Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van köztetek olyan, aki azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Van köztetek olyan, aki azért halogatta a kapcsolatból való kilépést, szakítást, válást, mert munkanélküliség, anyagi gondok vagy egyéb hátráltató tényezők miatt nem tudott önállósulni, de végül sikerült neki?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék kilépni a kapcsolatomból, de mindig egy olyan dolgokat hoz az élet, hogy mégis inkább maradok. Pl. szét akartam költözni, erre elveszítettem a munkámat, azután ellopták a pénzem, nem maradt fillérem sem...Már évek óta húzódik az egész, elegem van.


Történ hasonló mással is?



2015. máj. 13. 09:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%

Talán az is lehet hogy értened kéne ebből, és inkább megpróbálni helyrehozni a kapcsolatodat, ahelyett, hogy próbálsz megszabadulni tőle újra és újra, nyilván mert azt gondolod hogy a másikkal baj van. De az az igazság, hogy az is lehet, hogy nem vele van a baj...hisz egyenlőre azt tudjuk, hogy ta huzamosabb ideje azért vagy együtt valakivel, mert érdekedben áll egzisztenciálisan...

S mi volna, ha megpróblnál megváltozni, ahelyett, hogy elmenekülsz...? Mert Önmagad elől nem tudsz elmenekülni így se, úgy se. S ilyen szituációkban szokott az ember leginkább cseberből vederbe kerülni...

Van úgy, hogy a "véletlen" sokkal jobban tudja, hogy valójában mi is neked a jó akár azzal szemben, és annak ellenére is, amit te most jónak, illetve rossznak gondolsz. Főleg hogy nincsen olyan, hogy véletlen. De olyan van, hogy érdemes tanulni belőle...

2015. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Mondom ezt a tévedés kockázatával, adott esetre vonatkoztatva.
2015. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
Tudod tényleg nem akarlak bántani, de ez az egyik leggerinctelenebb cselekedet a világon. Anyagi érdekekből együtt lenni valakivel és hülyíteni. És majd ha rendeződik az anyagi helyzeted, akkor meg kidobnád azonnal, mi? De addig persze kihasználod őt és az érzéseit. Meg sem érdemled őt. Állj végre talpra, légy vele korrekt, állj elé és mondd meg hogy részedről ez már nem működik. Nemcsak a saját életedet teszed így tönkre, hanem másét is. Pedig talán ő is megérdemelné, hogy olyan valakivel legyen, aki nemcsak az anyagiak miatt van vele. Nézz kicsit magadba és gondolkozz el ezeken.
2015. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Szóval azért maradsz vele, hogy legyen aki pénzel? Az ő érdekében hagyd őt el, de gyorsan!
2015. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
A harmadik válaszadó nagyon jól leírta az én véleményemet is! Nézz már kicsit magadba és ne legyél ennyire önző pióca! Nincs jogod kihasználni a másikat. Gondolj már bele, fordított esetben neked hogy esne, ha élnél valakivel akiről azt hiszed szeret, aztán hirtelen rendeződnek az anyagi viszonyai és téged azonnal dob. Hogy élnéd te ezt meg? Undorítóan viselkedsz és nagyon önző vagy. Világosan látszik abból ahogy a kérdést feltetted, hogy abszolút teszel az ő érzéseire. Csak arra gondolsz neked milyen ez, neked miért rossz ez. Az ő érzéseivel nem foglalkozol.
2015. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jó, de most őszintén, szerintetek ilyen szitukban mi más választásom volt? Hozzáteszem, a pénzem ő nyúlta le a bankszámlámról, átutalta a sajátjára. Szerintetek ez gerinces? Nulla forinttal kerüljek utcára, fő az becsület???
2015. máj. 13. 10:58
 7/25 A kérdező kommentje:
Álltam már elé, megmondtam neki gerincesen az őszinte dolgokat, de nem akart elengedni. Nagyon durván zsarolt, öngyilkossági kísérleteket hajtott végre a szemem láttára. Ez mennyire korrekt reakció? Az ő szemét húzásai után sajnáljam őt?
2015. máj. 13. 11:00
 8/25 A kérdező kommentje:
Ha igazi, mocsok, önző lettem volna, akkor hagytam volna, hogy fölakassza magát, de nem tettem, mert mint embert szeretem, tisztelem. Őt megmentettem, saját magam eltemettem...
2015. máj. 13. 11:04
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj ide. A kérdésben egy szóval nem írtad hogy ő lopta el a pénzed, ugy írtad mintha más nyúlta volna le. Illetve ott az elvesztett munkádat említetted, semmit nem írtál az ő tetteiről, tehát ne csodálkozz ha a kérdésedre így reagáltak, mert abból amit írtál, mindenkinek ez jött le. Most meg teljesen más dolgokat írsz mint a kérdésben. Nagyon ellentmondásos nekem ez az egész....
2015. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A kérdésemnek a lényege totál nem az, ki lopta el a pénzt, nem esszét akartam írni és nem ítéleteket, magánvéleményeket olvasni a helyzetemről, ezért érthető, hogy nem azt a pontját éleztem ki a kérdésem részletezésének, hogy ki és hogyan lopta el a pénzem.
2015. máj. 13. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!