Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valaki el tudná nekem "adni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki el tudná nekem "adni" a házasság intézményét, akár egy sales-es a termékét?

Figyelt kérdés

Nem igazán fogom fel, hogy egy férfi manapság miért is menne/megy bele ilyesmibe, mikor semmiben nem jelent neki előrelépést.

Lehet, hogy valami nem tudok róla, nem mondtak el nekem?


Megköszönném!



2016. máj. 29. 09:55
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Bocsi, de te az első részben szarkasztikus volt, a másodikban az esküvőről beszéltél, nem a házasságról(amit tényleg sok nő hajlamos összekeverni...I blame chick lits), végül a harmadikban jött fel egyetlen érv, miszerint könnyebb örökbe fogadni házasként, amit azt hiszem alá is kell írnom.

Hasonló érv még a kórházi látogatás alanyi jogon, a nem kell végrendelkezni, mert a törvény megteszi helyettünk és ugyebár a havi 5000Ft. Fideszes adókedvezmény...


Viszont ha netalántán valaki nem steril, nem zavarja, hogy nem engedik be látogatónak, nem lusta megírni egy végrendeletet és még a havi 2 McMenüt érő adókedvezmény sem ajzotta fel annyira, azoknak mit tudtok ajánlani?

2016. máj. 29. 12:20
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább érzelmi kérdés.A felsoroltakon kívül logikailag nincs más előnye.
2016. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
66%
Azt nem értem, hogy miért a marketing bullshitet hallgatnád, ahelyett hogy logikus érveket kértél volna.
2016. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

13-as

Elmondod nekem a logikus érveket?

2016. máj. 29. 17:21
 15/49 anonim ***** válasza:
52%
Mit érdekel akkor téged ,hogy ki miért házasodik? Felesleges neked bármit is mondani.
2016. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

15-ös

Rajongok a logikus érvekért, a magyarázatokért és az érdekességekért.

Régi feliratkozója vagy az I fucking love science-nek is.

Szeretném megérteni a világ működését.

2016. máj. 29. 22:42
 17/49 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező,én teljesen megértelek,én sem akarok férjhez menni :) Oké,az esküvő tök nagy buli,de a házasságnak semmi értelmét nem látom.A házasság azért alakult ki,hogy 2 családot vagyoni és rangbeli érdekek miatt egyesítsen,semmi köze nem volt az érzelmekhez.Nemis értem,hogy ha szeretek valakit,azt miért kéne ilyen módon bizonyítani és az illetőt magamhoz láncolni?Ez semmire sem garancia,ugyanúgy tönkremehet a kapcsolat,ahogy azt a válások nagy száma is mutatja...


Őszintén szólva egy darab érvet sem tudok mondani a házasság mellett.Igen,az esküvő tök nagy buli,de vajon megér ennyit egy buli?:D

20N

2016. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

17-es

Én értem, sőt el is fogadnám a hagyományos házasság melletti érveket... 100 évvel ezelőtt. Ha a vagyont a vagyonnal párosítjuk, nem engedjük a földek elaprózódását, fenn kell tartani a vérvonalat, a termelőeszközöket,stb.

viszont ennek vége. Ma már ez nem értelmezhető így.


A buli biztosan jó érv annak, aki imád bulizni, de akkor már inkább legyen csak egy sima buli lufikkal, DJ-vel, jelmezekkel, kajával, fotóssal, sőt a helyi papot is meg lehet hívni vagy akár egy közjegyzőt is, hogy az állam is ünnepelje a párt...

Engem ugyan ez még az adókedvezmény lehetőségénél is kevésbé izgat, de elfogadom, hogy valakinek fontos, viszont a házasságnak értelmet továbbra sem ad az esküvő.


Szóval akkor megegyezhetünk abban, hogy a házasság egy mezei érzelmi, szentimentális, régimódi dolog, tehát hülye vagyok, ha meg akarom tudni a potenciális hasznát a mai korban?

2016. máj. 30. 12:42
 19/49 anonim ***** válasza:
Számomra valóban a legfontosabb érv az érzelmi oldala. De emellett megalázó lenne, hogy ennyi együtt töltött év után esetlegesen nem engednek be a kórházba (egyik rokonom egyébként 2hétig steril szobában volt,csak a feleségét engedték be.), az hogy nem evidens, hogy a páromtól van a gyerekem, az hogy nem vehetem át a postáját, nem vehetünk részt lombik programban ha esetleg nem jön össze a baba, ha nem írok külön végrendeletet nem örököl semmit utánam, lakáshitelnél sem hátrány, ha házastársak vagyunk. Igenis van akinek előrelépést jelent (érzelmi oldalról). Persze van akinek nem való a házasság. Nem is kell felfognod mi a jó benne, ha te nem érzed/érted ne házasodj, senki nem kényszerit.
2016. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
A felsorolt racionális érveken kívül nekünk egy érzelmi pluszt jelent. Családot alapítunk törvényesen is. Megalapozzuk a gyermekeink életét is ezzel a lépéssel. Nekem megalázó lenne, és szerintem a férjemnek is, ha nem lenne egyértelmű, hogy ki a gyerekeink apja. Konzervatív felfogásunk van és el nem tudnánk képzelni az életünk úgy, hogy nem házasodunk össze. Ehhez azonban elég nagy bizalom kell a másik felé. Közös kassza, közös bankszámla stb. Természetesen egyértelmű, hogy nem mindenkinek való a házasság, ebben az esetben kár erőltetni, mert rossz vége lesz.
2016. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!