Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Asszonyok! Gyerek mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Asszonyok! Gyerek mellett milyen házimunkát csináltok napközben és a férjetek miben segít?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányunk, 14 hónapja minden éjjel még min. 4-5 kell éjjel sajnos, így nagyon keveset alszok..Minden nap megfőzök, a babának külön főzök, minden második nap porszívózok ÷ felmosok és port törlök..minden hétvégén süteményt készítek amit a nagyszülőknek és a dédiéknek csinálom + nekünk..a baba körüli teendő mind rám hárul ( etetés, pelenkázás, fürdetés) ...a párom feladata itthon a reggeli és vacsora készítése ( mosogatás nélkül ) és néha kidobja a szemetet..egy este mondtam neki hogy kifáradtam erre azt kérdezte hogy miben ? Szerintetek ez kevés amit én csinálok?
2015. okt. 19. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Az enyém is ekkora körülbelül. Megcsinálok mindent, végzem a tanulmányaimat, néha vállalok bedolgozást.
2015. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáradt vagy, akkor ne porszívózz minden másnap, és elég főzni is minden másnap. Nem jó az a gyereknek se, ha fáradt az anyja. Meg senkinek se.
2015. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves a gyerkőcöm, és van egy nagyobb is. Nálam ugyanez, csak 3-szor kelek, jövök-megyek oviba, enyém a reggeli és a vacsora, mert apa estig dolgozik, van egy kertem, intézek minden adminisztrációt (utalások, posta, egyéb elintéznivalók), enyém a bevásárlás, meg néha vannak olyan extrém hülyeségeim, hogy pl. lekvárt főzök.


Mielőtt azt gondolnád, hogy nekem minden megy, ki foglak ábrándítani, mert nem. Van, hogy csak 4 naponta mosok fel, vagy feltorlódik az elrámolni való ruha...stb, és előfordul, hogy épp nem főzök, ha úgy jön ki a nap.

Mindenkinek 24 órából áll a napja, és minden sajnos nem fér bele. Szerintem bőven jó, amit megcsinálsz, cseréljetek egy pár napra, és a férjed is be fogja látni.

2015. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha 14 évesen még mindig éjjel 4-5-ször kel, akkor valamit nem jól csinálsz. Nem tudom megmondani, hogy mit, de beszélgethetnél a védőnővel, gyerekorvossal, interneten is utánanézhetnél, ugyanis normál esetben már 4!! hónapos korban csökkennie kell az ébredések számának, 6 hónapos kortól pedig általában átalusszák az éjszakát. Persze, nem mindenki, de a 4-5-szöri ébredés NAGYON SOK ennyi idősen, és hidd el, OKA VAN, nem ez a normális. Szóval tegyetek is ellene! Nem csak neked, de a babádnak sem jó így, ez nem fordult még meg a fejedben?!


Más. A házimunka. Miért nem osztod be? Kaotikusan, össze-vissza csinálsz mindent, rendszer és logika nélkül.


Ha tisztességesen porszívózol és felmosol, heti 2x maximum elég. Feleannyiszor, mint most! Port törölni heti 1x.

Minden nap főzni sem túl értelmes dolog. Nem csak alapanyagban és munkaidőben költségesebb, de áramot is feleslegesen pazarolsz 2x annyit. 2 naponta elég lenne főzni bőven.


A hétvégi süti sütés - hát legyen, ha ez számodra fontos. De ha fárasztónak érzed, néha elhagyhatod.


Mosogatni érdemes mindig rögtön evés után, akkor megvan 1 perc alatt és nem marad fenn egy 1 órás halom a napi 3 étkezésből. Eleve jóval könnyebb elmosni, ha még nem száradt oda.


Szerintem nem SOK amit csinálsz, csak rendszertelen. És a rendszertelenség fáraszt, mert mindig úgy érzed, hogy sosem érsz semminek a végére. Ha vinnél egy kis rendszert az életedbe nem csak több időd maradna, de kipihentebb is lennél.


A férjed részéről meg alapvető lenne, hogy ő is eteti, pelenkázza, fürdeti a gyermeket. Te normálisnak érzed, hogy őt ez nem is érdekli? Hogy nem gondoskodik a saját gyermekéről?? Ez eszedbe sem jut, csak az, hogy magadat sajnáld? Elég szomorú, mert itt ennél nagyobb gondok vannak.

2015. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mindig azt mondta a védőnő,hogy amikor a baba alszik,én is aludjak egyet,ez nekem nagyon bevált,nagyon sokat segített.
2015. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén sem foglalkozik a gyerekkel? Esténként sem? Abszolút semmit? MErt szerintem ez bizony probléma, a gyerek kettőtök felelőssége, onnantól, hogy ő is otthon van az övé is pont ugyanúgy, mint a tiéd.

A másik probléma meg a férjed nem tudja átérezni a te "munkád" fontosságát, javaslom hétvégén a szerepcserét, keljen ő, foglalkozzon csak ő a gyerekkel.

Mondjuk lehet ideje lenne leszoktatni az éjjeli kelésekről, azért 14 hónaposan ennek már ideje, neki is jobb lenne ha pihentetőbben tudna aludni.

2015. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés, nem jól mondta a férjed, azonban azt nem értem, minek 2 naponta teljes takarítást csinálni, portörléssel mindennel. Ne csodálkozz ha fáradt vagy. Plusz hétvégén miért csinálod te az egész tágabb család süteményeit? Kicsit vegyél vissza a munkákból, mindjárt nem leszel annyira fáradt. Amúgy megértem a fáradtságot, de szerintem felesleges dolgokat is sokat csinálsz.
2015. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) .. Foglalkozik a picivel a férjem, imádja, csak vannak dolgok amiket nem csinál, mind pl.a pelenkázás, a fürdetésnél besegít de én csinálom, szóval minden tevékenységnél ott kell hogy legyek..ami a takarítást illeti, 3 hónap alatt kétszer voltunk a kórházban a picivel mert befulladt..az allergia teszt kimutatta hogy nagyon allergiás a -porra és a vörös penészre , meg sok másra is, így a lakás makulátlan kell hogy legyen..És igazatok van, az éjjeli kelésekről jó volna leszoktatni csak még nem tudom hogy kezgyek hozzá mert lakásban vagyunk, a többi lakó is nagyon csendes, a kicsi meg ordít éjjel ha nem kap cicit, én meg csak azon idegeskedek hogy mit szólnak a szomszedok :)
2015. okt. 21. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha steril környezetben van az mèg rosszabb az allergiájànak! Konzultálj a gyermekorvossal mindenképpen. Ilyen kis korban az allergia kinőhető, elsősorban vitamindús táplálkozással (immunrendszer erősítése), másrészt a környezeti hatások fontosak. Ha steril környezetben tartod, csak súlyosbodni fog!
2015. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

hat igen egy mellfuggo 14 honapos ejjel akar 10 x is ebred cuminak hasznal.

Az allergia ellen 6 ho felul nem ved a szoptatas.

egyszeruen szoktasd le a mellrol utanan mindenki aludni fog.

Amit elvegzel ma sis elvegzi es meg dolgozik is mellette.

Ahol mi elunk nincs gyes gyed 16 het es mar mindenkinek vissza kell menni dolgozni.

Gyerek megy maganbolcsibe lefejt anyatejet kap.

egy evessen vege a szoptatasnak az tuti es alszanak ejjel.

Igy nez ki egy napunk

tobb gyerekkel ket dolgozo szulovel

reggel kelunk mindenki gyors reggeli musli tej joghurt kicsi zabkasa gyumolcsel

Kicsiket viszem oviba nagyokat a ferjem iskolaba majd mindketten megyunk dolgozni.

En heti 3x 8 orat dolgozom

Hazafele osszeszedjuk a gyerekeket az iskolabol ovibol stb es gyorsan beszaladunk tej kenyer aprosagert

Hazaerunk gyerekek jatszanak en osszepakolok berakok egy mosast ferjem porszivozik

este kozos meleg vacsora amit elkeszitunk kozossen max 20 perc alatt (20 percnel lassub kaja tabu hetkozben)

Aztan kicsiket furdetjuk nagyok maguktol mennek lecke jatek stb

este 20 ra minden gyerek eltunt mienk a nappali

gyorsan bepakoljuk a mosogatogepet mindenkinek osszekeszitjuk a masnapi szendvics zoldseg gyumolcs es italos uvegeket.

Aztan kozos filmnezes vagy neten olvasgatunk

Nagytakaritas 2 hetente tartunk egyik szombaton

En a nem dolgozos napjaimon is viszem a gyerekeket oviba suliba es ezeken a napokon ugyeket intezek vagy otthoni admit csinalom

Minden belefer egy napba senki nem terheli tul magat es mindenki jol alszik.

Evente 3x a ferjemmel kozos hetvegere megyunk a gyerkocoket ismerosok rokonok fogadjak

2015. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!