Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti engedélyeznétek Magyarorszá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti engedélyeznétek Magyarországon a melegházasságot?

Figyelt kérdés
Ma a suliban ez volt a téma az egyik órán, és hát eléggé eltérő véleményen volt mindenki. Érdekelne, hogy ti, a felnőttek, mit gondoltok erről???

2017. febr. 14. 15:28
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
79%
A gyerek szerintem nem lesz aldozat. A gyereknek az a termeszetes, amiben felno es ha szeretetben nevelik akkor nem fog fennakadni olyanokon, hogy miert ket ferfi vagy ket no neveli :D
2017. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
17%

Jaj de tudtam, hogy nem fog nektek tetszeni. :D

Végül is ezért ilyen elcseszett ez a világ, mert mindenki a nagy liberalizmusnak hódol.


Engem nem érdekelnek a melegek, amíg otthon a 4 fal között rakosgatják egymást se-ggbe.


(Amúgy meg arra akartam kilyukadni, hogy a házassággal nagyobb teret kapnának és bátrabban vonaglanának nyilvánosan.)

2017. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
59%
Nem szabad elmondani az őszinte véleményt. A szólás szabadság arra jó hogy az intelligensebbje elhallgasson és a hülyébbje hangosabban röfögjön...
2017. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
29%

Nem, a házasság intézménye, szerintem férfi-nő közötti kapcsolatra vonatkozik. (Jó, itt lehet egy kis vallás is közrejátszik.)


Nincs bajom a melegekkel, ne, hogy félreértsen valaki.


De az élettársi viszony, meg egyéb "jogok", támogatások szerintem nekik is járhatnak.


A gyerekvállaláson néha nagyon eltöprengek, de ha a gyerek nem kapna torz képet (értsd. úgy neveljék, hogy nem csak a melegek közötti kapcsolat a jó), akkor én azt is engedélyezném nekik.


De a házasságot nem.


Huhh, ez nem biztos, hogy érthető lesz, hogy mire gondolok...

2017. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
75%

Én engedélyezném, a gyakorlatban (a nyílt szerelmi megnyilvánulásokat illetően) nem változtatna semmin. Legfeljebb az örökbefogadás szempontjából lehetne lényeges, és úgy gondolom, a rengeteg állami helyen nevelkedő gyereknek még mindig jobb lenne egy- esetleg homoszexuális- szerető szülőpáros mellett felnőnie, mint maradni a túlterhelt intézményekben, ahol az igényelt figyelem és törődés töredékét (se) kapják meg. A melegházasság és az örökbefogadás legalizálásával legalább ennyivel előrébb tartanánk, kevesebb lenne az árva, elhanyagolt kisgyerek. Szóval ha valaki ezen hisztizik, akkor igazából jó példával él, csak az érvelése rossz.


Egyébként nem hiszem, hogy a melegek csak azért, mert a házasság engedélyezve lenne, hirtelen sokkal extravertáltabban nyilatkoztatnák ki a szerelmüket mások iránt. Azt legfeljebb maga a homoszexualitás engedélyezése okozhatná, és Magyarországon már jó pár évtizede (ha jól rémlik, valamelyik világháború óta) nem bünteti törvény a homoszexualitást. Minthogy élettársakként ma is bejegyeztethetik magukat, nem hiszem, hogy a házasság olyan komoly következményekkel járna.

2017. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
63%
Inkább házasodjanak mint, hogy a egy homó férfi a (nő nemű) feleségét csalja egy másik homárral titokban. Nem zavarna különösebben.
2017. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
31%

Mivel a házasság, családalapításra van kitalálva, ami férfi-nő között működik és a társadalom megújulását szolgálja ezért a hivatalos élettársi viszonyt engedélyezném nekik, mivel az azonos neműek által alapított család szerintem nem szolgálja a társadalom megújulását, sem az ez irányú nevelését az új nemzedéknek. Semmi bajom amúgy velük, de ezt az intézményt nem rájuk szabták, kapjanak sajátot.

30/f

2017. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
26%
Nem! A házasság intézményét csak férfités nőt illeti meg! A család alapja. Két homokos csupán életársak lehetnek maximum!
2017. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Ezzel teljesen ledegradálnák a normális külön nemű házasságot.Utána majd jönnének azok akik a lovukat ,kutyájukat akarják elvenni ,testvérükkel -apjukkal házasodni(majd írásban megígérik hogy nem lesz gyerek akkor meg miért ne? ) ,meg a kocsijukkal jegyben járni és egyéb vicckategóriás beteg agyrémek.


Élettársi kapcsolat lehetne,kevesebb joggal.

2017. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
83%

Most nem azért, de az ellenzőknek nem tök mindegy, ki házasodik és ki nem? Manapság a házasság eleve elveszítette már a valódi jelentőségét, egyáltalán nem nevezhető a család alapkövének, amikor válni és újraházasodni gyakorlatilag egyszerűbb, mint munkába állni, újabb és újabb féltestvérek születnek, mégis, mi mondatja veletek, hogy a melegektől megtagadnátok ezt a jogot? Nektek nem tök mindegy?


Akkor, amikor valóban a családalapítás volt a fő célja a házasságnak, akkor igen, igazatok lett volna, de manapság már inkább gazdasági közösségként működik hosszabb-rövidebb időre, sőt, nagyon sok heteroszexuális pár sem házasodik, mert "minek", mégis lesznek gyerekeik, stb, szóval nem mondhatjuk, hogy valóban az eredeti funkciója szerint működik. Sokan úgy tekintenek rá, mint egy "nem fontos papír"-ra, szóval, ismét, miért zavarna, ha melegek is megkaphatnák?


Csak kíváncsiságból kérdezem, nem kötekedésből. Simán csak nem értem ezt a logikát.


15. voltam

2017. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!