Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez lopásnak számít, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lopásnak számít, vagy természetes dolog? Már teljesen kivagyok tőle.

Figyelt kérdés
Közös kasszán vagyunk a férjemmel ami azt jelenti, hogy megkapja a fizetését, befizeti a számlákat a konyhára meg általában én vásárolok be. Ha kell pénz akkor kérek tőle, de nem nyúlok bele a pénztárcájába. Ő viszont kérdezés nélkül elviszi a kártyámat és ami a legidegesítőbb hogy dugiba csinálja mikor nem látom. Múltkor is reggel hallom, hogy matat a pénztárcámba, nem szóltam neki. Mikor hazajött megvárta míg kimegyek a konyhából és csöndbe visszatette. Mikor "megleptem", hogy hahó mit csinálsz akkor mondta hogy vett fel pénzt, hogy a lányának befizesse az ebédjét. Mondok azzal semmi baj, de miért nem szóltál? Erre semmi értelmes magyarázat... Valamelyik nap a pulcsim zsebébe maradt a pénzem, lazán kivette a felét, a másik felét meg beletette a pénztárcámba. És hiába mondom, hogy szóljon, rendre sunyiba veszi ki. Múltkor pl. megtalálta a "dugipénzem", igazából csak volt egy kis spórolt pénzem és eltettem, hogy biztos ne költsük el jó lesz majd nyárára ha megyünk valamerre, suliba beiratkozás stb. Na mondom ha megtalálta akkor nem dugdosom tovább ott hagyom. Ma akartam tenni még hozzá pénzt és látom, hogy egy 20-assal kevesebb van benne....Szerintetek? Totál kivagyok már ezektől a sunyiságaitól...vagy szerintetek én fújom fel?
2015. ápr. 14. 10:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

7!

Ez viszont konkrétan lopásnak szamit

2015. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, talán mert mivel anonim oldal, a férjének nem okoz vele semmi kellemetlenséget? :) Jesszus, lassan meg se lehet már szólalni.


Ezt én sem nevezném teljesen közös kasszának... nálunk bármelyikünk bármikor belenyúlhat a másik pénztárcájába, max. akkor szokott idegesíteni a dolog, amikor fizetnék valahol és megint nincs nálam aprópénz :) Gyakorlatilag kérdés nélkül tesszük, miért kéne engedélyt kérni, ha egyszer közös? Így nem az. A dugipénz valahol érthető, én is teszek néha félre, de abból is kivehet bármelyikünk, hiszen közös?

2015. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

11.


7. vagyok. Nem lopás!!! ÉN kerestem a pénzt,kocsit akartam venni, NEKI azaz a nejemnek!!! Meglepetésnek szántam,de közben beadta a válást,így megtartottam a pénzt,ennyi!

2015. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Se nem szegény, se nem gazdag családból származik, teljesen átlagos szerintem. Kb ugyanannyit keresünk mind a ketten. Mondtam már neki többször is, hogy szóljon ha elviszi a kártyámat, vagy pénzt visz el, de nem szól. Mindig megígéri, ennek ellenére ugyanúgy titokba viszi el. Lehet akkor ezek szerint nem nevezhető teljesen közös kasszának, mert nagyon bosszant. Direkt azért tettem félre ezt a pénzt is, hogy ne az legyen egész nyáron mint most, hogy hónap végére semmi pénzünk nem marad, sehova nem tudunk elmenni, hanem tudjunk kicsit szórakozni, elmenni egy hosszú hétvégére, iskolakezdés ilyesmi, mert tudom hogy kb semmire nem lesz pénzünk így egész nyáron, de nem érti meg, mert most néztem hogy már ebből a pénzből is vitt el és bosszant hogy még csak nem is szólt.
2015. ápr. 14. 10:55
 15/23 anonim ***** válasza:

ez nem közös

tegyétek tényleg közösbe egy dobozva v mittom én

ha meg ennyire nincs pénzetek, akkor írni kell a kiadásokat,hogy hol csúsztok meg!

2015. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ülj le vele beszéljétek meg...lehet szégyelli a dolgot és azért nem kér, lehet megalázó számára a kérés...vagy épp fél kérni...


nem volt semmi olyan dolog ami miatt volt vita a pénzből?

2015. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi vita, de valahogy mégis úgy kezeli a dolgot mintha félnie kellene attól, hogy kérnie kell tőlem. De igazából nem is kérnie kell, csak annyi lenne, hogy "kiveszek egy ezrest a pénztárcádból", vagy "ne keresd a kártyádat, elvittem" csak odamondana valamit és nem szó nélkül viszi el. De ugyanezt csinálja sokszor más szituban is ahol minimális felelősséget kell vállalnia ott a az egyszerűbb utat választja. Pl legutóbb kérdezem, hogy befizette-e a csekkeket. AZt mondja befizette, másnap meg kiderült hogy még nála vannak. Itt se haragudtam volna ha azt mondja nem fizette be, max elmentem volna én a postára, de neeem neki ferdíteni kell.
2015. ápr. 14. 11:04
 18/23 anonim ***** válasza:
15%

7/13!


A magyar törvények szerint a házasság alatt vagyonkozosseg van. Ha a nő egy fillért nem keres, a férfi keres havi egy millát, a jövedelmük 1 milla, abból 500e a nőé, 500e a férfie. Ha a nő 3 millát keres, a férfi 200 ezret, a havi jövedelmük 3 millió 200, abból mindkettőnek 1.600e jar. Ez a vagyonkozosseg. Nem számít, ki mennyit keres. Ha ebből te kivétel valamit a másik tudta és beleegyezés nélkül, az lopás. Ha a feleséged ügyvédje ezt pl felfedezi, lazán beperelhet, te meg fizethetsz, méghozzá kamatos kamattal

2015. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha ő az a típus, aki mindent elkölt ami van, akkor az egyetlen megoldás tényleg az, ha eldugod amit félre akartok tenni, de úgy dugd el, hogy ne találja meg. Persze hagyj olyan pénzt is, amihez nyúlhat. Ha te is dugdosol, akkor kevésbé fog idegesíteni, ha ő is nyúlkál. :) Nálunk az van, hogy én mindkettőnk elől dugdosom a pénzt, külön rakom egy borítékba azt, amit nem szeretnék elkölteni, mert másképpen elköltenénk és tudom, hogy én költeném el, nem a párom. Ez bevált és tök jól tudunk így spórolni. Ő nem adja haza az összes pénzét, tehát neki is van tartalék, esetleg ti is megbeszélhetnétek, hogy csak egy része közösd, ezt egy közös borítékba teszitek, a másik fele pedig külön-külön használható és nem közös.
2015. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok, nem tettem hozzá, hogy még soha semmilyen anyagi jellegű vitánk nem volt. Szóval tényleg jobb, ha nem az egész pénz közös. Kevesebb vita lesz.
2015. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!