Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek ha a párotok így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a párotok így viselkedne?

Figyelt kérdés
Szóval van egy párom, aki aranyos, kedves, segítőkész velem. Van egy lányunk akit imád, segít körülötte mindenben, megtesz értünk amit tud. Viszont van egy másik lánya az előző házasságából akit viszont levegőnek néz. Közösen neveljük mindkét lányt, de a nagyobbal egyáltalán nem foglalkozik. A kicsit folyamatosan puszilgatja, játszik vele, a nagyot még egyszer nem láttam, hogy megsimogatta volna. Ha szól is hozzá, azok általában utasítások, hogy ezt vagy azt csinálja meg, hozza be, vigye ki... Már nagyon rég óta együtt vagyunk, de csak amikor kiderül, hogy babát várok akkor költöztünk össze. Mikor összeköltöztünk próbáltam hogy esténként mondjon neki mesét, játsszanak, kártyázzanak stb, amit párom meg is csinált de csak azért, mert megkértem rá. Semmi örömét nem leli abban ha a lányával lehet. Amikor a kicsi megszületett ez még durvább lett. Most ott tartunk, hogy ha 3-an vagyunk itthon (párom, a kicsi és én) akkor érzem azt hogy család vagyunk, de ha itthon van a nagyobb is nincs semmi családi légkör. Vagyis van, de engem nagyon zavar ez, hogy ezt kell látnom hogy ennyire nem szereti. A nagylány is jobban szeret a mamájánál lenni, mint itthon és ezt hangoztatja is. Általában hétvégén mamázik, de már hét elején kérdezgeti, hogy mikor mehet mert ott "nem kell apa morgását hallgatni". És ilyenkor hibásnak érzem magam és lelkiismeret furdalásom amiért elhoztuk őt a mamától (vele éltek). Szerintetek?
2015. márc. 19. 21:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomoru dolog. Beszelj a ferjeddel, turelmesen, megertoen viszonyulj a temahoz es probald kideriteni, hogy mi lehet az oka a nemtorodomsegenek. En elkepzelhetonek tartom, hogy az a baja, hogy az anyuka a "nyakán hagyta" a gyerkocot. Persze errol a gyerek nem tehet, de ilyen tuskek kihozhatnak az emberbol egyfajta erzelmi bezarkozottsagot. Nagyon valoszinunek tartok, hogy ez a baja, hiszen a gyerek egy kakukktojas a csaladotokban. A kulcs az lehet, ha apuka azt latja, hogy neked o ugyan olyan fontos, mint a sajatod. Akkor a ferjed se fogja kakukktojasnak tekinteni ot. Sajnos nagyon nagy felelelosseged van abban, hogy normalis iranyba tereld a kapcsolatukat. Jo, hogy te ilyen odaado vagy es elismeresem, hogy kepes vagy a sajatod mellett egy "idegen" gyereket is szeretni, gondjat viselni!
2015. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
10 - esnél a pont !!!
2015. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
De szerintem ez nem indok a viselkedésére, hogy a felesége lelépett. Inkább örülnie kellene, hogy vele maradt és még inkább szeretnie kellene. Egyébként nem csak a lánya felé ilyen semleges, igazából rajtam és a kicsin kívül mindenkivel távolság tartó, ahogy valaki írta is olyan mint a kő, barátai se nagyon vannak, de nincs is igénye rá. Néha az én barátaimmal összeülünk, velük jól el van de neki valahogy az évek alatt nem alakult ki egy baráti kapcsolata sem, sem a munkahelyén, sem máshol. Elmegy dolgozni, hazajön, nemigen mesél a munkájáról sem, vagy hogy mit csinált aznap. Beszélni már próbáltam vele, azt mondja szereti a nagyobb lányt is de mindig azt mondja "tudod, hogy nem vagyok az a beszédes, érzelmes fajta". Az, hogy én törődök, szeretem a nagyot is ugyan úgy, nem befolyásolja az ő érzéseit a lány felé. Most például a kollégája küldött a lánynak csokit, a lány meg azt hitte az apja vette neki és meg is lepődött "jé apa gondolt a kislányára, biztos szeret azért hozott nekem csokit". És mivel az apja nem mutatja ki a szeretetét a lány folyamatosan attól megerősítést vár és mindig kérdezi, hogy "apa szeret engem"? Valaki írta, hogy a testvérével is rossz lehet később a viszony. Erre azért próbálok odafigyelni, egyelőre nincs úgymond féltékenység, imádja a kicsit de sokszor mondja, hogy úgy szeretne ő is kisbaba lenni, mert akkor apa őt puszilgatná és vele lenne többet foglalkozva. (ugyanannyit foglalkozok mindkettőjükkel, de ugye a kicsi körül több teendő van). SZóval nem tudom... de néha már annyira zavar az apja viselkedése, hogy elgondolkozok rajta hogy biztos ezt akarom-e, nem-e lenne jobb egyedül...de olyankor eszembe jut, hogy elszakadna a tesótól...nem tudom mi lenne jó:(
2015. márc. 20. 08:29
 14/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a lányok?

Azt írod, hogy a férjed másokkal is így viselkedik, csak veled és a picivel nem. Ez arra vall, hogy ilyen az alaptermészete. Mióta vagytok együtt? Nem azért más veled, mert még nem rég költöztetek össze?

Az én párom is hasonló, nagyon nehezen mutatja ki az érzelmeit. Nekünk is két gyerekünk van és nálunk is a picivel foglalkozik többet. Pedig mindkét gyerek közös. Lehet ha a kicsi nő, akkor vele is másképp fog bánni.

2015. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
8 éves a nagy, 8 hónapos a kicsi, 6 éve vagyunk együtt és ugye kb. 1,5 éve élünk együtt. Szóval rég óta ismerem, 6 év alatt a mi kapcsolatunk nem változott, ugyanolyan jó csak ez a dolog ne lenne...a kicsit annyira szereti, nem tudom elképzelni hogy ez megváltozna. Régebben is zavart kicsit ahogy a lányához viszonyult, de mivel szerettem/szeretem nagyon páromat, próbáltam a lánynak is megadni azt a törődést amit az anyjától/apjától nem kap meg, de ahogy megszületett a lányom ez még inkább elkezdett zavarni, és még jobban kiütközik ez a dolog. Néha úgy fel tudom húzni magam a viselkedésén, hogy legszívesebben én is elkezdenék így viselkedni vele. Próbáltam én is egyszer, hogy érezze amit csinál, hogy vacsinál odab..tam a kaját elé és mondtam, hogy "Ülljél le.", "egyél", "haladjál, miért nem etted még meg", "pakolj el", "menjél fürdeni", "ágyazzzál" hát nem sokáig bírtam....és kb ilyenekben ki is merül a kommunikáció közöttük.
2015. márc. 20. 11:01
 16/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Tökéletesen megértelek, mert nálunk is ez van...

És a mi nagyunk is 8 éves.

Néha úgy érzem, hogy katonaság van nálunk a naggyal. A mi esetünkben én arra fogom, hogy a gyerek a koránál érettebb gondolkodású és a férjem felnőttes viselkedést várna el tőle. Ezen aztán gyakran áll a bál. Nálatok nem fordulhat elő ilyesmi?

És nálunk is ki van éhezve a gyerek az apai szeretetre. Bújna az apjához az ágyba reggelente, mint a pici (3 éves), de a kicsit engedi a párom, a nagyot nem. Sokszor rászólok én is, és próbálom, hogy más megvilágításban lássa a gyereket - néha sikerül is. Remélem nálatok is javulni fog a helyzet, addig pedig örülök, hogy ott vagy te a nagyobbik kislány mellett...

Mond el neki te is, hogy nagyon ügyes felnőtt lesz belőle, és az apukája hihetetlenül büszke lesz rá (hisz ez a vágya). Aztán majd ott lesz a kicsi. Ha jó testvérek lesznek, akkor segíti majd a pici a nagy kapcsolatát az apjával...Nálunk a kisebbik már rászól az apjára ha nem beszél szépen a naggyal. Remélem megoldódik a helyzet!

2015. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltad megkérdezni a párodat, hogy miért nem szereti a nagyobbikat? Kérdezz rá. Én megtenném. Mi az, ami zavarja benne? Pl. lehet, hogy a gyerek anyját látja benne, mert nagyon hasonlítanak. Ilyeneket jobb mielőbb kideríteni, mert a kislány hatalmasat sérülhet, és ez az egész életére rányomja majd a bélyegét.
2015. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!