Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Köteles vagyok eltartani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok eltartani a feleségemet, aki egyáltalán nem hajlandó dolgozni?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok házas, és bár nem keresek olyan rosszul, sajnos feleségem még egy percet se dolgozott, így azért kissé szűkösen jövünk ki a pénzből. Igazából a házasságunkkal nincs más probléma, de ez mostmár kezd zavarni. És akárhányszor beszélünk róla nem jutunk dűlőre, mert azt mondja hogy neki ez így jó, szeret itthon lenni. Pedig van neki több szakmai végzettsége is.

Szerintetek mit tegyek/mi lenne a helyes?

30F/28N



2019. jan. 18. 09:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

8 év után már esélytelen.

Persze, hogy ez így jó neki, hiszen meg sem kell mozdulnia és van egy marha, aki pénzeli, minek is akarna változtatni? Az, hogy "szeret otthon lenni" szimpla kifogás a lustaságra.


Legalább otthon csinál valamit? Takarítás, főzés, stb? Gyerek van, azzal foglalkozik rendesen?


Ha egy nő folyton otthon ül és azt várja, hogy a férfi dolgozzon, akkor az a minimum, hogy mikor a férfi megjön a munkából, tiszta lakás és vacsora fogadja!


Ha te gürizel, ő meg semmit se csinál, akkor bizony te csak ki vagy használva és elnyomva.

2019. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Igazából nem azt várnám, hogy kidolgozza a lelkét, nekem az is bőven megfelelne, ha keresne egy részmunkaidős állást, csak azt szeretném, ha tudná milyen munkával pénzt keresni...


11-es : isten ments :D

2019. jan. 18. 09:52
 13/29 anonim ***** válasza:
97%

"Az a baj, hogy a házimunkát is ha van kedve alapon csinálja, sokszor én mosogatok/takarítok munka után..."

Hogy a fenébe bírtad ezt te 8 évig? Ritka birkatürelmed van, ember!

Röviden, gyerek nincs, tehát nem sérülne váláskor. A nő egy lusta disznó, te meg egy papucsférj... szerintem dobd ki a fenébe!

2019. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

De tényleg, hol teremnek a hozzád hasonló pasik? :D

Én bezzeg csak azt hallgatom, hogy az is kevés, hogy 25+ napot dogozom egy hónapban, mert a nem fizikai munka az nem lehet fárasztó... :D Engem miért nem akart soha eltartani senki?? :D


Viccet félretéve. Ha jó fej akarsz lenni, akkor noszogasd, biztasd, hogy nem ciki ennyi idősen sem elkezdeni, de a saját érdeke, mert nem lesz gyed, ha gyerek lesz, és azért az sokat jelent a plusz kiadások mellett. Hogy nem lesz nyugdíja, ha nem fizet járulékokat. Hogy jót tenne neki, új ismeretségek, satöbbi, és amúgy is kár hagyni, hogy parlagon heverjen a sok tanulás, a végzettségek.

Ha ehhez nincs türelmed, vagy már túl vagy rajtuk, és semmit nem ért, akkor jöhet az ultimátum, hogy ha nem dolgozik, akkor mostantól elvárod, hogy ragyogjon a lakás. Megvonod a "zsebpénzt", azaz nem adsz neki semmi pénzt, amit muszáj, azt megveszed te. (Igen, ez neked is rossz, hogy még bevásárolni is te szaladgálj, de gyorsan meg fogja unni.) Ha erre sem háborodik fel eléggé ahhoz, hogy eszébe jusson a megoldás... Nos, akkor tényleg csak az marad, hogy fenyegesd meg, hogy kiveszi a részét a közös életből, vagy beadod a válást.


(Volt amúgy ilyen ismerős. Ott már idősebbek, 40+osak, a csaj szintén soha nem dolgozott, de szült gyereket, hogy be legyen biztosítva. A srácnak csődbe ment a vállalkozása, dolgozik most is, de már csak alkalmazottként töredékért, megromlott az egészsége... és a pénz elfolyásával együtt hirtelen a kapcsolat is megromlott, jé de furcsa. Mivel a csaj rafkós volt, jó sok minden volt az ő nevén, a dolog vége az lett, hogy elváltak, eladta a házat, a pasi jóformán semmit nem látott a közös vagyonból, felnőtt fejjel költözhetett haza a szülőkhöz. A csaj meg jól él a pénzből, nyilván a gyereket is ő kapta.

Nem mondom, hogy nálatok is ez lesz, de intő példa.)

2019. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
12%
Figyelj, odaköltöznék hozzátok, amíg te dolgozol, addig én elvégezném a házimunkát. Már ami az asszonyt illeti. Tehát dugnám minden nap. Ha eltartassz.
2019. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
Miért vetted el ezt a nőt? Mi a istent tud, amiért ennyi ideje tartod?
2019. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom a külsejével varázsolt el ennyire,hogy semmit nem hajlandó csinálni otthon sem,ha nem muszály.És még a munka is derogál.Te pedig ezt neki majd 8 évig elnézted.

Mondanám,hogy fél,nem egy barátkozós típus a munkahelyén,ezért nehezen veszi rá magát,hogy dolgozzon.De mivel otthon sem csinál túk sok mindent,így inkább lustának nevezném.

Mi tölti ki akkor a napját?


Azt írod a házasságotokkal nincs más probléma,csak az hogy nem akar dolgozni menni.Majd megemlíted,hogy otthon is Te vègzed el a nagyja munkát.Na most,ha ez sem zavar,és nem is szólsz érte,akkor vess magadra,bocsánat. Viszont ha igen,ennek ellenére csak a saj@t kényelme a lényeg,akkor is vess magadra.

Viszont először egy gondról írsz aztán egy másikról,lesz ott még több is.

Olyan embert,akit beleszoktatsz a semmittevésbe nehéz lesz dolgozni küldeni,főleg ha nem akarja.Téma meg lezárva a jó nekem itthon szöveggel.Vagyis a kimondatlan teszek rá mit akarsz véleménnyel.Nincs otthon tekintélyed.Ezt kéne megszerezni,vagy visszaszerezni.Méghozzâ egy erélyes vèleménnyilvánítással.Ha meg nem,akkor lehet költözni.

2019. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként tényleg, vannak olyan nők akiknek kinyalják a sejhaját, nagy csöcsök, nagy sgg, nagy hang, aki nem ilyen azt pedig szekírozzák. Ez mag 8 évig élvezkedik azon hogy hülyére veszik xD
2019. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
62%

Negyedik éve tartom el anyámat és finanszíroztam a háza felújítását is. Igen tudom, gáz... Ugyanúgy nem dolgozik, illetve csak időszakosan, házimunka nulla, az ágyból sem nagyon kel fel, pedig egészséges. De én legalább már látom a fényt az alagút végén.


A te esetedben lehet még próbálkozni, de ha még a házimunkára sem képes és tényleg azt látod rajta, hogy alig járul hozzá nemcsak a közös életetekhez, de még a sajátjához sem és az akarat is hiányzik belőle, akkor jobb túllépni a dolgon. Sajnos az asszonynak nagyon rossz lesz a válás, mert láthatóan teljesen életképtelen. Ennyi idősen kell majd megtanulnia, hogy mi az élet. Megpróbálhatod te is rákényszeríteni a munkára, de ha nem elég intelligens, hogy belássa a dolgot, akkor hátralévő életében téged fog bsztatni, tönkretéve a házasságotokat. Szóval nagy valószínűséggel bukott ügy...

Egyébként valahol te vagy a hibás, ha csak most kezd zavarni a dolog. Te szoktattad rá. Ennek már 7-8 éve eszedbe kellett volna jutni.

2019. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%
Te nem vagy normális. Még ha gazdag lennél értenem is valamennyire, de otthon akkor is neki kéne a melót csinálni. Nem unatkozik? Félrekúrás lesz belőle szerintem...
2019. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!