Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnék megint beleszere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék megint beleszeretni a férjembe, ha részemről már kihunyt a tűz?

Figyelt kérdés

16 éve vagyunk együtt és 3 gyermekünk van.


Tudom, hogy szörnyen hangzik, de már képtelen vagyok úgy tekinteni a férjemre mint régen. Néha már a jelenléte és a hangja is idegesít.

Amúgy nincsenek viták, veszekedések, szó sincs megcsalásról, csak egyszerűen kihűlt a kapcsolatunk.

Ő még mindig azt mondja, hogy szeret, én vagyok álmai nője stb. de ez egyre inkább olyan mint egy jól begyakorolt mondóka.

Próbáltam több kettesben töltött időt beiktatni, de kezdetben sem használt, most meg már nem is vágyom rá, így még nehezebb rászánni magam.


Mi válhat még be ilyenkor? Van még remény?


2015. szept. 11. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Talán egy kapcsolatterápiára el lehetne menni, meg sokat kéne egymással leülni és beszélgetni.


De ha úgy érzed, hogy már a gyerekeken kívül semmi sem kapcsol hozzá, akkor inkább legyen válás, mert megszokásból nem kéne leélned vele a maradék idődet, mert az elpazarolt lenne. Helyette inkább lehetnél te is újra boldog másvalakivel. Fenntartani egy látszat családot, amiben már az érzelmek nem olyanok, azért kár időt pocsékolni rá, a gyerekeket meg becsapjátok, és ezt a mintát fogják követni, mint amit ti csináltok.

Ez történik, mint nálatok, ha nem ápoljátok a kapcsolatot. Csernus Imre a kapcsolatot szerelem virághoz hasonlította. https://www.youtube.com/watch?v=QQm4piiYGkk Tehát, ha a virágot nem ápolják, akkor az el fog hervadni.


Ha semmi sem működik, ami mondjuk arra szolgálna, hogy újra felhevítse a mostani lapos kapcsolatot, akkor legyen szakítás, mert így legalább lehetőségetek lesz külön-külön egy új boldog életre.

2015. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Háááát, nem tudom nálatok hogy van, de az uram 16 év után volt a legaktívabb mikor utánam kajtatott a hormonjai miatt, alig tudtam elhesegetni:DD A gyerekek már nagyok ilyenkor és több ideje volt rám. Én meg menekültem:)


Szóval nem értelek:D

2015. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

A kapcsolatterápia meg nem egy célszerű dolog, mert egy normális ember egyszerűen elneveti magát..


Voltam 1x, a férjem elrángatott 1 ilyenre, és hülyét csináltam a terapeutából, onnan tudom, tökéletesen olyan mint egy bohózat. igaz az már 15 éve volt:D

2015. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ennek már lőttek.
2015. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is érdemes lenne szakemberhez fordulnotok.

Ugyanakkor meg úgy gondolom, hogy a problémát nem lehet leegyszerűsíteni arra, hogy válni kell, mert becsapjátok a gyerekeket, meg rossz példát mutattok. Ha a helyzet nem tarthatatlan, nincsenek olyan dolgok, amitől a gyerekek szenvednének, akkor nekik így jobb, mint ha elváltok. A válás igenis megviseli a gyerekeket. És a rossz példa: tisztázni kellene, mik a célok. Mit szeretnétek, milyen legyen a gyerekek felfogása egy kapcsolatról. Nem, nem ideális, ha azt látják, hogy a szüleik csak miattuk vannak együtt, és semmi közük már egymáshoz érzelmileg. Ugyanakkor az sem ideális, ha azt látják, hogy ha már menthetetlenül elmúlik a rózsaszín köd, akkor anyu úgy dönt, odébb tolja a biciklit, és elkezd vadidegen férfiakkal ismerkedni. Aput most hagyjuk, mert nem sokat tudunk róla! A dolognak persze van anyagi vonzata is, aminek szintén nem feltétlenül fognak örülni a gyerekek. Tudom, kedves kérdező, nem csak a gyerekek vannak, hanem Neked is vannak érzéseid, igényeid. Hozzászólásom elsősorban az első válaszra adott reakció. Én házasságpárti vagyok, ezért kiborít, mennyire elferdült a közvélekedés a házassággal kapcsolatban. Amíg csak ketten vannak a képben, addig lehet önmegvalósítani, loholni a saját boldogságunkért. Ha gyerek is van, akkor már érte is felelősséggel tartoznak a szülők, tehát nem lehet elintézni a dolgot azzal, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük. Mindenképp keressetek szakembert, és harcoljatok a házasságotokért!

2015. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szóval, szerintem egy kapcsolat egyik alappillérje a humor, és a nevetni tudás, ami akár 1 éve tart egy kapcsolat akár több mint 19 éve ez mindig motorizálja az embert, és minden nehézségbe visz egy kis szint is:) Főleg az ilyen kamukérdésnél, amit egy a férj által kidobott szerető produkál itt a feleség előtt:D
2015. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Dugasd meg magad valakivel utána jobb lesz
2015. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,van még esély arra hogy újra kezdjétek,ha férjed szeret ezt értékeld,amugy 16év házzaság hosszú idő valoszinüleg sok ilyen hosszú kapcsolatban inkább a szeretet dominál már,de probáljatok sokat beszélgetni,közösen elmenni kettesben akár sétálni,adj neki lehetőséget arra hogy örömet szerezzen neked,szerintem nem véletlenül mondja hogy szeret.A gyermekek szempontjából is jobb lenne ha újra kezdenétek és azt látnák hogy újra normális a kapcsolatotok.Szerintem egy ilyen hosszú kapcsolatot,föleg három gyerekkel csak félre dobnál azért mert"elmult a tűz"te mit teszel azért hogy a férjed bebizonyitsa hogy nem a fellegekbe beszél?Adj neki esélyt hogy a kedvedbe járjon,segitsen neked,és ha csak egy mosollyal is jelezd felé hogy hogy köszönöd ,ezzel nagyot lenditenél a kettőtők kapcsolatán és a férjed is látná hogy helyes uton jár,és idővel te is rájönnél hogy még is csak nem véletlen volt az a 16év és a három gyerek.
2015. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na, pont az a baj, hogy ő semmit nem tesz, csak ugyanazt a monológot elmondja mindig, mikor én próbálok vele beszélni.

Mindig ugyanazzal a hangsúllyal, ugyanazokkal a szavakkal, ugyanúgy. Ha beleszólok és belezavarodik, kezdi elölről. Mindenre ez a válasza.


Válni nem akarok, mert annyira nem rossz a helyzet, csak jobb lenne, ha nem a gyomorgörcs kerülgetne, ha hallom, hogy hazaér.


Már beszélgetni sem szeretek vele, mert amint nem a heti menü a téma, máris jön a sablon szöveg.


Terápiára biztos nem jönne el, mert szerinte minden rendben van, hiszen nem veszekszünk, a gyerekekkel is minden rendben, nincs semmi bajunk.


Nem a szex részével van baj, az nem érdekel. Eddig sem voltam nagy igényű, nem hiszem, hogy ezután kergülnék meg. Megcsalni nem fogom, az biztos.

2015. szept. 11. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Így azért árnyaltabb a kép. Úgy érzed, a férjed nem őszintén mondja, hogy szeret? Elhanyagoltnak érzed magad? Ha nincs párbeszéd, csak sablonszövegek puffogtatása, az nagyon nehéz tud lenni, elismerem. Első lépésként talán egy őszinte, sallangoktól mentes beszélgetést javasolnék, amennyiben sikerül belőle valahgy kierőszakolnod, hogy elhagyja a sablonmonológot.
2015. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!