Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek elrontják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elrontják a kislányok neveltetését a házassággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nos, én nő vagyok és már egészen tinédzserkoromtól folyamatosan azt hallom anyámtól, mamámtól és egy-két médiumtól, hogy sose tedd magad függővé anyagilag egy férfitól, tanulj, végezz egyetemet, keress egy jól fizető munkahelyet, tegyél félre magadnak dugipénzt, ha nem érzed jól magad egy férfival akkor lépj tovább. Persze ezt nem teljesen szó szerint így mondják, hanem szebb megfogalmazásban, hogy jobban hangozzék, de ez a lényege.


Most komolyan elgondolkodtam azon, hogy mi értelme megházasodni, ha már a gyűrűhúzáskor azon stresszelek, hogy függővé válok attól a férfitól. Akkor mi is a házasság? Nem az, hogy két ember egymás segítői, támaszai lesznek, egymásra utalva? Számomra a "függőség" nélküli házasság csak egy formális, valódi értékek nélküli papírfecni. A házasság maga ez a "függőség".


Sokszor úgy beszélnek mai értelemben a házasságról, mintha a fő végeredménye a válás lenne, és néha véletlenül "becsusszan" egy ténylegesen életünk végéig tartó kapcsolat. Miért a függetlenségre, a saját egzisztenciára, a férfiak iránti bizalmatlanságra ösztönzik a lányokat, miért nem arra buzdítják inkább, hogy jó párt válasszanak maguk mellé, és akkor nem kell aggódni azon, hogy pofára esnek?


Főleg azok véleményét várom, akik már éltek házasságban, én fiatal vagyok és még tapasztalatlan. Helytelenül gondolkodom?


2016. jún. 20. 12:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon helyesen tennék ha így nevelnék a lányokat, emellett még azt is tudatosítani kéne bennük, hogy gyereket nem kötelező szülni (mert általában eszükbe sem jut, hogy van választásuk). De sajnos a többség még mindig házasságmániás, és arra neveli szegény kislányokat, hogy rendeljék magukat alá az "uruknak", szolgálják ki és alázkodjanak meg. Fel kell nyitni a szemeket nem rózsaszín felhőben élni.
2016. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Noblesse Oblige ***** válasza:
84%

Engem is így neveltek, de nekem ez semmi traumát nem okoz. Az életre felkészítetek. Ahol ott a rózsaszín vatta cukor, az után ott a mocsár is. Nincs egyik, másik nélkül. Nem fog a szekér mindig menni, és neked akkor is helyt kell állnod, amikor nem megy.


Bár számomra sem mond sokat egy esküvői fogadalom, ezzel számomra nem bizonyítja egy férfi sem, hogy mennyire szeret és élete párjának tart. Azt úgyis csak az idő, és a tettek fogják alátámasztani. A többi jogi és szellemi körítés (már aki menyegző után áhítozik - annak lelki plusz).


Egy férfi enged önmagad lenni. Nem köt meg, és nem tesz függővé. Ha ilyen férfivel találkozol, akkor az az ember beteg, és sanszos, hogy lehúz téged is a mocsárba.

Fontos, hogy egy kapcsolatban egyelő felek legyetek és nemcsak az intellektualitásra értendő, hanem a háttérre is.


A nagyim 3 férjet is elfogyasztott életében. Mindegyik szerelem volt a részéről és hitte, hogy sírig tart. De évek, évtizedek múlva, mindig kilógott a lóláb és ő egyedül maradt, se szülői segítség, ellenben pár gyerek ott volt akiről gondoskodni kellett. De ő mindig talpra állt, kilépett a házasságból, akkor is ha már több mint egy évtizedes volt, akkor is ha a gyerekei apja, és azért is mert csalta, egy nála igénytelenebb nővel. Megvolt az anyagi függetlensége, így emelte kalapját és kirakta a férjét.


Gondok voltak, vannak, lesznek is. Ami egykor egyben tartott az szétválaszthat a jelenben. Ilyenek az emberi kapcsolatok. Nem az esküvőt kell ezért hibáztatni, egy árulás ugyanolyan fájdalmas élettársi kapcsolatban is. A totális hülyeség az, hogy hagyod, hogy az életed teljes mértékben mástól függjön. Nincs önállóságod. Szerencse dolga, ha férfi ezt nem unja meg, de ha igen, akkor mehetsz az utcára koldulni, és csak magadra vethetsz.

2016. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Illúzióromboló? Egy házasság akkor működik jól, ha egyikőtö sem függ a másiktól. Ha egy idő után nem azért nem hagyod el, mert nincs hova menni és nem tudod eltartani egyedül a két gyereket, hanem azért nem hagyod el, mert kölcsönösen szeretitek és tisztelitek egymást. Ha még 10 év múlva is őt választanád újra és nem rutinból hanem szeretetből. És ezt a fajta kapcsolatot csak két független, erős ember tudja kialakítani, akik nem azért vannak együtt, mert szükségük van egymásra hanem mert szeretik egymást. Nagy különbség.
2016. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
86%
Kevered a szezont a fazonnal. Nem azt mondják (a legtöbben) hogy teljesen független legyél! Hanem azt, hogy ha úgy alakul ott tudd hagyni a férjed ha iszik, vagy ver, vagy szimplán kiderül hogy egy paraszt. Hogy el tudd tartani egyedül is a gyerekeid ha elhagy/megbetegszik/ meghal a férjed. Hogy ne itt sírjál mint mások, hogy nincs szakmám, nincs munkám, nincs pénzem, nincs hová menjek stb. Én hiszek a házasságban, és abban hogy ketten dolgozunk a közös jövőnkön /jövőnkért. De se hülye se naiv nem vagyok. Bármikor történhet bármi. Nem igaz, hogy nem érted miről van szó itt. A házasság nem arról szól hogy mindent el kell tűrni. Ha úgy alakul igenis saját lábadra kell állni.
2016. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen gondolkodsz, a házasság bizony - mint minden emberi KAPCSOLAT - függőség.


Persze akit egyedüllétre neveltek (nem összetévesztendő az önállósággal), az az egyedüllétet fogja akaratlanul is célnak tekinteni, a kötődéstől pedig irtózni fog.

Különösen, ha rossz kapcsolatból, netán csonka családból kapja a neveltetését.

2016. jún. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!