Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan mondjam el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el, hogy férjhez mentem?

Figyelt kérdés

Kicsi esküvőt tervezünk a párommal. Mi lennénk és a tanúk (persze személyzet is, de az nem számít bele).

Előzményként: én vagyok az egyetlen, aki nemet mer mondani a pszichiátriai beteg anyámnak. Ezért ő kitagadott, a házunkba nem mehetek be, a testvéreim alig beszélnek velem már lassan másfél éve. Nem akarok szülőköszöntést, és nem is tudnám boldogan megélni az esküvőt a jelenlétükben. Nem tudom a család épeszű részét sem jó szívvel meghívni, mert ha bárkinek is elmondom, tudom, hogy elkotyognák anyámnak, cirkuszt csinálnának belőle.

Szóval idén bemennénk megesküdni kettesben, utána ebéd a tanúkkal. Jövőre pedig egyházi esküvő nagy lakodalommal szigorúan a saját költségünkre, amire már a teljes pereputtyot meghívjuk. Így ki tudnám hagyni a kínos anyaköszöntéseket, meg hogy tönkretegye a napomat... Egy a bökkenő: nevet változtatok. Szóval azonnal ki fog derülni, hogy önállósítottam magam. Vajon hogyan mondjam el a szülőknek és az ismeretségi körnek?


2017. ápr. 10. 09:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

En sehogy. Offolnam az egesz bagazst es orulnek h ezektol tavol vagyok es tobbre vittem.

En se mondom el senkinek. Mert mar nem tartom oket a csaladomnak.

2017. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyád kitagadott és amúgy sem ápolsz jó kapcsolatot a közeli családtagokkal, akkor úgymond nincs min idegeskedned. Persze attól függ hány éves vagy, mert erről nem volt szó.

Ha nekem ilyen anyám lenne aki, kitagad a családból akkor még a képébe is dörgölném a dolgot. Ha valami negatívumot fűzne hozzá, akkor az arcába mondanám, h: Hisz kitagadtál, akkor miért érdekel a sorsom?


Amúgy nem értelek, h miért költenétek 1 év múlva a lakodalomra pénzt. Oké, h szép ha családi körben van tartva, de "azért mert így illik" alapon felesleges. Szerintem nem lesz különbség a mostani és a jövőbeli cirkusz között, ugyanúgy rosszul fogod magad érezni, ha valaki a nem tetszését nyilvánítsa ki jövőre a lagzin. Az olyan anyát aki meg kitagad a családból... Eszembe sem jutna NEKIK azért hacacárét csinálni. Akkor ha kitudott tagadni, akkor ez a helyzet is épp elég neki, h tudja, h mi van veled..

2017. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hamar kiderülne..engem ma hivott vki pedig senkinek se adtam meg a szàmom és az ismerösöm kereste aki vezetéknevet vàltoztatott..
2017. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem házasodjatok össze közvetlenül utána a templomban is,ha nektek fontos ez a része is.

És utána akik számotokra fontosak,őket hívjátok meg egy ebédre vagy vacsira.

Akivel nem tartjátok a kapcsolatot és nem akarjátok ott látni,őket ne hívjátok meg.

Nem mondom,hogy titkoljátok,hogy egybe fogtok kelni,de nem is kell annyira nagy fenekét keríteni neki,ha nem vagyok jóban.

2017. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
39 vagyok. Én szerettem volna 40 éves korom előtt még férjhez menni. A párom viszont szeretne nagy lagzit, mondván, hogyha már feladja a legényéletét, akkor mulassa el tisztességgel :). Idén még nincs pénzünk, jövőre lesz. A két esküvős verzió egy viszonylag kellemes kompromisszum volt mindkettőnknek.
2017. ápr. 10. 09:58
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj. Az én esküvőmön az anyám annak ellenére nem volt, hogy meghívtam. Azóta is boldogan élünk. A család sokszor csak lehúz, nem szabad velük foglalkozni.
2017. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora teher neked a családod,hagyd a francba! Jobban jár mindenki,főképp te. Ha ennyire pocsék lenne a viszonyom anyámmal,biztos el nem mondanám neki,hogy férjhez mentem és nevet változtattam.Legalább nehezebben talál meg.
2017. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

39 évesen ilyen problémával küzdeni,- elég problémás dolog.

Én 21 évesen közöltem szinté pszico-eset apámmal. Aztán vagy 2 évig nem beszéltünk.

A vőlegényed meg valami áldozatot hoz, hogy "eladja" a legény (????) életét?

Hát, nem vagyunk egyformák.

2017. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Hát akkor babám,nem idén változtatsz nevet,hanem jövőre! Ennyi.

Házassági nevet is lehet változtatni, pontom 5000ftért az anyakönyvezetőnél.

Tehát most polgári,aztán egy év múlva elballagsz az anyakönyvezetőhöz és bejelented,hogy meg szeretnéd változtatni a házassági neved.

Ha a két esküvő belefér,akkor ez a kis utánaszaladgálás már igazán nem fog fájni.

2017. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nákam sem a rokoni fok döntötte el, hogy ki volt ott.Szerintem tartsátok egyben, a család " olyan" részét ke kell tojni. Miért kell megmondani? Az életben fontos, hogy akik negívumok számomra, azokat "leépítem", mindegy ki az...
2017. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!