Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy vettétek/vennétek fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vettétek/vennétek fel a férjetek nevét?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 18:17
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%
10-es. Segíthetünk?
2015. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
67%
Nálunk minden nő megtartotta a sajat vezetéknevét.
2015. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
61%
Férjem vezetékneve került az én keresztnevem elé
2015. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
22%

Én ha még egyszer férjhez mennék, maradna a saját nevem.


Nekem a legellenszenvesebb amúgy a Nagy-Kiss forma.

Nekik Ugye a gyerekük Nagy-Kiss Mári lesz,akit elvesz Pütyi-Kolompár Palkó, akkor az ő gyerekük már Nagy-Kiss-Pütyi-Kolompár Margit lesz? Vagy kit sértenek meg azzal,hogy elhagyják a nevét? Szóval én ezt egy nagy baromságnak tartom.

2015. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
70%
Megtartottam a sajátomat, jó az nekem!
2015. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
61%

#14

Csak abban az esetben lesz a gyerek is Nagy-Kis, ha a férj is nevet változtat, vagy ha úgy döntenek, hogy a gyerek is legyen Nagy-Kis. De általában ezt úgy szokták megoldani, hogy feleség kötőjeles, férj marad a sajátjának, a gyerek pedig az apja vezetéknevét kapja.

2015. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
71%
Megtartottam a sajátomat. Minek kéne lecserélni?
2015. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
33%

Ami ma már nem dívik: -né vagyok és szeretem :)

10 éve volt az esküvőnk.

2015. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
71%

Kötőjellel vettem fel a nevét: pl. Nagy-Kis Virág.

Ez 5 éve volt, ma már nem biztos, h igy választanám, bár az utóbbi időben rengetegen használják így a férjezett nevüket.

Ha most kellene választanom, akkor a saját lánykori nevem viselném!!

2015. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
73%
Továbbra sem lehetséges kettőnél több vezetéknevet vagy keresztnevet adni a gyereknek. Nem hiszem, hogy valaha is engedélyezett lett volna. Mégis honnan szeditek állandóan ezeket a "négy kötőjeles" verziókat? Nem érdemes brazil szappanoperákból tájékozódni, mert nálunk mások a névadási szabályok.
2015. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!