Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hölgyek, Ti hogyan mutatkoztok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek, Ti hogyan mutatkoztok be, ha a házasság után a saját neveteket is megtartottátok?

Figyelt kérdés

Hogy teljesen érthető legyen a kérdés, konkrét példát hoznék: párommal tervezzük az esküvőt, és szóba került, hogy felveszem-e a nevét. Abban mindketten egyetértettünk, hogy igen, a kérdés csak az, hogy hogyan.

Példa kedvéért, a vőlegényem Kovács Péter, én pedig Kis Júlia. Azt már az elején kikötöttem, hogy nem szeretnék "Kovácsné" lenni, egy kocsit modernebb megoldást választanék. Leginkább a kötőjeles megoldás tetszik: Kovács-Kis Júlia, és főként azokhoz szól a kérdésem, akik így vették fel a férjük nevét. Bemutatkozásnál kimondjátok az egészet, vagy csak a férj vezetéknevét (Kovács Júlia) vagy a lánykori nevedet használod (Kis Júlia)? Kimondva kissé furcsa ez a kötőjeles megoldás, főleg amikor az ember első alkalommal bemutatkozik, nem feltétlen "esik le" mindenkinek, hogy akkor most hogy is hívnak...


2016. aug. 6. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Mindegy milyen nevet veszel fel, te akkor is Kis Júlia maradsz, az a neved... legalábbis én így gondolkodok, szóval úgy mutatkozz be. Persze hivatalos helyeken a teljes neved kell mondani, azt ami papíron van.

Én mondjuk a helyedben nem bonyolítanám, legyél vagy Kovács vagy Kis, amelyik jobban tetszik... a kötőjeles megoldás elég hülyeség. Csak értetlenkednek majd mindenhol ha hallják.

2016. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a névtől függ. A barátnőmnek nagyon hosszú a "kötőjeles" neve, de mindig az egészet használja, szép, tagoltan kimondja. Szerintem praktikus, mert sokkal többen jegyzik meg a keresztnevét (nem vicc).


A barátnőm felvette a férje nevét, de nem kötőjelesen, ő így a fenti példánál maradva "Kovács Júlia".


A másik ismerősöm a férje nevét rövidíti - így lesz (szintén a példánál maradva) Kovácsné Kis Júliából K. Kis Júlia. Nekem ez is tetszik, mert az ő nevük jól hangzik így.

2016. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Kötőjelesen vettem fel a férjem nevét és úgy is mutatkozok be, hiszen már így hívnak.
2016. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szintén, kötőjellel és azt is mondom ami a teljes nevem..hisz így hívnak. Szerencsére nem túl hosszú.
2016. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1# nem tudom te hol élsz, már nagyon sokan kötőjelesen veszik fel, senki nem értetlenkedik. Nyilván nem könnyű megszokni, hiszen sok-sok évig éltél lánykori neveddel, de ha már felveszed akkor úgy "kéne" bemutatkozni, különben mi értelme? De az elején szerintem úgyis el fogod felejteni.
2016. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!