Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezen már soha nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen már soha nem lehet változtatni?

Figyelt kérdés

A férjemnek nagyon nehéz természete van. Vállalkozó. Stresszes az élete. Próbálom nem túl hosszan vázolni a helyzetet. Talán más is van olyan helyzetben, hogy csak saját maga ismeri a házastársa "otthoni" természetét. Mindenki nagyra becsüli, vicces, jóindulatú embernek tartják. De itthon............ Ezt az oldalt senki sem ismeri rajtam kívül. Nem is hinnék el, ha próbálnám másoknak elmondani. Itthon többnyire nagyon feszült. Vigyázni kell, hogy mit mondok neki, de van, amikor jobb ha meg sem szólalok. 4 gyermekünk van. A legnagyobb már kirepült. Én itthon vagyok és intézem a háztartást. Mégis elégedetlen velem. Továbbá, ami a legnagyobb probléma, hogy nem lehet vele kultúráltan vitatkozni. Az általam kezdeményezett beszélgetésből, csak veszekedés lesz, ha ragaszkodom, hogy vitassuk meg a témát. Ma reggel volt egy dolog, ami nem tettszett neki és a kisfiunk jelenlétében rám vágta a fürdőszoba ajtót. Ami a legjobban bánt az egészben az, hogy ő elvárja tőlem, hogy ne vágjak a szavába, ha beszélünk, de ő ezt nem tartja be. Minden alkalommal lesöpör a pályáról. Azt sem tűrné, hogy rácsapjam az ajtót!!! Ma délután próbáltam vele ezt megvitatni és persze megint veszekedést rendezett. El vagyok keseredve, mert bár nagyon is jól tudom, hogy nekem is rengeteg hibám van, de a természete egyre inkább elviselhetetlen. Az apjára hasonlít, akit nem is tudom, hogy tudott az anyósom 50 évig elviselni?!

Elköltözni nem tudok, mert nincs hová. Nincs elég jövedelmem sem. Tehát a kör bezárult. Mit tanácsoltok??

Szakembert biztos nem akar beavatni, a barátoknak meg csak a másik oldalát mutatja.


2016. aug. 7. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút alárendelt vagy a kapcsolatban. Azért viselkedik így, mert megteheti. Tőle függsz, úgyse tudsz hova menni, stb. Ezt ő is tudja. Gyakorlatilag nincs szüksége rá, hogy veled viselkedjen, kedves legyen veled, mert így se hagyod el, és ellátod a háztartást. Gondolom szex is van. Neki másra nem kellesz. Beszélgetni ezért nem akar veled: nem vagy méltó partner.


Konkrétan igaza van. Teljes függésben élsz, de ő nem szorul rád.


Van két lehetőség.

1. Nyelsz. Mivel nem tudsz hova menni.

2. Változtatsz a körülményeken, és a saját lábadra állsz. Elválsz.


Nem fog megváltozni. Nincs rá oka.

2016. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jól látod a helyzetet sajnos! A gyerekek miatt tartok ki!!
2016. aug. 7. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tart egyenlő félnek.

Egy kitartott feleség vagy, vagyis nagyjából így áll hozzád.

Ha megteheted, menj vissza dolgozni.

Mekkorák a gyerekek?

2016. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
18, 15 ,7 évesek. A szakmám sajnos nem fizet annyit, ami önálló életre elég lenne. Vagy pereskedjek vele a pénzért?
2016. aug. 7. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha válni szeretnél, akkor elsőként dolgozni kell visszamenned. A gyerekelhelyezésen már lehet azzal érvelni, hogy van x fizetésed és a gyerektartással együtt el tudod őket tartani. De lehet, ha visszamennél dolgozni, már elég lenne ahhoz, hogy javuljon a helyzet és másképpen nézne rád.
2016. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne álltasd magad! A gyerekeknek csak ártasz ezzel...

A pénzért nem pereskedni kell, az JÁR neked! A gyerektartás a vagyonotokból is!


Üdv.: egy gyerek ami miatt kitartottak (bár ne tették volna)

2016. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

A legkisebb gyerek 7 éves. Mit keresel otthon? Miért nem dolgozol? Nem tart a férjed egyenrangúnak, tudja hogy tőle függsz. Pont olyan típusú ember aki ezt ki is használja.

Na ezért nem kell otthon mereszteni a hátsóját egy nőnek sem, csak ameddig nagyon muszáj (gyerek születése után max fél, 1 év, vagy amíg a gyed jár. Nem mintha ez ok lenne arra, hogy így viselkedjen (de akkor is). Ez a pasi szerintem akkor is ilyen lenne, ha dolgoznál.


2 választásod van: vagy tovább nyelsz, és ezzel a gyerekeknek is csak rosszat teszel, mert nem jó ilyen környezetben felnőni ahol folyton feszültség van, vagy elmész dolgozni, és ha lesz munkád, akkor a próbaidő letelte után fogod a gyerekeket és elmész, majd intézed a válást. Ha a szüleidhez nem tudsz menni, akkor intézel szállást is. Ha lesz munkád akkor már tudni fogod mennyiből gazdálkodhatsz, és mire futja.

Te választottad ezt a férfit, és te választottad a mostani életedet, hogy még mindig vele vagy. Döntsd el, hogy továbbra is így akarsz élni, vagy teszel azért, hogy megváltozzon a helyzet.

2016. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Két dolgot tanácsolok,


1. menj vissza dolgozni, ennyi kihagyás után biztosan nem lesz könnyű, de az önbecsülésednek viszont jót tenne. A férjed nyilván nagyon fog hisztizni miatta, de ne engedj!

Itt semmit nem ér el az ajtócsapkodással.


2. Higgadj le nagyon, ha beszélni akarsz vele. Ő arra képtelen, csak veszekedni tud, meg kiosztani. Olyan emberekkel, akik a szavamba vágnak, azt teszem, hogy amikor csend lesz végre onnan folytatom, ahol ÉN abbahagytam. Amit közben mondott az nem érdekes, mert nem volt hozzá joga, hogy mondja. Majd, ha rákerül a sor, akkor mondja, és akkor arra is lehet reagálni.


Ha meg elválnál, a vagyonotok fele, meg egy jókora gyerektartás fog segíteni az indulásban.


Apám ugyanígy viselkedett anyámmal, de még sikeres vállalkozó se volt - szomorú vége lett.

2016. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is a baj? Dönt, és viseli a következményeit. Örömmel, és jó színvonalon eltart téged is. Az egyenlőség egy szép eszme, amiért érdemes meghalni, de nem létezik! Vagy te, vagy ő, de valakinek irányítania kell, és a másiknak ezt elfogadnia. A demokrácia életképtelen! Két dudás nem fér meg egy csárdában. Van aki irányítani szeret, és van aki várja az irányítást.


Azt javaslom, hogy válj el, mert ha men ezt írnám mégjobban lehúznák a százalékomat.

2016. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!