Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
97%

"A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük?" - szerintem ez általában közös döntés szokott lenni.


Nekem is volt ilyen pasim, se melóra, se sulira nem volt hajlandó... de nem is tartott fél évnél tovább a kapcsolat. Persze akkor megígért fűt-fát, de szakításkor késő bánat. Nem neked kell nevelned, hanem a szüleinek kellett volna.

2014. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%

A szülei rontották el.

Ha a férfiben nincs meg ez az ösztön, akkor ereszd az útjára, ez esetben a mosatlanok közé.

2014. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%

Vegulis sok hazassag mukodik forditva...


a gond csak az, hogy szulni meg szoptatni nem fog tudni helyetted.

meg persze az, hogy a szuloi penzforras elobb utobb megszunik.

2014. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a férfiaknak nem kell, hogy fel tudjanak nézni a feleségükre, vagy pedig amiatt is fel tudnak, hogy rendben tartják a lakást. Nem tudom, bűntudatom van, hogy nekem ez nem megy. :(
2014. szept. 26. 11:47
 5/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy azért háztartásbeli valaki, mert így beszélték meg, mert így jó a családnak. Vagy pedig csak azért, mert kvázi kényszermegoldás, mert semmit sem akar csinálni.

Nyilván egy férj fel tud nézni a feleségére, ha együtt beszélték meg, hogy x ideig maradjon otthon a gyerekekkel és ne dolgozzon, mert fontos, hogy ne este munka után legyen csak idő a családra.

De nálatok más a helyzet, nyilván ezért nem tudsz felnézni a párodra, mert nem közös elhatározás volt, hogy otthon marad. Meg aztán mi lesz később?

2014. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én férfiként azt mondom, hogy az ilyen kis anyuci kedvence nem férfi.


Nem azt mondom, hogy én nem kapok támogatást a szüleimtől, sőt, de pont ezért mindent próbálok megtenni hogy önállósodjak, és kihasználjam a lehetőségeimet.


Szerintem egy férfi legyen olyan, akire fel lehet nézni, és férfiként lehet rá tekinteni, nem egy kis kitartott házi kedvencként.

2014. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
97%
Nem kérdeztél régebben is róla? Mert ha ez ugyanaz, akkor ott a hosszabb történetnél kb mindenki kifejtette, hogy egy semmirekellő.
2014. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell felnézni a htb nőkre, élettársakra, asszonyokra.

Végül is cak gusztus dolga a papírtányérból evés, mosás helyett a gatya kifordítása, a takarítatlan, rendetlen lakás.

Nem kell felnézni a htb nőkre, ugyanakkor lenézni, lekicsinyíteni sem szabad.

Amennyiben rendesen végzi ezt a munkát, felér egy munkahelyi ténykedéssel.

Bérezés nélküli munkahely, ráadásul a férfiak által "nemszeretem" munkát végzi.

2014. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
7: nem, ez az első. belinkeled a kérdést, ha megtalálod? hátha tanulok a válaszokból!
2014. szept. 26. 12:12
 10/61 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem két teljesen más dolgot próbálsz összehasonlítani, és nem azért, mert nőről vagy férfiről van szó.


Ha háztartásbeli lesz valaki, akkor nem arról van szó, hogy nem dolgozik, csak másmilyen a munkája.


Pl. Egy papírtologatásnál, vagy bolti eladásnál, esetleg gyári munkánál, telefonálásnál, bármilyen más munkánál miért lenne kevesebb az, aki az otthont otthonossá teszi, aki esetleg a kertben zöldséget termeszt, aki rendet tart, és tisztaságot, megfőz a családnak, tehát olyan munkát végez, amiért nem jár bér.


Na már most, aki háztartásbeli lesz, valószínűleg közös döntés miatt lesz így. Ha valaki ezért úgy gondolja, hogy uralkodhat a párja felett, hiszen pénzügyileg tőle függ, akkor abban a kapcsolatban nem érdemes ezt az életvitelt folytatni. Nektek eleve esélyetek se volt normális életre. Külön kassza van, gondolom otthon se csinál semmit, meg valahogy az OTTHONTEREMTÉS elég nőies, és itt nem arról van szó, hogy a férfiaknak nem kell takarítani, ha mindenki dolgozik a családban.

A takarítás nem nőies elfoglaltság, de szerintem a háztartás vezetése és az otthon békéjének megteremtése nem ugyanaz.


Én pl. szívesen lennék háztartásbeli, szellemileg az eladói munka se kielégítőbb higgyétek el. Szerencsére ha úgy alakulna a párom anyagi helyzete, ő ebben partner lenne, és mivel sose volt uralkodó, pénzéhes típus, ezért valószínűleg nem lenne probléma ez kettőnk között.


Amíg ez a kérdés alá-fölérendeltségi viszonyt okoz két fél között, addig ez nem működik.

Ha társak maradnak így is, és a pénzkereső fél felfogja, hogy otthon is ugyanúgy munka van mint munkahelyen, és ne adj isten még értékeli is a háztartásbeli munkáját, akkor ez egy működőképes dolog.


Az meg, hogy nem tud valakire felnézni az ember nem ezen múlik. Nálatok már a tanulás alatt megbukott a dolog, nem is értem miért házasodtatok össze.

Lehet megkövezni a nézetemért :D


És azt is hozzátenném, hogy hívtak már itt emancipuncinak is, meg feministának, mert elég modernül állok a dolgokhoz, de szerintem csak két féle életmód működik rendesen a hagyományos szerep (férfi dolgozik, a nő otthont teremt), illetve a mindkét fél dolgozik, megosztják a házmunkát. A nő dolgozik, a férfi otthont teremt szerintem (SZERINTEM) nem működőképes. Fura, mint egy óvóbácsi, vagy egy női rakodómunkás. Valahogy nem passzol :)


Úristen, mekkora lepontozást fogok kapni :)

2014. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!