Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti is szoktatok ilyesmiken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Ti is szoktatok ilyesmiken veszekedni?

Figyelt kérdés

Hazajött a férjem külföldről és azóta, mintha a biológiai órám is felborult volna. Nem alszom jól, reggel nem tudok időben felébredni, nappal morcos vagyok. Nap mint nap bestresszel apró cseprő dolgok miatt.


Idegesít sokszor a férjem életvitele. Hiába szólok neki, a lakásban dohányzik és bűzlik az egész helyiség. Egész nap nem csinál semmit, nem viszi le a kutyánkat sem sétáltatni (mondván ő nem szereti a kutyát, nem az övé). Ha olyanja van, elmosogat, de gyakorlatilag a munka mellett rám hárul reggel este a gyerek iskolába készítése, lefektetése stb.

Most átmenetileg munkanélküli a férjem, két hét múlva már kezd - egyébként hála az égnek a munkahelyén a maximumot adja, csak otthon egy disznó.


Olyanokon veszekszünk, hogy pl. azzal fogad, hogy kitakarított, hogy meglepjen. Erre látom, hogy a mosogatóban még áll a víz, benne pár tányér. Szemetet beletette a kukászsákba ugyan, de azt le sem vitte. Ezek olyan alapdolgok, amit amúgy is meg kéne csinálnia naponta, erre mikor felhívom a figyelmét, hogy már három napja kérem, hogy vegyen macskawc-be almot, mert bűzlik az egész folyosó, megpukkad, hogy miért nem örülök a buzgalmának :/ Erre én kedvesen elmondom, hogy nekem a legfontosabb a macskaWC, tudja jól, hogy utálom ha szaga van - erre ő ordibálni kezd, mint egy majom. Szóval ilyenek mennek. Sokszor úgy érzem, nem bírok ilyen férfival élni. Jogos?


Most éppen Svájcba készülünk kiköltözni, 1-2 hónapon belül, ez most nagyon motivál, csak épp a férjem miatt vagyok kétségbeesve, na meg az miatt, hogy fogom magam érezni ott vele. Ha nem kecsegtetne ez a külföldi munkalehetőség, már talán föladtam volna.



2015. márc. 5. 08:43
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
A kérdésem csak az lenne kedves Kérdező, hogy a férjed nem katona-e véletlenül, és nem- e most jött haza egy misszióból...? Ugyan ebben a cipőben jártam 3 éve. Én léptem és különköltöztem. Egy pszichológus barátnőm javasolta, hogy költözzek külön egy kis időre, hogy észrevegye az áldozatot, amit nap, mint nap a kapcsolatunkért teszek. 3 hónapra leléptem. 3 hónap pontosan elég volt arra, hogy Ő rájöjjön, IMÁD és SZÜKSÉGE van rám... Nekem elég volt, hogy rájöjjek sokkal erősebb vagyok nélküle! Azóta új párkapcsolat és boldogság az enyém, vita nincs :) ... Tanulj az esetemből...
2015. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem katona. Bár eléggé katonás...Lehet pont ott van a baj,hogy mivel rengeteget dolgozott, hozzászokott, hogy én mindent megcsinálok. És most nem kapcsol, hogy változott a helyzet. Külön akartam én is költözni kis időre, de nem jutottunk el odáig, mert annyira összetört lelkileg, hogy egy másik nő mellén zokogta ki magát (ami eddig nem történt meg) még a végén én éreztem magam felelősnek, hogy becsajozott, mert el akartam költözni.
2015. márc. 5. 11:33
 13/19 anonim ***** válasza:
Azért szerintem fontos az is, hogy közös megegyezés volt-e egyáltalán a kutya és a macska. Én imádom az állatokat, nekem 4 van, de az anyámét nem vagyok hajlandó gondozni (persze ha valami hirtelen baja van, az más), mert azt nem én akartam. Állatokkal igen nehéz együttélni ha nem akartad őket tiszta szívedből. Amúgy meg szerintem az itt a gond, hogy túl gyorsan jött minden, ráadásul külföldön dolgozott, nem szoktatok össze.
2015. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a férjem se lett volna egy hanyag ember, másrészt pedig, én szépen elé raknék mindent. Ül a kanapén, akkor szépen odaraknám hozzá közel a szemetet, a macskaalmot, ilyesmiket, a cigijére pedig egyszer lennék hajlandó szólni, hogy idebent ne dohányozzon, utána a következő alkalommal kidobnám a wc-be az egész dobozzal. Aki értetlen, azzal úgy kell bánni, mint egy h*lyével.
2015. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A kiabálás elkerülése végett emailben megírtam neki pontról pontra a bajaimat visszafogott stílusban. Felhívott és azt mondta igazam van :-) És hogy ő nagyon depis én észre sem veszem. Nyugodtnak tűnt. Igéretet nem kaptam tőle, de majd meglátom, változnak-e a dolgok jó irányba...
2015. márc. 5. 13:38
 16/19 anonim ***** válasza:

"Produkál az élet a szokásostól eltérő helyzeteket."

"Még az ismerkedési szakaszban tartottunk, mikor jött a baba"

Ó te jó ég...

Bocs, de te a lábadat széttéve szoktál ismerkedni?


"Szerintem nem én vagyok az egyetlen akivel ez megesett."

Azért nehogy most meg már azzal gyere, hogy tök természetes, ha egy nő ismerkedés címén felcsináltatja magát.

Tudom, a múlton nem lehet változtatni, de szerinted minek találták fel a kotont? Aki meg arra nem képes, hogy legalább egy kapcsolat elején felhúzza, azt eleve ki kellett volna vágni.


Egyébként meg ígéret szép szó...

2015. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Olyan a férjed, mint az édesapám. Most 58 éves és mai napig azt csinálja, hogy nagy hangzavarral (tehát feltűnően, hogy mindenki hallja) kiporszívózza CSAK a nagyszobát, aztán büszkén feszít. Persze más dolog, hogy ott van még egy szoba, az ebédlő, az előszoba és a konyha, amit anyunak kell befejeznie, de ez mellékes. Ezt már évek óta így csinálja. Arról nem is beszélve, hogy anyukám amikor hazamegy a 10 órás munkából, akkor szegény azzal szembesül, hogy tele a mosogató, a kuka, végig van kávéval csepegtetve a konyhapadló, de mondom, apám teljesen büszke, hogy kiporszívózza néhanapján a nagyszobát.

Tudod, ezeknek a férfiaknak az a fontos, hogy elismerjék. Az apróságokkal nem törődnek, az a lényeg, hogy megdicsérd őket, mert ők, az alfahímek még olyan alantas munkát is képesek elvégezni, amit úgy hívnak, hogy házimunka, csókold a lábuk nyomát. És pont azért, mert az elismerés a fontos, ezért egy részét a házimunkának alaposan megoldják, viszont egy másik szembeötlőt nem. Felőlük tornyosulhat a mosatlan a mosogatóban, ők rátennének még egy tányért.


Az én párommal már 10 éve lakunk együtt, de ő tényleg segít a házi teendőkben és nem csak meglepiből néha-néha -amivel szerintem semmiben nem segít így se az én apám, se a te férjed-, hanem rendszeresen minden nap. Ha megtelik a mosatlan, akkor a párom elmosogat, ha megtelik a szemetes, akkor kiviszi, ha le kell menni kajához hozzávalót venni, akkor lemegy. Persze néha van, hogy ezeket én intézem, de ezek inkább rá jellemzőek. Ha éppen nem vagyok otthon, akkor beteszi a szennyest, pl. porszívózni minden héten ő szokott az egész lakásban. Az én reszortom a főzés, WC-takarítás, porszívózás után felmosni meg a szennyes-mosás.

Úgy gondolom, hogy ezeket a teendőket úgy kell megosztani, hogy mindenki kivegye a részét belőle. Ha éppen a gépen dolgozik valamit, akkor elmosogatok vagy leviszem a szemetet, szóval ezekben segítünk egymásnak, senkinek nem érdeke, hogy megfulladjon a 2 hetes rothadó hulladékban.


Nem azt mondom, hogy csak ilyen férfiakkal szabad összeállni, mert ahány ember, annyiféle. Ezt a hozzáállást tapasztalatom szerint az ember még kiskorában tanulja meg a szüleitől. Ha ők nem vonták be a rendrakásba vagy ráhagyták a gyerekre pl. "hagyd, majd én megcsinálom, te úgysem tudod" felkiáltással, akkor jó, hogy esze ágában sincs ezeket magától elvégezni felnőtt korában. Meg nektek ott a pici, már csak ezért is nehéz továbblépned, de valamilyen szinten mégis jó lenne rávenni a párod, hogy segítsen neked, mert bele fogsz őrülni mondjuk 20 év után. A saját szüleimen tapasztaltam ezt. Már lassan 40 éve együtt vannak, de anyu mindig bosszankodik, hogy "apád már megint itt hagyta a kajás tálcáját, és még a mosogatóba se hajlandó legalább betenni", de ez csak egy a sok száz közül. Ez az egyoldalú ténykedés anyum részéről meg ez a lusta közöny apám részéről nagyon megviseli kettőjük kapcsolatát. Véleményem szerint, ha már fiatalabb korukban is megosztották volna ezt a terhet, nem itt járnának, kicsit boldogabbak lennének, mert ez a veszekedés meg egymás becsmérlése hosszútávon kikezdi az ember idegeit.


Szerintem jó lenne kicsit drasztikusabban fellépned a lustasága ellen pl. amit a 14. hozzászóló írt, mert sajnos hiába beszélsz neki, hiába fejted ki e-mailben a véleményed meg az érveid, 5 perc után elfelejti és ugyanúgy tojik az egészre, hidd el, ez tény. Egyszer jól gatyába ráznád, nézne egy nagyot, aztán többet nem engedné, hogy te mosogass el :D


Remélem, jól alakul a dolog köztetek.

De remélem azt tudod, hogy lakva ismerszik meg az ember, ha teljesen hidegen hagyja, hogy segítsen neked, akkor csak a baba miatt ne éljetek egymás mellett, mert idővel a gyereketek megérzi, hogy feszültség van köztetek. Ha idáig jutsz, akkor sokkal jobb lesz majd neki egy olyan nevelőapa, akivel kiegyensúlyozottan nevelitek őt, nagy veszekedések nélkül.

2015. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én hozzá sem mentem volna egy trehány alakhoz. A gyerek ezen semmit nem változtat. Akkor is lesz apja ha nem vagyunk együtt. Nem fogom megkeseríteni az életem egy disznó mód élő emberrel csak mert teherbe estem. Már ha ez velem történt volna. Most már kicsit késő panaszkodni.
2015. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem értek egyet a férjet fikázó hozzászólókkal. a férjed ember, nem pedig konyhai robotgép. ha te rendmániás vagy, akkor csináld, de mástól ne várd el hogy az legyen. anyám is ilyen, folyton pampog hogy otthagytad a tányért, bevitted a sarat, kutyaszőr van a szőnyegen. én már nem lakom otthon, szerencsére. volt hogy feljött hozzám mikor épp kitakarítottam, minden ragyogott, erre közli hogy mekkora kupi van itt. nagyon elszomorító. én úgy látom soraidból, hogy a férjed igyekszik, a maga módján, holott ő se volt könnyű helyzetben, hogy nem volt munkája. ne mindig azt vedd észre amit nem csinált meg, hanem örülj, ha valamit csinált.
2015. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!