Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire okozna gondot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire okozna gondot a házasságban ha a férj nem azokat a hagyományos ételeket kapná a feleségtől, mint amiket az anyjánál evett? (23/N)

Figyelt kérdés

Nem szeretem a magyaros, hagyományos ételeket és nem is tudom őket elkészíteni.

Anyutól csak a palacsinta és a pizzatészta receptjére voltam kíváncsi, semmi más, amit ő főz nem érdekel, nem főzném meg magamnak. (Nem rossz, jól főz csak túl hagyományosan.)


Nem főzök naponta, nem kívánom mindig a főtt ételt, de ha igen, akkor szeretek a konyhában alkotni, de én kísérletezőbb vagyok és az egzotikus indiai, japán kajákat kedvelem igazán, ezeket is készítem csak.


Ha párkapcsolatban élnék vagy férjem lenne szerintetek problémát jelentene az egy idő után, ha nem raknék elé minden nap hagyományos ételeket, levest meg másodikat?


Nálatok mik az étkezési szokások? Van esetleg olyan háztartás, ahol nem főz hagyományosan minden nap a feleség? Vagy vevők vagytok az egzotikusabb, különlegesebb ételekre? Szoktatok kísérletezni? Vannak saját receptjeitek?

És mennyire okoz gondot a férjnek az, ha nem kapja a feleségétől a hagyományos ételeket, amiket az anyjánál evett?



2015. febr. 24. 15:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
94%
Hihetetlen, hogy a 21. században még ott tartunk, hogy egy fiatal lány azon aggódik, hogy mi lesz, ha nem megfelelő ételt tesz a férjura (kiskorú, életképtelen? csecsemő?) elé. Gondolom, mint minden normális házasságban, ahol az egyik nem a másik cselédje, hanem partnerek, leültök, megbeszélitek, kinek milyen kaja esne jól, majd együtt megcsináljátok, nem???
2015. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Az fel sem merül, h a férj főz magának? Nem egy óriásbébihez kell hozzámenni és meg van oldva a probléma.
2015. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ritkán főzök, nem is tudok olyan jól, csak pár kaját. Általában rendelni szoktunk kaját, vagy valami egyszerűt kotyvasztunk. Pl rántotta, lángos meg hasonló egyszerű kajákat.


Hétvégente, meg átmegyünk párom anyukájához enni, ha épp ráérünk. Szerintem nem zavarja a páromat ez, mert megkérte a kezem :) Elég jó kajákat lehet felénk rendelni ezek szerint :D

2015. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Te HTB vagy?


Ha nem, akkor a kaja megoldása kettőtök feladata, te nem kiszolgáló személyzet vagy.

2015. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 piroska és a farkas ***** válasza:
73%
Csak a kérdést olvastam. Szerintem elég valoszínü, h ha megszeretsz valakit, nem elsősorban azrt teszed majd, mert ugyanugy az egzotikus ételeket szereti... lesznek valoszínüleg különbségek, nekem mondjuk kb csak az volt furcsa, h a férjem cukrosan, de szalonnával eszi a túrostésztát :). Ha két ember szereti egymást, egy ilyen hétköznapi dolog, mint étel, nem lehet megoldhatatan probléma. Hidd el, ha szeretsz valakit, és kiderül, h a kedvence a rántotthús, örömmel fogod neki elkészíteni. Ő pedig lehet, h azzal lep meg téged egy fáradt nap végén, hogy a kedvenc indiai éttermedből rendel vacsit. No para, én azt mondom.
2015. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a tipikus magyaros ételeket, és nem is nagyon főzök ilyeneket. A férjem viszont imádja a pörköltet, vagy a paprikás krumplit. Ha erre támad gusztusa, akkor ő főz (jó, ha elém teszik megeszem én is). Nálunk mindenki azt főzi, amit ő szeret, mert nyilván amit a férjem szeret jobban, azt ő is tudja jobban elkészíteni, ő tudja, milyennek kell lennie.


Másik kérdésed: "Van esetleg olyan háztartás, ahol nem főz hagyományosan minden nap a feleség?" Szerintem ez ma már egyáltalán nem hagyomány, tekintve, hogy a nők is dolgoznak.

Kísérletezni amúgy én is szoktam, meg alapvetően ha ötletet keresek a hétvégi ebédhez, akkor főleg külföldi oldalakon nézek recepteket. Mostanában gyakran van mexikói kaja itthon, de volt, hogy hónapokig török kajákkal kísérleteztem, aztán egy időben az orosz receptek jöttek be nagyon, de szeretjük az indiai kaját is, meg az olasz konyhát, szóval elég sokfélét eszünk.

2015. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sokan írtátok, hogy ma, a 21. században már nem úgy van, hogy az asszony aggódjon, hogy mit tesz le a férjura (alias tehetetlen kisgyerek) elé. :D

Én is valahogy így gondolom, hogy közös megegyezés kérdése, főleg ha a nő is dolgozik és nem háztartásbeli.

Viszont nálunk valahogy nagyon hagyományosan működik ez: anyu minden áldott nap 2 fogásos főtt ételt tálal apunak, aki ha már egy kicsit is különlegesebb a kaja, azt szóváteszi. (értsd: ha nem magyaros fűszerek vannak benne vagy ha a zöldség - hús aránya a zöldség javára van)


Mikor erről beszélgettünk anyával, mondta, hogy ez természetes és nekem is meg kell tanulnom enni adnom a férjemnek úgy ahogy ő azt megszokta, különben hosszú távon, később, ha már elmúlt a romantika a mindennapokban konfliktusok lesznek ebből.

2015. febr. 25. 10:36
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, amit ne hagyj magadnak bebeszélni. Inkább az elején tisztázzátok, hogy ki mit vállal, mit szeret, mit nem szeret, de ha belemész egy ilyen pótmama szerepbe, akkor onnan az életben nem mászol ki. Nekem szóvá tenné a férjem, hogy nem hagyományos a fűszerezés, és mindezt megrovó hangsúllyal, akkor főzhetne magának attól kezdve. Mondjuk ezt amúgy is meg szokta tenni, ha neki van valami ötlete.
2015. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Manapság már sok férfi jobban főz, mint a nő. A férjemnek is van egy-két specialitása, amit ő tud jobban elkészíteni. Szóval ez az egész attól is függ, hogy milyen párt választasz magadnak. Van, akinek egyáltalán nem fontos, hogy a felesége főzzön rá, van, akinek igen. Rengeteg féle ember van, így elég általánosító azt kijelenteni, hogy problémákat jelent hosszú távon, ha a férfi elé a felesége nem az anyja által annó elérakott, házias ételeket teszi le.


Én nem főzök minden nap, a férjem kifejezetten utálta régebben, ha gyakran főztem, mert sokat kellett szellőztetni utána (egyben van a konyha a nappalinkkal), ő azt szereti, ha nagy adagokat készítünk, lefagyasztjuk, és akkor egyrészt nem kell kötelezően enni, másrészt nem kell minden nap főzni, csak kivesszük, kiolvasztjuk, és így a munkahelyre is könnyű vinnie.


Mi nagyon szeretjük a thai és a mexikói konyhát, próbálunk valami ahhoz hasonlót alkotni:) A thai ráadásul nagyon egészséges is, ami nálunk fontos szempont. Én többet szoktam a főzéssel kísérletezni, mint a férjem, de pl. a múltkor ő hozta haza a munkahelyéről a thai sütőtökleves receptjét, amit ő készített el, és nagyon finom lett, ráadásul jó nagy adag.


Van egy saját "wiki"-nk, amibe az általunk elkészített és finomra sikerült ételrecepteket gyűjtjük. Nálunk egyáltlán nem gond, hogy nálam nem azt eszi, amit az édesanyjánál megszokott. Anyukája nagyon jól főz, és szeretünk nála enni, mikor kb. félévente eljutunk hozzá. De ennyi erővel kérdezhetnéd azt is, hogy a férjnek nem okoz-e gondot, ha a felesége elé nem teszi le azt, amit a feleség kapott gyerekkorában:D Az én anyukám ugyanis istenien főz, a férjem viszont nem készít olyan ételeket, amiket ő:) Persze nálunk is alapvetően én főzök, de nagyon szeretem, amikor besegít, mert finom dolgokat tud összehozni.


Voltam még tinikoromban külföldön egy családnál, ahol az anyukát a konyha közelébe sem engedték, ott az volt a hagyomány, hogy a férfiak főznek, és mikor egyik nap az anyuka főzött, előre szóltak, hogy ,,bocsi, nem szokott gyakorolni":D Ott az anyukának voltak más feladatai. Nagyon kedves család volt, és egyáltalán nem látszott, hogy problémát okozna náluk, hogy máshogy vannak felosztva a szerepek.

2015. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Hmm, és bűntudatod van, hogy neked az egzotikus ételek jobban bejönnek? Vagy félsz hogy apukádhoz hasonló férfit találsz magadnak? (Amire amúgy jó esély van, a lányok általában az apjukra hasonlító párt választanak). A gyerek néha fél eltérni a családi hagyományoktól, mert attól hűtlennek érzi magát a családjához, szóval érthető az aggoldalmad, de a legtöbb férfi ma már azt, amit leírtál, nem várja el.
2015. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!