogy csak Te fogsz főzni,ő nem,akkor úgy a fair,ha mondjuk 4x főzöl a héten,akkor 2x olyat amit ő szeret és 2x olyat amit Te.
2015. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!