Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha meg tudna egy család...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meg tudna egy család normálisan élni egy fizetésből, akkor szerintetek is ideális lenne, ha a férfi dolgozna, a nő pedig tudna a gyerekekkel, háztartással foglalkozni?

Figyelt kérdés

Ez nem azt jelentené, hogy az apa nem foglalkozik a gyerekekkel, nyilván este,hétvégenként, szabik alatt igen, meg azért, ha tudja elvinné őket oviba ilyesmik. És persze a nő is vállalhat munkát, de nem napi 8 órában, hanem csak annyit, amennyire ideje van a család, háztartás mellett.


Én férfiként ezen a véleményen vagyok, és igyekszem is megteremteni ezt anyagilag, de sok nő (szerencsére a feleségem nem) ezt begyepesedett gondolkodásnak véli, szerintük egy nőnek karrier kell, stb, és lealacsonyító ha pl. csak otthon van és 3 gyereket nevel.

Azt gondolom, hogy ahhoz hogy egy család 3 gyereket megfelelően tudjon nevelni, szükség van arra, hogy az anya ne napi 8-9 órában (+1-2 óra utazás) dolgozzon (persze amikor még kisebbek, nem amikor 16 évesek már a gyerekek).


2018. dec. 10. 15:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az lenne az ideális, ha mindenki választhatna, hogy mit szeretne. Vannak tők, akik háztartásbeliként, családanyaként érzik magukat kiteljesedve és vannak, akik kariert szeretnének és egy szakmában elérni nagy eredményeket.

Szerintem egyiket sem kell elítélni.

2018. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
84%

"akkor szerintetek is" Tipikusan egoista sggfej megfogalmazás. Ha ő úgy gondolja, akkor mások is úgy gondolják.


Ha tényleg így élnél a (képzelt) feleségeddel, akkor nem bizonygatnád itt az igazad.


És nem, nincsen ellenemre a részmunkaidő-háztartás dolog, de rosszul vagyok az ilyen emberektől, akik megpróbálják a saját nézeteiket másokra erőszakolni.

2018. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem lenne ideális. Nem házicseléd és nevelő akarok lenni.
2018. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
88%

A mai világ már nem erről szól. Mi volt régen? Volt a munka, a gyerek meg a család. Ennyi. Régen egy embernek elég volt ha tudott olvasni és tudta a matematikai alapműveleteket. Abban a világban, ahol még nem volt híradás, média, az emberek nem vágytak olyan dolgokra mint ma, mivel ezek még nem is léteztek.


A mai világ pedig eszméletlenül szórakoztató, kényelmes, a férfi vagy egy nő számára szinte végtelen lehetőség nyílik bármire. Szóval miért lenne jó ha valaki vissza menne az 1800-as évekbe, és beszűkült módon élné az életét.


Én gyerekként a 80-as években 10 év alatt nem kaptam annyi információt és impulzust, mint egy mai gyerek 2 nap alatt. Ez van, változik a világ, ehhez igazodnak az emberek is.

2018. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Pumukli alfahím ***** válasza:
14%
Így lenne a normális.
2018. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
62%

"A mai világ pedig eszméletlenül szórakoztató, kényelmes, a"


100-200 év múlva a mi világunk lesz az unalmas és elmaradott. Ez relatív.

2018. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
67%
Igen, szerintem ez lenne az ideális. Mi is így élünk, pedig mérnök vagyok, dolgoztam régen és nem vagyok ostoba. De sokkal jobban élvezem a gyereknevelést.
2018. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
87%

Fura lenne. Tudnád, hogy aki teljes állásban dolgozik és nő, annak nem lehet/nem akar gyereket, menne az ítélkezés.


Mellesleg apuka is érezheti úgy, hogy szeretné nevelni a saját gyerekeit. Tudom, azt kell mondani, a nők sokkal jobbak benne, csakhogy megcsinálják helyetted.

2018. dec. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

Még azt hozzáteszem, ezzel bejönne az asszonytartás. Ha elváltok, eltartod a feleséged, míg valaki el nem veszi.


Egy dologra viszont nagyon kíváncsi vagyok: ha neked ez a felállás tetszik, és megtaláltad hozzá a párodat, milyen náci indíttatásból akarnád mindenki életét beszabályozni?

2018. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
89%
Ja baromi jó ötlet... Aztán ha véletlen a férjem elhagy, meghal v lebetegszik akkor mi a tökömet csinálok???
2018. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!