Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Letérdelt és megkérte a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Letérdelt és megkérte a kezem, erre én elrontottam mindent, mi volt ez, mi történt? Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés
Szóval a barátom váratlanul megkérte a kezemet. És engem hirtelen megrohant valami. Annyi sok minden, pl. bűntudat. Nem mintha valami nagy galádságot tettem volna ellene. De hirtelen olyanokat éreztem mint soha korábban. Pl. hogy nem vagyok elég jó hozzá, mert ő olyan kedves, gondoskodó, törődő velem, míg én vele kevésbé. Nagyon szeretem, és szeretnék vele összeházasodni, de egy csapásra olyan erősen éreztem ezeket a dolgokat, hogy egy ideig meg se tudtam mukkanni, majd kinyögtem hogy "nem". Olyan de olyan nehéz volt kimondanom ezt a szót. De még mindig könnyebb volt mint igent felelni, mert arra képtelen lettem volna. Annyira éreztem ezt a bűntudatot vagy minek nevezzem. Most ebben a percben ha megkérne, igent mondanék, csak ott a sokk hatására rohantak meg az érzések, és váltam képtelenné igent mondani. Olyan de olyan nehéz, fizikai szenvedés volt kimondani hogy "nem'! Alig tudtam rávenni magamat, hogy megformáljam ezt a rövid szót. Megindokolni nem nagyon tudtam, és aztán faképnél hagyott. Szerintem összetörtem a szívét, most meg nem tudok kontaktba lépni vele.
2016. nov. 9. 03:40
1 2 3
 11/25 Szergej55 ***** válasza:
75%
Gáz!
2016. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem is fogsz tudni - és ne is akarj - kapcsolatba lépni vele... ha erre a kérdésre nemet mondtál, akkor azt jelenti, hogy az elmúlt x év semmit! nem jelentett számodra.


Remélem, a srác mielőbb talál egy másik lányt - bár alapjaiban törted ezzel össze -, akiben majd bízni is tud... talán...

2016. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

Én azért kíváncsi lennék még pár részletre.

Mióta vagytok együtt?

Milyen volt a kapcsolatotok?

És a legfőbb: miért nem vagy őszinte, még magaddal szemben sem?


Értem én, hogy váratlanul ért a dolog, de aki tényleg szerelmes, az nem fog reflexből nemet mondani. Ha bizonytalan, akkor sem. Legfeljebb azt mondja, hogy MÉG nem áll készen rá, de a későbbiekben szívesen összeházasodik vele. Vagy rosszabb esetben azt, hogy ez most nagyon hirtelen jött, beszéljük át. Mondjuk egyik válasz sem az, amit a férfi hallani akarna, de még mindig jobb, mint egy kategorikusan kijelentett "nem".


"És engem hirtelen megrohant valami."

Aha...

"Annyi sok minden, pl. bűntudat."

Első kérdés: miért? Miféle bűntudat?

Második kérdés: és még mi? Mert ez az "annyi sok minden"-ből egyetlen dolog.


"Pl. hogy nem vagyok elég jó hozzá, mert ő olyan kedves, gondoskodó, törődő velem, míg én vele kevésbé."

Ezt mondjuk a történtek fényében maximálisan adom, de azért hadd kérdezzem meg: ez miért fáj neked? Miért hátrány, ha valaki figyelmes, és törődik veled? Persze, ha egy tuskót akarsz, akinek max annyira kellesz, hogy jól megd*gjon, most lehetőséged lesz ilyen "párt" találni. Gondolom, egy ilyen "férfi" esetében nem haboztál volna. De mindegy is, ha neked az kell, hát keress olyan partnert. Fogsz találni, abban biztos vagyok. :)

Egyébként meg: ameddig elárasztott a szeretetével, elhalmozott mindennel, addig nem volt probléma, hogy "túl jó hozzád"? Csak most, amikor el kéne kötelezned magad hozzá?


"Nagyon szeretem, és szeretnék vele összeházasodni"

A nagy francokat.

Ezt tudod, minek hívják? Önámításnak. Na, erről beszéltem. Még magaddal szemben sem vagy őszinte. Dehogy akarsz te vele összeházasodni. Sőt, irtózol a gondolattól, hogy megállapodj valaki mellett, csak még magadnak sem bírod bevallani, hogy csak kihasználni akarod őt.


"Olyan de olyan nehéz volt kimondanom ezt a szót."

Mese habbal. Ha tényleg annyira, de annyira nehéz lett volna kimondani, akkor nem mondod ki. Vagy igent mondasz, vagy a mondandóm elején részletezett módon kitérő válasszal időt kérsz. De ne állítsd már be magad mártírnak. Nemet mondtál, ezen nincs mit szépíteni.


" De még mindig könnyebb volt mint igent felelni, mert arra képtelen lettem volna."

Ennyi. Ezzel el is mondtál mindent. Ha te képtelen lettél volna igent mondani, akkor ennek egész egyszerűen nincs jövője.


" Most ebben a percben ha megkérne, igent mondanék"

Megint csak az önámítás.


"fizikai szenvedés volt kimondani hogy "nem'! Alig tudtam rávenni magamat, hogy megformáljam ezt a rövid szót. "

Ismét csak kérdezem: most talán mártírnak kéne tartanunk? Fizikai szenvedés volt kimondani? Egy igen, vagy egy kitérő válasz akkor mi lett volna? Ezzel megint csak elmondtál mindent.

Ha valaki komoly kapcsolatban van, az általában szokott gondolni a jövőre. Ennél fogva annyira nagyon azért nem szabadott volna, hogy váratlanul érjen az ő lépése.


Összefoglalom, hogy mi a helyzet. Te nagyon jól érezted magad egy olyan kapcsolatban, ahol nem kell elkötelezned magad. Élvezted, hogy van, aki a tenyerén hordoz, jó volt kihasználni a helyzetet, de semmi többet nem akartál tőle. Ennyi. Magyarázhatod a bizonyítványod, de felesleges.

Utána már ne fuss, már tudja jól, hogy milyen vagy. Olyan nőt bárhol találhat, akinek csak addig kell, ameddig nem kell elköteleznie magát mellette. A jövőben pedig komolyodj meg, és opcionálisan javaslom szakember felkeresését. Jót fog tenni.

2016. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Hogy lehetsz ilyen elb.aszott? Nincs egy normlais nő meg pasi se a gyakorin. Szerintem hagyd békén. Komolyan nem értem, hogy ha szereted miért mondtál nemet? Itt sírnak hányan, hogy mikor kérik már meg a kezüket. Neked megkérte erre nemet mondasz. Hát mit kenet erre mondani bakker. Menj el pszichológhoz. Ha nincs problémád csinálsz magadnak.
2016. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Félreértés ne essék, az még nem volna baj, hogy ha nem ővele képzeled a jövőt akkor jól tetted, hogy nemet mondtál. Bár akkor inkább szakitani kellet volna nem megvárni, hogy megkérjen. De te egy szánalom vagy. Tegnap nem, ma igen. Takarodj a retekbe. A srác meg remélem talál valakit aki szereti, mert te nem érdemled meg. Te meg találd ki, hogy mit akarsz kezdeni magaddal
2016. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak rizsa, hogy megzavarodtál, meg rájöttél, hogy nem vagy elég jó neki. Ennek oka van. Nem illetek össze,nem ő az igazi neki. Ezt már nem lehet kimagyarázni!


Remélhetőleg majd talál olyan lányt később,akivel összeillik,és te is olyan pasit,akivel minden jó lesz.

2016. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%

Igazából az is fontos része lenne a kérdésnek, hogy mióta vagytok együtt, milyen a kapcsolatotok?

Szerintem az már önmagában elég gáz, hogyha meglepetésszerű volt a lánykérés. Soha nem beszéltetek róla, hogy kinek milyen tervei vannak ilyen téren? Hogy hogyan képzelitek el a jövőtöket?

Mert ha csak úgy minden előzmény nélkül a semmiből egyszercsak letérdelt, akkor annyira azért nem meglepő a sokkhatás, meg a nem rávágása...


Ez esetben egy igen komoly és alapos beszélgetésre lenne szükségetek, a fentiek átrágásával. Azt mindenképp felejtsd el, hogy "Most ebben a percben ha megkérne, igent mondanék", mert ez nem így működik. Bárhol hibáztatok is, az tény, hogy igencsak összetörted a srác lelkét, és azért ez nem múlik el úgy, hogy kérj meg újra. Fontos, hogy beszéljetek az ilyenekről (is), tudja, értse meg, hogy benned miért van kétely, te pedig meg kell ismerd az ő szempontjait. Meg hogy miért is nem tartotta fontosnak a lánykérés előtt erről beszélni veled - ha valóban nem került soha szóba.


Ellenkező esetben természetesen, ha nem volt akkora meglepetés a dolog, mert korábban volt róla szó, és te is ezt akartad... Akkor a beszélgetés előtt egy alapos önvizsgálatra van szükség. Oka van annak, hogy nemet mondtál, ezt előttem már többen kifejtették. Érdemes átgondolni, hogy tényleg ezt akarod-e.

Bár szerintem ebben az esetben is beszélnetek kéne, ha kicsit megnyugodott a srác, hogy ne hatalmas kérdőjelekkel érjen véget a dolog, kell legyen lehetőség mindkettőtöknek a normális továbblépésre - akár együtt, akár külön.

2016. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nemet mondtál, ennek oka volt. Teljesen mindegy, hogy ma már igent mondtál..persze, mert végig gondoltad és az eszed azt diktálja, hogy hát ez így helyesen, ez az élet rendje. A probléma, hogy nem érzed ezt..ezért volt tőled egy őszinte "nem".

Szerintem egy ilyet egyszerűen nem lehet kimagyarázni. Élete egyik nagy lépésére készült, összeszedte a bátorságát, hogy megkérje a kezed, hogy elköteleződjön melletted egy életre, te pedig lerántottad a mélybe.

Hát csoda, ha majd a következő barátnőjét megkéri valaha..


Ne akard helyre hozni, mert nem hiszem, hogy egy ilyet helyre lehet hozni.


Van az a helyzet, amikor az ember nemet mond, de annak tényleg racionális okai vannak.

Például ha a párom meg akart volna kérni 1 hónap után, akkor azonnal megmondtam volna neki, hogy én is nagyon jól érzem a kapcsolatban magamat, nagyon szeretem, de ez még korai, térjünk vissza rá 1-2 év után, amikor már együtt is élünk. Na ekkor, ha tényleg képes gondolkodni a srác, akkor elfogadhatja az érvet, hogy ez egyszerűen még korai.. Nos, nálatok nem ez volt. Fél perc néma csönd után, zavart arccal kinyögtél egy nemet. Ez elég egyértelmű volt számára.

2016. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

Ismét egy példa, ami miatt hülyeségnek tartom az ilyen "meglepi" lánykéréseket. Az amerikai filmekben baromi "romi", de az nem a valóság.

Ha értelmesen leültetek volna megbeszélni a jövőt és elhatározzátok, hogy összeházasodtok, akkor most egy boldog párral több lenne.

2016. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19# miért szerinted ilye kor ez derült égből villámcsapásként jön? Normális emberek azért még beszélnek a jövőről meg a terveikről. A kettő nem zárja ki egymást.
2016. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!