Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha meg tudna egy család...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meg tudna egy család normálisan élni egy fizetésből, akkor szerintetek is ideális lenne, ha a férfi dolgozna, a nő pedig tudna a gyerekekkel, háztartással foglalkozni?

Figyelt kérdés

Ez nem azt jelentené, hogy az apa nem foglalkozik a gyerekekkel, nyilván este,hétvégenként, szabik alatt igen, meg azért, ha tudja elvinné őket oviba ilyesmik. És persze a nő is vállalhat munkát, de nem napi 8 órában, hanem csak annyit, amennyire ideje van a család, háztartás mellett.


Én férfiként ezen a véleményen vagyok, és igyekszem is megteremteni ezt anyagilag, de sok nő (szerencsére a feleségem nem) ezt begyepesedett gondolkodásnak véli, szerintük egy nőnek karrier kell, stb, és lealacsonyító ha pl. csak otthon van és 3 gyereket nevel.

Azt gondolom, hogy ahhoz hogy egy család 3 gyereket megfelelően tudjon nevelni, szükség van arra, hogy az anya ne napi 8-9 órában (+1-2 óra utazás) dolgozzon (persze amikor még kisebbek, nem amikor 16 évesek már a gyerekek).


2018. dec. 10. 15:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
26%
Lustáknak, munkakerülőknek ideális, normális és értelmes nőknek börtön lenne.
2018. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
67%
Nem lenne ideális.
2018. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mi történik egy ilyen nővel az alábbi esetekben:

-A férje elhagyja és nem akarja továbbra is eltartani az új asszony mellett

-A férje folyamatosan csalja, de neki nincs hová elköltöznie

-A férje meghal és neki nincsen nyugdíja (a 35 ezer forintos özvegyi nyugdíjat szerintem engedjük el)


A fenti felsorolás rávilágít, micsoda önzőség egy ilyen teljes ráutaltságot éa kiszolgáltatottságot elvárni valakitől

2018. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
20%

Meg lehet élni most is, több ilyen családot is ismerek. Meg lehet valósítani ezt az életet, a baj ott van, hogy sok tradíciós embereknek fáj a foga a közepesnél jobb életszínvonalra, nem akarnak választani.

Amúgy meg persze, szerintem ez egy tök jó életforma. Ahogy idősödök egyre több olyan nőt látok, akiknek _tökéletesen_ kitölti az életét a gyerek meg a csipketerítő. A megfogalmazásomból gondolom érződik, hogy én ettől megborzongok, de látom, hogy másoknál ez tényleg nem színjáték és megtalálják ebben az életmódban a boldogságot.

Azért viszont tényleg gúny nélkül kalapot emelek előtted, hogy te megéled az elveidet, nem csak okoskodsz róluk. Ritka az ilyen elvű férfi, büszke lehet rád a családod.

2018. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Ahol mi élünk, ez a megszokott, normális. A gyerekes anyák nagy része nem dolgozik, otthon van. Az iskola, óvoda nem tart csak 1/2 1-ig, később 3-ig. Egy bizonyos beosztás, karrier felett már nagyon furcsán néznek a férjre, ha dolgozik a felesége.

Nekem a 4 órás munka lenne az ideális, de otthon nem találtam olyat, sem nem is létezik. A teljes munkaidőt utáltam, csak stressz, kapkodás, rohanás az egész élet, persze, hogy mindenki fusztrált, boldogtalan.

2018. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Nekem az ideális az otthon végezhető munka lenne nőként, ahol magamnak osztom be az időm, hogy jusson a gyerekekre is elég, nem fixen bejárni valahova, de mellette mégse nulla bevétellel cselédkedjek itthon, és a pofámba legyen vágva, hogy kitartott vagyok, miközben persze itthon csináljak meg mindent, aztán ha borul a bili, meg haljak éhen. Az nem gyere be.
2018. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem hasznos a válaszomban ti szerencsétlenek? :D Kit sértettem meg azzal, hogy magamnak nem kívánom, de látom, hogy mások mit találnak ebben szépnek?
2018. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
14es tényleg csodálatos világ lett. Mindenki nem tartja be a szavát, a mai fiatalok munkabírása nulla, emberek összetartása nulla. Mindenki a legkisebb akadálynál új életet kezd és dobja a másikat. Csak a telefon és számítógép, tv. Nagyon csodálatos.
2018. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
38, mennél csak hátra 100 évet az időben, sírva kaparnál vissza. :)
2018. dec. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

38. A világ nem csodás, csak szórakoztatóbb, mint 20 éve.

Régen sem tudták megjavítani a selejt kapcsolatokat, csak kénytelenek voltak kibírni egymás mellett. Tényleg ez az, ami visszasírsz?

Milyen jó érzés lehetett valakivel együtt élni, akit a háta közepére se kívánt az ember.

Sokan hiába javítgatják a kapcsolatot, a sérelmeket nem fogják elfelejteni, egyszer úgyis visszaüt.

2018. dec. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!