Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek elrontják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elrontják a kislányok neveltetését a házassággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nos, én nő vagyok és már egészen tinédzserkoromtól folyamatosan azt hallom anyámtól, mamámtól és egy-két médiumtól, hogy sose tedd magad függővé anyagilag egy férfitól, tanulj, végezz egyetemet, keress egy jól fizető munkahelyet, tegyél félre magadnak dugipénzt, ha nem érzed jól magad egy férfival akkor lépj tovább. Persze ezt nem teljesen szó szerint így mondják, hanem szebb megfogalmazásban, hogy jobban hangozzék, de ez a lényege.


Most komolyan elgondolkodtam azon, hogy mi értelme megházasodni, ha már a gyűrűhúzáskor azon stresszelek, hogy függővé válok attól a férfitól. Akkor mi is a házasság? Nem az, hogy két ember egymás segítői, támaszai lesznek, egymásra utalva? Számomra a "függőség" nélküli házasság csak egy formális, valódi értékek nélküli papírfecni. A házasság maga ez a "függőség".


Sokszor úgy beszélnek mai értelemben a házasságról, mintha a fő végeredménye a válás lenne, és néha véletlenül "becsusszan" egy ténylegesen életünk végéig tartó kapcsolat. Miért a függetlenségre, a saját egzisztenciára, a férfiak iránti bizalmatlanságra ösztönzik a lányokat, miért nem arra buzdítják inkább, hogy jó párt válasszanak maguk mellé, és akkor nem kell aggódni azon, hogy pofára esnek?


Főleg azok véleményét várom, akik már éltek házasságban, én fiatal vagyok és még tapasztalatlan. Helytelenül gondolkodom?


2016. jún. 20. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondják. Mert sokan estek pofára már azzal, hogy anyagilag függővé váltak és emiatt nehéz helyzetbe kerültek akár házasságon belül maradva, akár akkor, ha kiléptek belőle.

Ezekkel az intelmekkel senki sem azt mondja, hogy legyél bizalmatlan és hogy ne keress magad mellé jó párt. Csak annyit, hogy az életben az égvilágon semmi sem biztos. Az évek során változhatsz te is és a társad is. És soha, soha nem tudhatod, kiből mit hoz ki egy addig ismeretlen helyzet. Saját magadról sem. Az anyagi függőség pedig egy végtelenül egészségtelen dolog, főleg két felnőtt ember esetében.

Nekem ez jön le ezekből az intelmekből.

2016. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Mert ott van a 40es generáció előtt a szülők rossz példája, mikor még nem volt divat a válás, látták, ahogy a szülők verik egymást, isznak, undorító módon beszélnek egymással és megcsalják egymást. Ugyanezt átélték a saját kapcsolatukban, csak ők már el mertek válni. A sok rossz (saját és kötnyezet) tapasztalat miatt készítik fel erre a következő generációt, hogy ne nincstelenül álljanak egyedül, ha kilátástalan a helyzetük. Nem akarnak ezzel rosszat, csak az életre nevelnek.
2016. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha meghal a férj, te pedig anyagilag tőle függtél, nincs szakmád, nincs félrerakott pénzed, nincs munkatapasztalatod? Vagy ha éppenséggel a férjed lerokkan, nem tud többé pénzt keresni? Mi van akkor, ha évek múlva derül ki, hogy nem az, akinek hitted? Mi van akkor, ha elmúlik a szerelem, te tennél a kapcsolatért, de a párod belelustul, meg sem próbálja megjavítani? Mert vannak tulajdonságok, amik tényleg csak évek múlva kerülnek elő... Hiába választasz akár tudatosan, bármikor kiüthet balul. Aztán szívsz, mert se pénzed, se szakmád, se munkatapasztalatod. Nem tudsz kilépni egy boldogtalan kapcsolatból, nem tudod eltartani magad és a gyerekeket özvegyen, nem tudod eltartani a férjed, ha lerokkan.

Az életben annyi váratlan helyzet kialakulhat, ezért kell bizonyos szinten függetlennek lenned, egyedül is megállnod a helyed, mert nem biztos, hogy mindig lesz melletted valaki, aki segít.

2016. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De ha tényleg csak magában bízik és bízhat az ember, akkor minek esküszik meg? Akkor miért nem elég az élettársi kapcsolat, ahol nem kell kimondani, hogy holtomiglan és mindig minden körülmények között segíti és kitart egymás mellett a két ember?
2016. jún. 20. 12:37
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én még ugyan nem voltam házas, de voltak már bőven kapcsolataim és láttam házasságokat így-úgy alakulni. Az, hogy jó párt válasszanak, nem feltétlenül megoldás, az álomkapcsolatok is megromlanak sokszor. Az anyagi függetlenség pedig egy nagyon helyes dolog, én ismerkedésnél egy ideje az olyan lányokat preferálom, akiknek komoly céljaik vannak (pl. karrier terén) és tesznek is érte, hogy elérjék őket és a saját lábukon is megálljanak. Pár éve volt egy barátnőm, akiről egy idő után kiderült, hogy az az életcélja, hogy minél előbb teherbe essen, legyen mellette egy anyagi biztonságot nyújtó férfi, neki pedig ne nagyon kelljen dolgoznia, de azért mindene meglegyen. Elég kiábrándító volt.


26/F

2016. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem az ellen vagyok, hogy a nő ne tanuljon, sőt, minden embernek élete végéig kötelessége tanulni, hanem, hogy "AZÉRT tanuljál, HOGY jól fizessenek neked és FÜGGETLEN légy mindenkitől". Tanulni azért tanulok elsősorban, mert nyitott vagyok a világ felé.
2016. jún. 20. 12:40
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rontanak el semmit. Az anyagi függőség tényleg nem egészséges mert nagyon kiszolgáltatott helyzetbe helyez.. Sosem lehet tudni, hogy a jövőben mi történik 2 ember között és ha megromlik a kapcsolat akkor jobb elválni mint boldogtalanul vegetálni életed végéig.. ezekhez a dolgokhoz pedig sajnos pénz kell.
2016. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hát én tényleg sajnálom, ha ez a helyzet, kedves válaszolók. Így számomra elég illúzióromboló a házasság intézménye. :(
2016. jún. 20. 12:42
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána esetleg a házasság történelmének, hogy mi volt eredetileg a célja. Akkor tényleg teljesen kiábrándulsz.
2016. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tudom mi volt a házasság eredeti célja, de manapság az embereket nem kényszerítik bele, mint anno, hanem saját egyéni döntése, hogy kit választ maga mellé és ez a hatalmas különbség a két kor között.
2016. jún. 20. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!