Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valaki el tudná nekem "adni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki el tudná nekem "adni" a házasság intézményét, akár egy sales-es a termékét?

Figyelt kérdés

Nem igazán fogom fel, hogy egy férfi manapság miért is menne/megy bele ilyesmibe, mikor semmiben nem jelent neki előrelépést.

Lehet, hogy valami nem tudok róla, nem mondtak el nekem?


Megköszönném!



2016. máj. 29. 09:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
55%

Az emberek azért házasodnak, mert gyereket szeretnének, és annak jelenleg ez a leghatékonyabb módja. Nyilván amelyik férfi nem akar gyereket, az nem érez kényszert a házasságra.


Persze máshogy is becsusszanhat egy gyerek valahol, de elég esélytelen. Egy alkalmi barátnőt elég nehéz rávenni, hogy szüljön neked és nevelje a gyerekedet, miközben te semmit sem akarsz tenni érte (hiszen a nőt sárkánynak tekinted aki csak a véredet szívja?).


Nem kell még egyszer idézned a haverod példáját, akinek nem a saját gyereke volt, mert már olvastam. Ilyen is van, de azért a nagy többség mégis a saját gyerekét neveli. Aki meg aggódik rajta, bármikor végeztethet genetikai vizsgálatot (hamár "manapság" a kérdés).


És hogy miért akarna bárki gyereket? Mert a fajfenntartás az önfenntartás mellett a legerősebb hajtóerő minden élőlényben. Benned nem? Az is oké. Akkor a te evolúciós szempontból selejtes génjeid nem adódnak majd tovább, és miután a hullád elrohadt már egy elhagyatott szobában, a következő generáció megint csak házasodni (vagy legalábbis valamilyen módon szaporodni) fog.

2016. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Esküszöm, hogy rákerestem a neten, mert tényleg nem emlékeztem pontosan a gimnáziumi tanulmányaimra, de sehol nem említették a "házasságot", mint tényezőt az ember szaporodásánál. Sajnos nem találtam kapcsolatot.

Volt ott ovuláció, álló farok, hüvely, petefészek, orgazmus, ondó... de házasság nem.

Lehet, hogy szar volt a tanárom?


Valóban nem akarok gyereket és tudom, hogy ezzel a "selejtes" génjeim is velem szállnak alá, de nekem ez kicsit sem fáj.

Szültök ti eleget :)

Ettől még értelmet nem kapott a házasság, mivel az semmi biztosítékot nem jelent semmire. Mint látható, könnyen kapod más kölkét a sajátod helyett, a nő bármikor elválhat, ha azt érzi jónak, megcsalhat, ha éppen azt, a szex kevesebb lesz...

2016. jún. 4. 18:35
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig ha hiszed ha nem a házasság férfitalálmány, és a férfiak érdekét védi a szaporodásban. A történelemben a világ minden táján szinte kizárólag patriarchális társadalmak vannak, és mindenhol van házasság.


Ugyanis mi lenne, ha eltörölnénk? Ha azt mondanád, hogy a nő szüljön magának, ha akar, nevelje a gyereket egyedül, hisz az állatvilágban is ez van.

Akkor az lenne kérlek, hogy a nő, amikor gyereket akar, kikeresné a legszimpatikusabb alfát, gyereket csináltatna magának és viszlát. Semmi de semmi érdeke se lenne egy átlagos vagy átlag alatti férfinak gyereket szülni, hiszen semmi előnye belőle. Ez is lelép, az is lelép, akkor legyen inkább jóképű. Az hogy a férfinak van-e humora, kedves-e nem jelentene semmit, hiszen úgyse maradnak együtt.

Vagyis a férfiak 90%-a esélytelen lenne az utódnemzésre (most nem így van, mégis ezen nyíg a fél GYK, hogy a ronda pasinak nem jut nő).


Te is csak azért látod, hogy több nőt kapsz szingliként, mert a nők a tartós kapcsolat reményében szélesebb körben keresik a férfiak társaságát. Ha házasság eleve nem létezne, a nők nem strapálnák magukat tovább ismerkedéssel, elhiheted (ha néha szexet akarnának, arra mindig lenne kapható férfi a felső 10%-ból, de a nők többsége eleve kevésbé igényli a szexet mint a férfiak).

2016. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

"a nő, amikor gyereket akar, kikeresné a legszimpatikusabb alfát, gyereket csináltatna magának "

A haverom erről tudna neked mesélni... ő házasként ugyanezt megkapta már


Azért kicsit túlértékeled a nőket. Messze nincs úgy, hogy ti vagytok csak olyan nagy kegyesek, hogy házasságért cserébe hajlandóak a bétáknak is esetleg adni 1-1 esélyt :)


De amúgy te most azt magyarázod, hogy a nőknek miért is jó a házasság. Engem viszont az érdekel, hogy most, a 21. században egy férfinak miért volna érdeke?

2016. jún. 5. 09:23
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, hogy miért írtad ki ezt a kérdést. Folyamatosan azt írod, hogy te már döntöttél, nem akarsz megházasodni, akkor mégis miért várod, hogy huszonakárhány ember próbáljon meggyőzni a házasság intézményének fontosságáról?


Ráadásul olyan dologról foglalsz állást, amiről fogalmad sincs. Nyilván volt előtted elég rossz példa (általában a szülői minta az első, de ott a haverod, akit csalt a felesége), de ez még koránt sem az összes.


Említetted az élettársi kapcsolatot. Ez valóban nem házasság, de ha a felek valóban elkötelezték magukat egymás mellett, akkor lényegében ugyanígy működik (csak papír nélkül). Ehhez is felelősség kell, itt is felelős vagy a másikért mind érzelmi síkon, mint anyagilag. Ha mondjuk valaki párja beteg lesz (nem a náthára gondolok), vagy hirtelen elveszti a munkáját, a másik fél normális esetben nem fogja otthagyni, vagy utcára tenni, mert kevesebb a pénz vagy a szex. A közösen szerzett vagyon, pedig itt is közös.


Írtad azt is, hogy független pasiként több a szex. Nem írtad hány éves vagy, de megnézném ugyanezt az állítást mondjuk 20-30 év múlva, mikor már kellően öreg leszel ahhoz, hogy alkalmi partnernek téged válasszanak a fiatal csibék.


Nem akarlak meggyőzni, benned akkora görcsök vannak, és annyira dacolsz, hogy semmi értelme. Jogod van hozzá.

Éld le egyedül az életedet, használj ki minden alkalmat, amíg fiatal vagy, de azért megnézném, hogy mennyire lesz boldog az, aki egyedül öregszik meg, és a kutya sem nyitja rá az ajtót, ha baja van.

2016. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy te olyan magyaràzatot vàrsz , hogy vajon egy férfinak mièrt érdeke a hàzassàg. Holott ez nem erről szól.

Vannak fèrfiak is a nők többsége mellett, akiknek a hàzassàg èrzelmi érték és nem érdeket keresnek benne.

Persze, pàr ève màr az a divat, hogy le kell szólni a hàzassàgot. A sok birka meg fújja ugyanazt a szöveget, miszerint csak papír. Pedig minden intelligens ember tudja hogy nem az. Hivatalos dokumentum, okmàny. A kapcsolat törvényesített vàltozata. Felelősségvàllalàs a kapcsolatért.

2016. jún. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

- Nekem nem mindegy, hogy képletesen vagy valójában egy család vagyunk-e.

- Bizonyos speciális eseteket leszámítva mindent le kell külön papírozni házasság nélkül (kórház, gyerek, közös vagyon, örökösödés)

Házassággal minden egyetlen tollvonás (spec, igényekre kettő a házassági szerződéssel). Ráadásul ha amúgy is minden le van papírozva, az gyakorlatilag házasság. Csak nem úgy hívják. Én kicsit sem romantikus.

Vagyis a házasság kizárólag érzelmi alapú döntés. Azok számára jó, akik át akarják élni a jegyesség időszakát, az esküvőre készülést, a szertartást, a lagzit. Akik meg akarják ünnepelni a szerelmüket egy életre szóló eseményen, és férjemként, feleségemként akarják ezentúl bemutatni a párjukat, jelezve, hogy nem csak simán együtt vannak.

Akinek ez nem fontos, nem házasodik. Mai világban mindent le lehet papírozni, így már csak érzelmi értéke van a házasságnak (mint mondtam kivéve néhány esetet). Nincsenek racionális érvek.

2016. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Köszi 47-es.
2016. jún. 7. 19:53
 49/49 anonim válasza:
Az ember társas lény. Naon szar lesz Neked egy idősotthonban egyedül véget érni. Vagy van gyereked, élettársad? Persze a család nem garancia semmire és a házasság sem. Ha mindenki faképnél hagy mert pl. lebetegetsz, vagy nem szeretnek már, akkor a házasság valóban nem előre lépés. De ha ember vagy, akkor hátra sem igazán visz. Az okosok 17-18 évesen házasodnak, így mire a gyerek felnő, még csak 36 évesek és új életet kezdhetnek.... bárhol, bárkivel...
2022. aug. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!