Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy vettétek/vennétek fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vettétek/vennétek fel a férjetek nevét?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 18:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Simán felvettem a vezetéknevét. Semmiképpen nem akartam semmilyen -né lenni, és egyébként is meg akartam változtatni a sajátomat. A gyerekek is az ő nevét kapták (így nálunk pl mindenki Kovács. anya, apa, gyerekek)
2015. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

"Kovács"


Már bocsánat, de ennél sokkal rosszabb a sajátod sem lehetett :D

Tizenkettő 1 tucat :D

2015. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
47%
Xné Y Z
2015. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Most kotojellel vettem fel. Az elozo hazassagomban az ex vezeteknevere csereltem az enyemet.

Es amugy mi ugy kertuk, hogy csak en vagyok kotojeles, a lanyunk siman az apja nevet viseli ;)

2015. ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
47%
Szilágyi Gáborné Kecskeméti Ilona leszek majd szerintem (nem ezek a nevek, de ilyen hosszúak). Nekem ez a verzió tetszik a legjobban,m ert ebben minden benne van, és engem nem zavarnak a hosszú nevek (lánykori nevem se rövid, így megszoktam).
2015. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
47%
Én nem fogom felvenni a nevét, mert úgy vagyok vele, hogy ódivatú ráadásul azt az érzést kelti bennem, hogy a férjemtől függök. Lehet lepontozni, én így érzem. (Zárójelben szeretném megjegyezni, hogy tőlem mindenki úgy veszi fel a férje nevét, ahogy akarja, ő dolga. Csak rám ne akarják rám kényszeríteni.) Ellenben a gyerekeinknek kötőjeles neve lesz, mert szépen összecsengnek a neveink. :)
2015. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Én két lehetőség között vacilálok, idén lesz az esküvőnk. Vagy felveszem az ő vezetéknevét, vagy pedig a kötőjeles formát választom.
2015. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
36%

Kötőjelesen. Több oka is volt. Mindkét vezetéknév rövid, összepasszolnak, az enyém tucatnév, a férjemével előtte még nem találkoztam egyszer sem, csak híres embernél, de szép, és az én nevemet is sokkal egyedibbé teszi.

Valamilyen formában mindenképp fel akartam venni, de a -né végződéseket alapból kizártam, nagyon nem tetszik, hogy finoman fogalmazzak. Így maradt a vezetéknév csere, vagy a kötőjeles. Utóbbi felé húztam, mivel összeillenek a vezetékneveink.

2015. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Horváth Jánosné lettem, és szeretem! :)

(Jöhetnek a modern lepontozók)


26N

2015. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én azért nem veszem úgy fel majd, mint te, mert nekem nagyon kellemetlen a munkahelyemen, ha meg kell szólítanom egy munkatársnőmet levélben, aki egy másik városban él, másik igazgatóságon dolgozik, de ugyanúgy munkatársam. Csak a teljes nevén tudom megszólítani..... Kedves Tóth Jánosné.... Ez nagyon furán hangzik pláne, hogy a miénk egy nagyon rugalmas, fiatalos, tegeződős munkahely....


Ügyfelekkel is foglalkozom, csak a férjezett nevük van nyilvántartva, ezért beszélgetés közben nem tudom a keresztnevüket, ezért ha esetleg az ügyintézés után vissza kell hívnom egy pillanatra valami miatt, akkor nem tudom a keresztnevén szólítani... nagyon zavaró..

2015. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!