Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azoknál, akik nem a testvérüke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoknál, akik nem a testvérüket választották esküvő tanúnak, volt belőle családi felháborodás, sértődés?

Figyelt kérdés

A mi esküvőnkön én több, különböző oknál fogva nem a nővéremet akarom tanúmnak, hanem egy barátnőmet. A baj az, hogy neki én voltam a tanúja, és gondolom "elvárná" ő és a szüleim is, hogy őt válasszam, de nem akarom. Volt más is így? Jogos lenne a felháborodásuk?


Nyilván felnőttek vagyunk, és én döntök, akármit is szólnak, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, történetekre.



2018. máj. 7. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem a családból választottam, s nem volt balhé
2018. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A nővérem esküvőjén a szülők voltak a tanúk, eszembe sem jutott megsértődni.
2018. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azon nem sértődtem meg, hogy nővérem nem engem kért fel tanunak, hanem egy régi gyerekkori cimborát, azon azonban már igen, hogy -mivel azonos a baráti körünk, lényegében az összes olyan meghívott, aki "barátként" volt ott, az nekem is barát, párom is ebből a körből való, így- a "haveros" asztalhoz lettünk párommal ültetve azzal a felkiáltással, hogy "úgyis ott fogtok bulizni". Na, ez rosszul esett. És mint ilyen egyetlen közös képünk sincs a lakodalomból :/
2018. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi négyen vagyunk testvérek, így nővéremnek nem volt opció, hogy valamelyik testvérét kéri fel, pedig megtehette volna. A sógoromat kérte fel, mint tanút, és ez nekünk teljesen megfelelt így. Viszont a vőlegénynek csak egy testvére van, mégsem ő lett felkérve, hanem a testvérének a férje, ott sem volt sértődés.

Szerintem érett, felnőtt embereknek ezt meg kéne érteni, és nem megsértődni.

2018. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajna a probléma ott kezdődik, hogy a nővérem nem érett felnőtt ember, a szüleim meg mindenben az ő pártját fogják. Ezért is tartok már előre attól, hogy hogy fogadjak majd a hírt (az esküvőnkét, és hogy nem a tesóm lesz a tanúm).
2018. máj. 7. 14:42
 6/14 A kérdező kommentje:

#3 nagyjából mi is így voltunk egyébként...

Amikor állítottuk össze az ülésrendet, és - én naiv - gondoltam, hogy valamennyi beleszólásom lehet, hiszen mégis a menyasszony testvére vagyok, a most már férje csak annyit mondott nekünk, hogy ha nem tetszik az ülésrend, akkor nem kötelező eljönni... a végén 3-4 asztallal hátrébb kerültünk a Párommal, és ezredik rokonok, meg a férj egy jó barátja ültek a főasztalhoz közel. Minket meg benyomtak Anyám barátai mellé.

Sok hasonló, és rosszabb megnyilvánulásuk miatt szeretném, ha legalább a mi esküvőnk nem róluk szólna, és hiába a nővérem, mégis úgy gondolom, hogy a barátnőmnek méltóbb helye lesz mellettem, mint tanú.

2018. máj. 7. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha katolikus esküvőtök lesz akkor a templomba is kell tanú. Kérd fel a nővéredet oda,a barátnődet a polgárira vagy forditva.
2018. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak polgári esküvőnk lesz.
2018. máj. 7. 16:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi a húgommal hat hónap különbséggel mentünk férjhez, és együtt készültünk mindkét esküvőre.

Ennek ellenére szóba sem került, hogy egymás tanúi legyünk.

Mindketten egy-egy barátnőnket kértük fel erre, és semmiféle haragszomrád nem volt ebből.

Felnőtt, érett embereknél, szerető testvéreknél ez nem lehet vitatéma.

Ha te mást választasz, és a testvéred ezen megsértődik, akkor nem szeret eléggé.

Ha pedig nem szeret, miért választanád épp őt?

A szüleidet meg már végképp nem értem.

Minek szítanak egyenlőtlenséget egy testvérpár között, akik amúgy sem értik meg elég jól egymást?

2018. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: örülök, hogy Nálatok ilyen békésen, jól zajlott ez az egész!

Nálunk elég szomorú a helyzet ilyen téren... Nővérem rettentő önző, még a szüleinkkel szemben is, mégis, mikor kiálltam Anyum mellett a tesómmal szemben, és jól összevesztünk, még engem szidtak le, hogy hogy beszéltem vele, és hogy minek kellett megríkatnom.

És bármikor, a szüleim füle hallatára kapunk össze, még ha ő is kezdi, engem tolnak le. Mint most vasárnap is. De már elegem lett a végére, és bár nagyon bántott, hogy pont Anyák napján alakult így, de el is jöttem otthonról, mert ezek után nem bírtam megmaradni mellettük.

Most meg tesómék hazaköltöznek, hogy tudjanak pénzt félre rakni (jelenleg az összes pénzüket albira költik), és átalakítják a lakást, hogy elférjenek. Mindezt úgy, hogy az én szobámat is elfoglalják (lebontják a falat a tesóm és az én hálószobám között), amivel amúgy nem lenne bajom, csak hogy ezt velem nem beszélték meg előre. Hanem köszönöm, hogy ott lehettem, mikor közölték velük, hogy akkor szétverik a falamat és összevonják a szobákat. Mi meg mehetünk a szomszéd szobába. (hozzáteszem, elég keveset vagyok otthon, a Pároméknál lakunk, ezért is nem zavar az, hogy megkapják a szobámat, egyedül az bosszant, hogy így kezelték ezt az egészet). És még sok más, hasonló sztori.

A szüleim meg nem értik, hogy mi ezzel a baj... Csak én vagyok a szemét, hogy szítom a vitákat, és megsértődöm.


Ezek után természetesen még kevésbé akarom, hogy a nővérem legyen a tanúm... de még pár ilyen, és azt is megmondom, hogy a férjét idézzem, hogy "nem kötelező eljönni".

2018. máj. 7. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!