Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem hajlandók az itteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hajlandók az itteni emberek tudomásul venni a biológiai korlátokat?

Figyelt kérdés

Többször tapasztaltam hogy lepontoztak, mikor arról írtam hogy a nők 35 éves koruk alatt tudnak gyereket vállalni, afölött nagyon kicsi a megtermékenyítés esélye.

A rokonaim között is azt tapasztalom hogy aki e kor felett vállal gyereket, már nagyon kemény falakba ütközik (lombik sem egy egyszerű dolog).

Azért írom ebbe a kategóriába, mert itt még azok az emberek vannak akik nem szembesültek a biológiai tényekkel, esetleg nem akarnak szembesülni.

A gyerekvállalás kategóriában már épp elég a kétségbeesett gyereket akaró ember.

És hogy lássátok nem a levegőbe beszélek:

[link]



2019. máj. 5. 21:23
1 2 3
 11/23 Noblesse Oblige ***** válasza:
87%

Engem azért nem hat meg ez a bűvös 35-ös szám (ami amúgy inkább 40), mert én a születési helyemen pont azt tapasztaltam, hogy lőn család 1. Az első fészekalj, huszonéves szülőkkel. Majd jön a válás 5-10 év múlva, amikor rájönnek, hogy a házasság egy bonyolultabb dolog. És mivel az ember társas lény, így sokan vállalnak 2. családot, de a többség már 35+ ilyen esetben.

Én vagyok az első fészekalj. Apám és felesége 40 és 50 között vállalt gyereket 4-et(!) és mind teljesen egészséges. Az utolsó féltesóm nem is tervezett baba volt, csak becsúszott.

Vannak páran régi jóbarátaim akikkel együtt voltunk totyogósok. És a legtöbbünk szülei már mind mással boldogok. Nekik is van kis testvérük és egyiknél sem volt a nő fiatal. (volt ahol az anyuka 42 évesen vállalta az első gyereket és lett még neki 2).


Mifelénk sok házasság ment tönkre mert akkoriban 20 év fölött már ciki volt, ha nem volt legalább jegyesed. És sok házasság meg is bukott. De a szüleink vitték tovább a gyerek utáni vágyat a következő kapcsolatba is, és azt a legtöbben már 35 fölött tudták megvalósítani. És mégis vannak féltesóink.


De a kérdés sokkal inkább az, hogy mit tegyen egy nő:

Vállaljon fiatalon gyereket egy nem megfelelő férfi mellett, csakhogy kipipálja, hogy végre megvan ez is, majd válás után keresse a szerelmet? (teszem hozzá itt gyakorin megy a kénkövezés, hogy normális férfi más pulyáját nem neveli) - és még nem beszéltünk az olyan negatív megítélésről, hogy sok nőnek a munkavállalás korlátozott, így ő "élősködő" státuszba kerül.

Vagy várja meg azt a férfit, akivel már úgy érzi valóban fel is tudnák együtt nevelni a közös gyereket, még ha azt is kockáztatja, hogy túlkoros lesz? (és addig megteremti az egzisztenciális feltételeket magának és esetlegesen a picinek)

2019. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
35? Jó az 40-nek is. Az ismerettségi körömben csomó nő szült probléma nélkül 30 felett több gyereket is, az utolsó általában már 40 körül jött és egészséges, okos gyerekek. Nem kell ezt túlspilázni.
2019. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Azt ugye tudod, hogy a gyerekhez két ember kell?

Mit javasolsz?

Mert ha a 20 éves, termékeny korban lévő lány olyan partnert keres, aki alkalmas a családalapításra, akkor a képébe vágják, hogy gold digger. Ép eszű nő az éppen csak fősulis barátjával, a szülők nyakára nem szül. Kivárhatja, hogy lesz együtt megteremtve lakás, autó, aztán jön a gyerek. Ebben az esetben rengetegen szembesülnek azzal, hogy elszállt 8-10 év, a legjobb termékeny évek oda, és a pasijuk kimondja, hogy nem akar gyereket, meggondolta magát. Ő meg ott áll 30 évesen, és kapcsolata sincs, nem hogy család.

Nem beszélve arról, hogy 30 alatt a legtöbb pasi csak bulizni akar, se gyerek, se elköteleződés.

Lehet még hazardírozni, hogy 28 évesen összejönnek, és egyből gyerek. Aztán meg egymást megismerve jönnek a meglepetések.


De ami a legfontosabb: miért lenne kötelező szülni? Akár 20, 25, vagy 35 évesen. Egyre kevesebb nő szeretne gyereket. Nem véletlenül. Elég megnézni, hogy hány kapcsolat esik szét a gyerek után, és milyen élet jut egyedülálló anyaként.


Kicsit unalmas ez már, hogy egyedül a nőn múlik a gyerek, egyedül ő választ rosszul, egyedül ő öregszik, egyedül ő nevel, egyedül ő felelős a világ alakulásáért. Szerinted a férfiaknak tényleg ennyire másodlagos szerep jut csak? Mintha nem is szerepelnének sehol, lassan a gyerekcsináláshoz se kellenek. A felnevelést meg generációk óta egyedül a nők végzik, segítség nélkül.

Lassan ott tartunk, hogy nem jut szerep.

2019. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
És te miért nem vagy hajlandó tudomásul venni hogy semmi közöd sincs másokhoz! Baszni mindenki tud. De fészket rakni a 0-ról nem olyan könnyű ma mint mondjuk 10 éve.
2019. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

#5. Az se jobb, mikor nyomatják a házasságot még a nagy büdös semmire, mert úgy mernek szülné és már nagyon szeretnének. Ilyen is van szépszámmal.

32/f

2019. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

És te mit foglalkozol ezzel??

Amúgy meg egy ismerősömnek 36 évesen lettek ikrei, egy lány és egy fiú és elsőre. Szóval nem tudom mit rugózol ezen a témán?! Nem hiába lettél lepontonzva. Amúgy mit zavar ez. téged? Nem tudom férfi vagy e vagy nő.

Meg mit oktatsz te itt embereket a biológiai tényekről?? Aki akar szül, ami meg, nem az nem szül. Akinek pedig megvan írva születni dig gyereke 40 évesen is akár, ja 30 felett. Senkit nem érdekel az ide belinkelt cikked. Komplexszusod van vagy mi?? Inkább sexelj ne ezzel foglalkozz akkor majd lenyugodsz XD

2019. máj. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

születni "fog" bocsánat az elírásokért.

Kérdező marhaságokat írsz.

2019. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#13 nagyon tetszett a válaszod, jól leírod a valós problémákat. Ettől még persze az ember nem a mai modern világra van tervezve.


Az egyik ok amiért kiírtam a kérdést szintén ott van 13-as válaszában:

"Nem beszélve arról, hogy 30 alatt a legtöbb pasi csak bulizni akar, se gyerek, se elköteleződés."

Most a pasi helyébe tedd be hogy nő, vagy csak simán hogy ember, mert ez nem csak a férfiakra vonatkozik.

Nem képesek az emberek elköteleződni, és ezért kérdezem, "Miért nem hajlandók az itteni emberek tudomásul venni a biológiai korlátokat?", mert ha ezt tennék, talán felelősségteljesebbek lennének.

2019. máj. 6. 09:27
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18

Pont ez az, hogy felelősségteljes ember nem hoz a világra egy kis életet csupasz pucára, ha az alapvetőeket (család, otthon, biztonság, étel, ruha, gyógyszer) nem tudja neki megadni.

Lehetne szülni 16 évesen is, 200 éve ez volt a normális, 35 évesen már nagyszülő volt. De ma mit tudsz neki megadni?

200 éve ott volt az anya mellett a gyerek apja (nem volt ennyi válás, minden áron együtt maradtak), a nagyszülők, dédik (55-60 évesen!), rokonok, és a nagyobb gyerekre is rábízták a kisebbet. Ma mi van? Magadnak szülsz. Vagy nem él már a nagyi, vagy ő és épp élni akar, az apák úgy váltogatják a családot, mint a zoknit, és keresztre feszítenek, ha le mered passzolni bárkinek gyereked.

Anyagilag, és érzelmileg is egyre többet vár el a társadalom az anyáktól, miközben lassan az apaság kimerül egy magömlésben.


Az is felelőtlen, aki úgy vállal gyereket, hogy valójában nem akar, csak a társadalmi nyomásnak enged.

2019. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 33 évesen egyetlen próbálkozásra összejött a gyerek és gond nélkül szültem. A barátnőm 35 évesen szülte meg az ikreit. Viszont tudok olyanokról, ahol évekig próbálkoztak,még huszon évesen is. Szerintem ez nem életkortól függ, hanem számos egyéb dologtól. Hallok negyven évesen szülő nőkről, ahol nincs probléma, és van ahol akad bizony probléma. Most már jó szűrővizsgálatok is vannak, nem kell parázni, akkor kell szülni amikor itt az ideje. (Amúgy nem vonom kétségbe hogy a női test a huszas éveiben a legalkalmasabb a szülésre, és akkor regenerálódik a legjobban. De a mai társadalomban más dolgok is számítanak, pl szellemi érettség, anyagiak stb.
2019. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!