Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valaki el tudná nekem "adni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki el tudná nekem "adni" a házasság intézményét, akár egy sales-es a termékét?

Figyelt kérdés

Nem igazán fogom fel, hogy egy férfi manapság miért is menne/megy bele ilyesmibe, mikor semmiben nem jelent neki előrelépést.

Lehet, hogy valami nem tudok róla, nem mondtak el nekem?


Megköszönném!



2016. máj. 29. 09:55
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy meg semmi értelme a kérdésednek, mert igenis valakinek előrelépés, de ha neked nem az, akkor nincs az a racionális érv ami bebizonyítaná számodra, hogy van értelme. Sötét vagy nagyon, nem azért mert nem akarsz házasodni hanem mert megkérdőjelezed hogy másnak jelent valamit.
2016. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:

30/31

Hidd el nekem kérlek, hogy nincs az az isten, hogy engem rávegyen bárki is.

Hacsaknem valami eszelős pénzhez jutok általa, mint az ilyen idétlen romantikus vígjátékokban, de ugyebár erre nagyon nem kell számítani?


Én nem kérdőjelezem meg, hogy másnak jelent valamit, ahogy a WC-illatósítódba beleszerető kisnyuggerrel sincs semmi bajom, csak szeretnék tőle észérveket hallani: olcsó, tovább tart, emlékezteti a nagyanyja sütijére a szag...

Szeretném tudni, hogy azok, akik belementek és elvettek egy nőt, milyen megfontolásokat tettek mérlegre, mert amikor én próbáltam meg ugyanezt, még csak határeset sem volt, hogy érdemes-e.


Pl. az, hogy nem akarok gyereket, könnyen leszerelhető azzal, hogy nem érzem át mit jelent az apaság, kézbe fogni a kölködet,stb.

k, elfogadom, mivel valóban sosem próbálhattam, nem tudom mérlegre tenni.

A házasságnál viszont nincs ilyesmi.

Mindent megkapsz anélkül is, hogy anyagilag kiszolgáltatottá tennéd magad egy onnantól fogva elhízó, húzódozó, fenyegetőző sárkánynak.

2016. jún. 1. 13:05
 33/49 A kérdező kommentje:
Gyanítom, hogy túlzottan pragmatikus vagyok az ilyen érzelmeken alapuló szarokhoz, tehát a kérdésem valszeg tényleg sért is titeket.
2016. jún. 1. 13:06
 34/49 anonim ***** válasza:
74%

en tudom mi a bajod

soha nem voltal igazan olyan hulla szerelmes hogy az egesz eletetdet le akartad elni egy novel

Ha ez eljon te fogod oltarhoz rangatni es nem lesz az az isten aki ettol visszatrtson mert bizony ha nem veszed el a lanyt elrepul es mas veszi el.

2016. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

RE 32.


Nagyon rossz lehetett számodra az anyai minta, és gyanítom más defektek is vannak az életedben, ha a házasságban csak annyit látsz, hogy anyagi kiszolgáltatottság, a feleséget pedig egy elhízott sárkányként tudod csak definiálni.


Nem akarom eladni neked a házasság intézményét, mert neked NEM VALÓ!!!


Észérvként egy dolgot tudok csak felhozni, a statisztikák szerint a házas férfiak tovább élnek, kisebb náluk a depresszió, szívinfarktus és egyéb érrendszeri megbetegedések aránya. Ez nyilván összefügg az érzelmi okokkal, de ezek a statisztikák száraz tények.

2016. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, és senkit sem akarok rábeszélni a házasságra, inkább csak azt írnám le, hégy én hogyan jutottam odáig, hogy megházasodjam.


Világéletemben utáltam a gyerekeket, és sose akartam sajátot, és párkapcsolat nélkül is nagyon jól megvoltam sokáig. Aztán egy fárasztó nap, munka után hazamentem és a lakásban sötét volt és csend. És ahogy lezuttyantam a fotelba valahogy az villant az eszembe, hogy ha én itt most hirtelen összeesnék és meghalnék, vajon hány nap után kezdene engem keresni bárki is? A munkahelyről biztos hívogatnának, ha nem mennék be dolgozni, de bárki más?


És valahogy attól a naptól fogva olyan értelmetlennek tűnt, hogy dolgozom, olvasok, filmet nézek, meg csak úgy vagyok magamban. És akármennyi áldozattal is jár, szeretném ha lenne valaki, aki azt mondja "köszönöm, hogy itt vagy nekem", azután is, hogy a szüleim már meghaltak.


Hogy miért házasság, miért nem élettársi kapcsolat, hát, nem is tudom, talán csak régimódi vagyok?


Azóta már férjhez mentem, van egy kisbabám. Sokkal nehezebb, mint egyedül, sok fáradsággal és önfeláldozással jár. De már nem tűnik értelmetlennek az életem :).

2016. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

34-es

Valóban nemigen voltam soha szerelmes. Igazából azt se tudom, milyen az. Őszintén nem is szeretném kipróbálni.

Láttam már filmeket, de sztem azoknak a fas.zságoknak erős túlzásnak kell lennie.


35-ös

jól látod, nem nekem való, de sztem ezt már korábban tisztáztuk. Önmagában azonban jelzésértékűnek tartom, hogy valamit csak "bizonyos" embereknek lehet eladni. Természetesen vannak ilyen termékek, ez normális, de a házasságot általánosan tukmálják ma is mindenkire, mintha nem volna megfelelő egyéb alternatíva.


Amúgy tényle csak az anyagi kiszolgáltatottságot és az elhízott sárkányt látom benne új motívumként megjelenni az együttéléssel szemben.

Kérlek mondd, ha van egyéb is vagy esetleg ezek már arra is jellemzőek lennének.

esetleg nem értesz egyet és ezek nem is valódi problémák vele?


Ha már statisztika meg száraz tények, akkor az is kiderült, hogy a nem házas férfiak többet sportolnak, jobb formában vannak és jobb, több szexhez jutnak.

A szív- és érrendszeri betegségek az elhízottakat fenyegetik, illetve a családi élet miatt tespedőket, szóval nem, nincs igazad. A nős férfiak halnak meg benne.

Ezen felül jóval kevésbé veszélyes rájuk a hajléktalanná válás és a válás miatt elszegényedés.


Ettől még persze hoztál egy érvet: aki annyira parázik a depressziótól, annak lehet, hogy ajánlott a házasság. Felírtam.


36-os

Köszi ezt a szép vallomást.

Az a helyzet, és ezt már több barátomnak is így szó szerint elmondtam, hogy az egyik kedvenc dolog az életemben, az a csend, ami otthon vár...

Ha egyszer összeesek és megdöglök, legalább úgy haltam meg, hogy még volt haj a fejemen és állt a farkam.

Kicsit sem sajnálom magamtól a nyugger kort.

2016. jún. 3. 18:41
 38/49 anonim ***** válasza:

36-os vagyok. Félreérted, nem azért írtam ezt a hirtelen meghalós példát mert félek a haláltól, és azt akarom, hogy valaki megmentsen. Én sem akarok megöregedni, ki akar? A fiatalon meghalás szerintem sem rossz opció. (Persze öngyilkos azért nem leszek csak amiatt, hogy elkerüljem a nyugdíjas kort.)


A példa arra volt, hogy eltűnhetek a világból egyik napról a másikra, és senki észre sem veszi. Mert nincs egy ember sem akit kicsit is érdekelne élek-e halok-e.


De mint mondtam én nem akarok meggyőzni senkit (nem is lehet, hiszen senki értékrendjét nem lehet győzködéssel megváltoztatni). Én is sokáig élveztem az egyedül élés minden örömét. A csendet is imádom. Biztos sok ember van, aki élete végéig elvan így, én is lehetnék az egyikük, csak nálam máshogy alakult. Ennyi.

2016. jún. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
64%

Az emberek, férfiak és nők, munkába járnak, vásárolnak, barátokkal lógnak, van hobbijuk, olvasnak, sorozatokat-filmeket néznek, szórakozni járnak, randizgatnak stb stb. Élik az életüket.

Kinek hamarabb, kinek később, de az esetek nagy százalékában ezeknél az embereknél eljön az a pont, amikor már szeretnének egy fix társat. Egy embert akivel megoszthatják az életüket, hogy ne egyedül dögöljenek meg egy sötét üres lakásban, hogy x nappal később csak azért tűnjön fel valakinek, hogy történt valami, mert bűzlik a hullája. Az emberek többsége egy idő után magányos egyedül. Még azok is akik sokáig hangoztatják mennyire menő szinglinek lenni.

Hiszed vagy sem, eszméletlen jó érzés szeretni valakit, és szeretve lenni. Hogy van egy ember akivel mindent megoszthatsz, aki meghallgat egy szar nap után, aki törődik veled, akit szeretsz, aki szeret, akivel eszméletlen jó a szex, aki egyben a legjobb barátod, és a lelki társad, hogy nem kell a hideg ágyba befeküdnöd minden este egyedül, hogy van aki ápol ha beteg vagy stb stb. Ez egy érzelmi plusz, amit semmi mással, se barátokkal, se családdal sem semmivel nem lehet pótolni.

Aki pedig igazán szereti a társát, vele tervezi leélni az életét, nem csak egy épp aktuális partnernek tartja, nem vár egy jobbra mellette, az minden lehetséges módon hozzá akar tartozni. Hivatalos hozzátartozója akar lenni a párjának. Ehhez pedig házasság kell, hogy törvényesítsék a kapcsolatot.

Ha ezt nem érzed akkor nem szerettél igazán senkit. Ez persze nem is baj. Jobb ha csak azok házasodnak, akik tényleg érzelmek miatt teszik, és nem pénzért, vagy egyéb érdekből. Mert azok halálra vannak ítélve.

A házasság nem mindenkinek való, nem kell mindenkinek megházasodnia. Ehhez fel kell nőni, agyban meg kell érni, hogy valaki felfogja a fontosságát és a jelentőségét. Nem véletlenül nem merik bevállalni sokan. Neked sem kell. Ezért nem is akartam neked eladni a házasságot, csak azt írtam le kik és miért házasodnak normális esetben. A többi pozitívumot már szerintem leírták a többiek: Orvosi tájékoztatással nem lesz probléma, örökbe fogadás, hivatalos dolgok intézése, végrendelet, gyerek esetén nem kell megalázó apasági nyilatkozattal bizonygatni ki a baba apja stb. És hiszed vagy sem, vannak férfiak is akiknek ezek a dolgok fontosak.

2016. jún. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

39-as

Ez nagyon szép volt :)

Bár még most sem tudom felfogni, hogy miért olyan vesszőparipája mindenkinek, hogy mikor fedezik fel a hulláját, de elfogadom, hogy ez is számít nektek.


A középső részben leírtad a lányregényes reklámszolgénjét a házasságnak, amit alá kell írnom, hogy vonzó, viszont ez nem több kicsivel sem annál, mint amikor a tv-reklámban mutatnak egy hajfestéket egy olyan nőn, akitől még a farkamban és felforr a vér és ez alapján a sok átlagos nő azt hiszi, hogy pont úgy fog ő is kinézni, ha megveszi...

Tudod ezelőtt több nős férfi ismerősömet is megkértem ugyanígy, hogy adja el nekem a házasság intézményét.

Senki meg se próbálta. Egy friss házas srác mondta, hogy élete tévedése volt eddig és megbánta, egy másik srác konkrétan elsírta magát. Meg se próbálták leplezni a csalódottságukat.

Igen, mind hittek a reklámodban a lelki társról és több szexről, sőt a kedvencem az, akit pont a nem igényelt apasági vizsgálat vitt félre és 4 év után derült ki, hogy a lánya nem az övé.

Én mindnek megmondtam, hogy egyedül őket tartom felelősnek a rossz sorsukért, mert nem olvasták el az apró betűs részt, nem gondolták át, hogy mit is vállalnak mennyi időre.


Amúgy elfogadtam a válaszaitokat, bár számomra meg sem közelítik még a megfontolandó kategóriát, de akinek fontos a kevesebb papírmunka, a depressziótól való félelem és hogy ne bűzölögjön olyan sokat majd a hullája, azoknak magam is fogom ajánlani mindenképp.

2016. jún. 4. 09:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!