Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek ha a párotok így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a párotok így viselkedne?

Figyelt kérdés
Szóval van egy párom, aki aranyos, kedves, segítőkész velem. Van egy lányunk akit imád, segít körülötte mindenben, megtesz értünk amit tud. Viszont van egy másik lánya az előző házasságából akit viszont levegőnek néz. Közösen neveljük mindkét lányt, de a nagyobbal egyáltalán nem foglalkozik. A kicsit folyamatosan puszilgatja, játszik vele, a nagyot még egyszer nem láttam, hogy megsimogatta volna. Ha szól is hozzá, azok általában utasítások, hogy ezt vagy azt csinálja meg, hozza be, vigye ki... Már nagyon rég óta együtt vagyunk, de csak amikor kiderül, hogy babát várok akkor költöztünk össze. Mikor összeköltöztünk próbáltam hogy esténként mondjon neki mesét, játsszanak, kártyázzanak stb, amit párom meg is csinált de csak azért, mert megkértem rá. Semmi örömét nem leli abban ha a lányával lehet. Amikor a kicsi megszületett ez még durvább lett. Most ott tartunk, hogy ha 3-an vagyunk itthon (párom, a kicsi és én) akkor érzem azt hogy család vagyunk, de ha itthon van a nagyobb is nincs semmi családi légkör. Vagyis van, de engem nagyon zavar ez, hogy ezt kell látnom hogy ennyire nem szereti. A nagylány is jobban szeret a mamájánál lenni, mint itthon és ezt hangoztatja is. Általában hétvégén mamázik, de már hét elején kérdezgeti, hogy mikor mehet mert ott "nem kell apa morgását hallgatni". És ilyenkor hibásnak érzem magam és lelkiismeret furdalásom amiért elhoztuk őt a mamától (vele éltek). Szerintetek?
2015. márc. 19. 21:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szegény kislányt nagyon sajnálom. Anyukájával mi van? Meghalt?

Próbáld te szeretni a gyermeket.

Ha a mama befogadja, talán jobb lesz ott neki. A kislányt is kérdezzétek meg, hol szeretne jobban élni. De előbb az apjával beszéld meg, visszaengedi-e esetleg a mamához.

2015. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szomorú.

ennek a lánynak ez az apamintája, nagy az esélye, hogy csak kudarcos kapcsolatai lesznek életében. mamájánál legalalább nem szenved tovább, de ár szinte mindegy, csak a kés nem lenne benne még forgatva is mindig.


ezzel a férfivel vigyázni kell, aki ennyire, ilyen szinten hátat tud fordítani a családjának, veszélyes, ha egyszer bekattan, ha fejébe vesz valamit, ilyen kőnek lenni, hát..ő is sérült gyerekkorban tuti.

2015. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez is megoldás lenne de én nem szeretném. Illetve, ha a mamánál van akkor már azért 2 nap után hiányzunk neki, jönne haza. Hiányzik neki a tesó is, meg az apja is, mert ettől függetlenül imádja az apját és felnéz rá, mert ő ugye még nem olyan szemmel látja mint én. Próbál mindig megfelelni, kedveskedni az apjának de az letudja egy jólvan'-nal.
2015. márc. 19. 21:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú ezt olvasni, ezzel a pasival nagyon vigyáznod kell.


Te nem vagy hibás, és ne is érezd magad annak.

Én már rég kiábrándultam volna abból az "emberből", aki így viszonyul a gyerekéhez.

2015. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Azért én nem tudnám annyiban hagyni, hogy így bánjon a nagyobbacska lánnyal aki végül is a te lányod nővére. Én biztos beszélnék a férjed fejével, hogy ugyan magyarázza már el, hogy miért bünteti azt a lányt. Mit vétet neki, hogy ennyire elfordul tőle, semmibe veszi. Ő aztán tényleg nem tehet az egészről. Én biztos, hogy a férj viselkedése miatt duplán szeretgetném, hogy legalább tőlem kapjon szeretetet ha már az apja egy bunkó..Miért nem tudsz hatni a férjedre? Mert ez nem normális viselkedés..és ha egyszer a te lányoddal is így viselkedik mit csinálsz?
2015. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, és én a helyedben nagyon komolyan elbeszélgetnék a pároddal. A nagyobb lány egész életében meghatározó lesz az, ahogyan vele bánik, mindezek mellett pedig hamar észre fogja venni, hogy a kicsivel kivételez, és el fogja rontani a testvéri kapcsolatukat is. Felelőtlen és gonosz hozzáállás. Ha szívből nem megy, akkor is erőltesse meg magát, és bánjon egyformán mindkét gyerekkel. Ő vállalta az elsőt is, akár kényelmetlen, akár nem, akkor is ez a kötelessége.
2015. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem is megfordult a fejemben, hogy vele is történhetett valami kiskorában, mert semmiért nem tud lelkesedni. Olyan egysíkú, nincsen soha rossz kedve, de kimondottan jó se. Ha nem látnám, hogy a kicsivel milyen jól el van, azt hinném ilyen a természete, de nem. Én foglalkozok sokat a nagyobbal is, szeretem őt is nagyon és elfogadott anyjának (az anyja még kiskorában lelépett) de azt érzem néha, hogy ez nekem sok. Sok az, hogy én viszem orvoshoz, én figyelek oda az időpontokra, a külön órákra, mindenre amit szívesen is csinálok de cserébe annyit minimum elvárnék, hogy legalább foglalkozzon ő is vele, de nem. Beszélni hiába beszélek vele, már sokszor próbáltam de rájöttem, hogy érzelmeket nem lehet ráerőltetni senkire. Rosszabb azt nézni, hogy "kényszerből" unott fejjel leül vele játszani, meg összevesznek rajta, inkább akkor játszok vele én.
2015. márc. 19. 22:27
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Biztos ő az apja?
2015. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 acelsziv ***** válasza:
92%
a férjed megérdemelné, hogy levigyék Pestről Záhonyba - egy kocsi után kötve végighúzva a pályán - Komolyan mondom rohadjon meg az ilyen aki azt bünteti aki semmiről nem tehet. Nem érdemel meg az a kislány egy normális gyerekkort normális szülőkkel?
2015. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A férjed nem tud megbocsájtani az első feleségnek amiért lelépett, és sajnos ezt a gyerekre ruházza át akarva vagy akaratlanul.

Kemény pszichológia ez. Szerinted miért nem tud örülni semminek?! El kellene már engednie a múltat.

2015. márc. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!