Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párom nem akar esküvőt, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akar esküvőt, én igen. És nemsokára jön a baba. Komplikált. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Párommal nagyon jó a kapcsolatunk, ezt leszámítva nincs is köztünk konfliktus. Én a kapcsolat elején előre bocsátottam, hogy szeretnék összeházasodni és családot is. Családban ő is egyetértett, sőt nagyon lelkes volt de azt mondta kezdettől, a házasság egy papír csak és szerinte hülyeség.

5 hónap párkapcsolat után véletlenül összejött a baba, nem terveztük. Most 25 hetes terhes vagyok. Nagyon szeretném, hogy mire a baba megszületik férj és feleség legyünk, szerintem ez a dolgok rendje, nagyon szeretnék papíron is g y család lenni és viselni a nevét.Szerintem sosem kérdeztem sem számonkérően sem erőszakosan. Ő viszont erre általában nem mond semmit, múlt héten sikerült kicsit beszélni róla (valahogy hajlandó volt) és azt mondta ha szeretném akkor oké. Nagyon örültem ennek... és tudom, az idő is sürget, mert az önkormányzatnál csak 60 napon túli időpontot adnak esküvőre. Nem akarom hogy kicsússzunk az időből... Nagyon örültem.. és vettem egy szép gyűrűt a szülinapjára... meg sütöttem tortát....oda meg vissza voltam alig vártam hogy oda adhassam. Persze vettem más kis apróságokat is. Olyan boldog voltam tegnap.

Oda adtam neki... reakció semmi, fel sem próbálta, megköszönte és vissza rakta a dobozába.

mondtam hogy igen sajnos ott ez a 60 napos időbeni korlát és el kéne tényleg ezt dönteni..

Erre sem mondott semmit.

Úgy éreztem, jobb lett volna ha megver, megüt, arcon ver, mint így megaláz, így semmibe vesz, így nyilvánvalóvá teszi, hogy nem vagyok neki SENKI SEM, még csak fel sem próbálta, pedig aki gyűrűt kap, illik viselnie...

Legszívesebben szíven szúrnám magam életem legnagyobb baklövéséért. Semmit nem szólt a dologról azóta sem. Ott van egy szatyorban minden cucc, amit szülinapjára tőlem kapott.

Egész éjjel sírtam, nem aludtam semmit, kint sétálgattam, próbáltam megnyugodni, ő aludt, észre sem vette.

Hogy lehet hogy ennyire nem érdekli őt, én mit érzek, mit gondolok, nekem mi a fontos..? Hogy ennyire nem hajlandó a nevén viselni sem engem sem a gyereket? Teljesen el vagyok keseredve.



2018. jún. 14. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
100%

"hogy ő is akarta" - Képzelem, ha már "becsúszott". Talán csak abortusz ellenes, és azért ment bele, hogy tartsátok meg. De védekezni kellett volna, felelőtlenek voltatok. Nem fog elvenni, vagy ha igen, csak kényszerből, lehet, hogy 1-2 éven belül el is váltok.

Te házasságba akarsz szülni, ő meg nem akar házasságot. Te meg ennek ellenére vele maradtál, a szex gondolom jó volt...


Nem fog változni, eleve nem kellett volna folytatni a kapcsolatot ilyen ellentétes gondolkodásmóddal. Nő vagyok, és nem akarok senkit megváltoztatni, akivel nagyon eltérők vagyunk, azzal nem kell együtt maradni.

2018. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
72%
ja, és az "esküvő" szót ki sem ejtettem a számon. egészen elfeledkeztem róla, úgy örültem a picinek:)
2018. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire nem értesz magyarul?

Előre megmondta, hogy ő NEM fog elvenni, neki ez nem jelent semmit, nem akarja.

Ha több eszed lenne, mint egy marék lepkének, akkor ezen a ponton megköszönöd a randit, és hazamész, mert nincs közös jövőképetek. Mondom úgy, hogy házasság párti emberként nekem ez nem csak papír.

Nem akarsz élettársi kapcsolatban szülni? Nem kell megtartani a gyereket! De te azt hitted, hogy most már muszáj elvennie, megkéred te, és úgyse mond nemet. Hát pedig de: joga van nem elvenni, a házassághoz két ember kell.

Az milyen már, hogy a szülinapjára gyűrűt veszel? Még az is csak rólad szól, meg arról, amit te akarsz. Szánalom. Saját magad ajándékoztad meg. Miért vártad, hogy örülni fog?

El fogod üldözni, mire meglesz a gyerek. Hagyd békén. Inkább kérj bocsánatot, amiért ilyen tapintatlan voltál a szülinapján, és ne erőltesd ezt az egészet. Ha el akar venni, úgy is meg fog kérni.

2018. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem Kérdező, mégis mit vártál?! Megmondta hogy neki a házasság nem kell még az elején. Nem tudod ráerőszakolni, egyszerűen nem tudom felfogni, mégis mit gondoltál, hirtelen 180 fokos fordulatot vesz?!


29n

2018. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
95%
Jesszus! Milyen nők vannak.... te képes voltàl megkéretni a saját kezed? Szegény fickó, nem csoda, hogy le se szarta a gyűrűdet.
2018. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
85%

Az egész írás rólad szól, hogy te így te úgy. Csajszi, ébresztő! Pár hónap után becsúszik a gyerek. (Ebben tény, hogy mindketten benne vagytok.) Közölted vele és hogy te azt szeretnéd, hogy ez férjé és feleséggé kovácsoljon titeket. Erre ő is elmondta, mit szeretne? Meghallgattad? Nem! Ahogy írtad "ha te akarod". Beletörődött. Nőként én is először leülnék a hátsómra, mi van?! Majd felocsúdnék és megbeszélném a párommal. Te már eldöntötted a te álláspontod. De azzal, hogy azt mondta,hogy legyen úgy, ahogy akarod, ez még semmi. Miért viselkedett így? Mert meglepődött és elkezdett gondolkodni, mi legyen. Ezzel a kijelentésével csak haladékot kért. Te meg már 100%-ra vetted. Itt látszik, hogy még minden téren az elején vagytok vagy neked ez az akarod és így vagy úgy de rá erőszakolod. Persze, örülsz neki, de ebből látszik, hogy ő a gondolkodó fél a kapcsolatban és nem te. Pedig neked kellene, mert ha otthagy titeket neked kell az az életet felnevelned és felelősséget vállalnod érte. (Magadért sem tudtál, mert nem csúszott volna be addig, amíg egyáltalán szóba nem kerül, hogy van együtt jövőtök. Ezt ő fogja eldönteni, mert nem ketten gondolkodtok, együtt.) Gyűrűt vettél a szülinapjára, ami full jó. De könyörgöm! Gondolkozz! A házassághoz is kell (ne akadjunk ki...) gyűrű. Teljesen úgy hat rá, hogy magadhoz akarod láncolni. Marha sebesen üljetek le beszélni, idegenként mondom a baba érdekében. Erőltesd meg magad és hallgasd meg őt is és jussatok közös nevezőre. Ne csak azt közölje veled, hogy szüld meg. Talán még nagy nehezen, fogát összeszorítva el is venne, de fix, hogy még 3 éves se lenne a pici és magadra maradsz.


Illik viselnie... Te sem kezeled őt egyenrangú félként. Most nagyot puffansz a magas lóról. "Én mit érzek, mit gondolok, nekem mi a fontos..? Hogy ennyire nem hajlandó a nevén viselni sem engem sem a gyereket? Teljesen el vagyok keseredve." Lehet, hogy te úgy érzed, hogy sürget az idő, meg ennek ez a rendje. Meg a bubunak a lábaközét! Nem! Szerelmesek vagytok, összecsiszolódtok, egyenrangú félként kezelitek egymást, átmentek együtt jó és rossz dolgokon, és mikor mind a ketten szeretnétek és úgy érzitek (hangsúly, hogy ketten, de azt is a férfi nyilvánítja ki előbb, ha már a nagy "rendekről" beszélünk) akkor jöhet az eljegyzés és úgy a házasság. Persze, én arra sem lennék büszke, hogy csak azért vettek el, mert felcsináltak. Nem azért mert szeret. Úgy még megalázóbb, hogy ezen felül még hisztizel neki, holott jogos a meglepődöttsége. Fordított esetben, normális gondolkodás mellett, te is csak pislognál. Te boldog voltál, de ő nem. Másképp gondolkodik és utána odamegy és mondja, hogy jó, ez szerelmünk gyümölcse, igaz jóval korábban jött, de biztos oka van. Na, ő "észre sem vette". Már most lekösse magát egy nőhöz, aki azt hiszi, hogy a gyerek biztosíték lesz mindenre és mellette tartja (mert ha nem tartanád annak, akkor nem hoztad volna fel a házasságot, hanem -mivel beszéltetek az elején róla, hogy mindKETTEN házasságpártik vagytok- ő kért volna meg), főleg pár hónap után. Ez hidegzuhanyként érte őt / de persze fő, hogy te boldog vagy és tervezel/. Ő nem érzi erősnek a kapcsolatotokat, és nem tudja h mondja ezt meg. (akár a gyerekhez akár a házassághoz) Lehet, hogy te neten utána néztél a házasságkötésnek, de a szándék bejelentéséhez is KETTEN kellenek. Nem győzőm hangsúlyozni.


"Oda adtam neki... reakció semmi, fel sem próbálta, megköszönte és vissza rakta a dobozába.mondtam hogy igen sajnos ott ez a 60 napos időbeni korlát és el kéne tényleg ezt dönteni.. Erre sem mondott semmit." A lényeg.. ez mind. a gyereket is visszaküldené megköszönve ahonnan jött. Sajnos veled együtt. Miért? Mert sürgeted a 60 nappal, hogy döntsön. De mit döntsön? Miért lett oly sürgetős a gyerek miatt egyről a háromra jutni? Nőként mondom az ilyen nőket nagyon nem csípem. Neked sem tetszene, hogy megkérné a kezed és "véletlenül" jönne is a gyerek. Miért? Mert 3 évig biztosan otthon ülnél (lényegtelen...) és addig ő meg vígan él. Utána meg egy gyerekkel már nehéz ismerkedni és inkább maradsz mellette. Sőt, ezek után el sem venne, mert meg van minden.. minek tőrje magát. Ez olyan, amit most rákényszerítenél.


Örülsz a babának. Akkor annak örül és ne követelőzz, hogy még el is vegyen. A kettő régen járt együtt, mert szégyen volt. Ha már így alakult és valóban örülsz a babának, akkor ne nyaggasd az eskűvövel. Majd ha akarja meglépi. Csak nehogy hogy még ennek tetejében elhagyjon. (Én elgondolkodnék rajta) Nem beszél róla, lökdösni kell, nem hajlandó semmire.. Akkor mit akarsz még? hogy a szemedbe mondja? Meg fogja.


A másik, hogy az írásoddal nem tudsz becsapni, mert te a nagyon boldog kismama képében tetszelegsz, aki előadja magát, hogy a párja még gondolkodik az esküvőn (pedig háta közepére nem kívánja, lehet h a gyerekkel együtt) ugyanakkor végig csak rólad szól az írás, hogy mit akarsz és miért hisztizel, holott az egész "ÉLETED LEGNAGYOBB BAKLÖVÉSE"



"Lehet," "hogy jobb lett volna ha megver, megüt, arcon ver, mint így megaláz, így semmibe vesz, így nyilvánvalóvá teszi, hogy nem vagyok neki SENKI SEM," / holott kiabál a viselkedéséből, hogy mi van/ ....


"Lehet," "hogy ennyire nem hajlandó a nevén viselni sem engem sem a gyereket"? Igen! Ez nem egyet fizet 3-at kap akció. Eddig csak egy barátnő voltál. Az is maradsz! Hogy ennyire nem beszél róla, nem is látja benned sem a gyereke anyját sem a jövendőbeli feleségét. Meg miért venne el? Mert becsúszott?! Nevetséges. Az ugyan olyan hazugság lenne, mint ha elvenne (inkább jegyezne) és úgy lenne egy ámítás. Sosem kellenél neki, csak tart a langyosban állandóként. Meg ha megülnél a seggeden és később látna téged meg a picit és akkor jönne az érzés. De az hogy követelőzől. Mire fel? Mert nem védekeztél? Ez rá is vonatkozna, ha miatta csúszna be .. de ezért kell a nőnek gondolkodnia, mert a pasi tovább áll, nem vállal felelősséget. (Gyerektartást leszámítva,de az semmi, amin átmennek az egyedülálló anyák. Vannak kivételek, mikor a nő gerinctelen féreg és a férfi neveli tovább a gyereket) Ez is benne van a hagyományban kislány.


"Nem érdekli őt, én mit érzek, mit gondolok, nekem mi a fontos..?" Lehet érdekelné, de te vagy túl fiatal vagy, vagy túl furán gondolkodsz. Vegyél vissza magadból és hallgasd meg őt, mielőtt ott hagy a fenébe és vakarózhatsz.


Mennyi idősek vagytok?

Mondott már valamit?

2018. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
100%
"pedig aki gyűrűt kap, illik viselnie..." --- ja, persze. Ezek szerint ha veszek Brad Pittnek egy gyűrűt, akkor azt neki illik viselnie? Csak mert akkor még ma mrgveszem, és elkezdem szervezni a lakodárét. :D :D :D
2018. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
93%

1. Az elején megmondta hogy nem akar hàzasodni... Erre te jàtszod a süketet vagy az értetlent nem tudom, de egy semmi kis pàr hónapos kapcsolatba teherbe esel aztàn nyaggatod, rinyàlsz hogy vegyen el. Mit hittél? Hogy a gyerekkel meg tudod majd fogni, hogy feleség lehess? Hàt ez nem jött be. Nagyon amatőr próbàlkozàs... A múlt szàzadban kb még össze is jött volna ez a módszer. Sose fog elvenni. Törődj bele, hogy a baràtnője maradsz gyerekkel. Ha sokat cseszegeted majd még jól ott is hagy a francba, aztàn örülhetsz a nem trükközik a gyerektartàssal.

2. Nincs olyan hogy véletlen baba. Van koton, meg fogamzàsgàtló tabletta, spiràl, hüvelygyűrű, lokàlis fogamzàsgàtlók, esemény utàni tabletta, végső esetben abortusz. Ne mondd màr, hogy véletlen jött össze és vagy 25 hetes. Ha az ember nem akar gyereket, rendesen védekezik, akàr mindkét fél.

2018. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
100%

25 válaszoló vagyok.


Ezek után összeköltöztetek és csodálkozol, hogy nem figyel rád? Nem szól hozzád? Már az is egy erőszak volt számára, hogy összeköltözzön veled. Marha hevesen tiltakozik egész lényével szerencsétlen. Igen, családot akart, de az nem jelenti azt, hogy család egyenlő házasság. Azt jelenti te ő meg gyerekek és ennyi! Szerencsétlen nagyon hamar ki fog fordulni magából. Erre te még a B betűs szó lenne az igazi, de nem írhatom ki. Mert ez már nem veszekedés. Nagy ívben kerül téged meg az elképzeléseid. Szeretné lehet a babát, de inkább nem kell neki, csak ne kelljen téged elviselnie. Ismétlem a gyerek nem jogosít fel, hogy követelőzz. Ezt benézted és elrontottad. ... Mire odakerülsz hogy szülsz, nem lesz veled. Vagy ha mégis aludni jár haza, mint most. Ha nincs családod, egyedül meg fogsz szakadni. Saját magad hoztad szar helyzetbe, ez nagy butaság volt. Szerencsétlent mibe kényszerítitek bele... gondolom a családod is ezt mondja, hogy ez a rendje. Ez a szerencsétlen csávó sokáig bírja... én már az elején mondtam volna a dolgokat.


27L

2018. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
100%

egyedül fogod te ezt a gyereket felnevelni, fogadjunk.


legközelebb pedig használj gumit, látod, életek, sorsok múlénak a felelőtlen szexen.


5 hónapnyi együttjárás után nem életbiztosítás gyereket vállalni, bár abszolút abortuszeellenes vagyok.


nem abortuszra kell menni, hanem ésszel baszni.


5 hónap után nem is akkora csoda, hogy nem akar elvenni.


ez azért túl gyors iram.

2018. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!