Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sokak szerint miért ciki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokak szerint miért ciki felvenni a férfi nevét?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem ciki, semmilyen formában, de ebből már olyan szinten divatot csinálnak sokan, hogy szinte habzik a szájuk. Szerintük így a nőnek nincs saját akarata, személyisége, pedig szerintem ez nem igaz. Nekem is van egy nevem, de fel fogom venni a párom nevét, ugyanis az én nevem nekem semmit nem jelent. Vagyis, de. A családom tagjai, akiknek a nevét viselem, világ életemben csak bántottak, mert nem olyan vagyok, amilyet ők akartak. Pedig tisztességes életet élek, vannak barátaim, szerető párom és családtagjaim. De ez miféle gondolkodás? Hogy aki - né, az már csakis egy személyiség nélküli aberrált barom, a többiről meg ne is beszéljünk? Én senkit nem nézek kevesebbe, ha - né, vagy ha kötőjekes, vagy ha megtartja a lánykorit.

Nem érdekelnek amúgy a nullpontos idegbeteg kommentek, normális racionális érvekre vagyok kíváncsi, normális emberektől. A normális válaszok közé nem tartozik bele a "de aki felveszi a férje nevét, annak nincs saját személyisége..", mert ez nem igaz.



2019. júl. 7. 16:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

"A családom tagjai, akiknek a nevét viselem, világ életemben csak bántottak, mert nem olyan vagyok, amilyet ők akartak. " Engem meg barátom családja bántott, ezért sem akarom.


"Nem érdekelnek amúgy a nullpontos idegbeteg kommentek, normális racionális érvekre vagyok kíváncsi, normális emberektől. A normális válaszok közé nem tartozik bele a "de aki felveszi a férje nevét, annak nincs saját személyisége..", mert ez nem igaz." Szinte tuti, hogy férfi a kérdező...

2019. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úristen Bmeg... Nő vagyok. De te minek írtál ide??
2019. júl. 7. 16:37
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Én minden variácíóba benne voltam, csak abba nem, hogy -né legyek.
2019. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
És miért ciki, amikor a férj veszi fel a feleség nevét.
2019. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem ciki, egyszerűen csak elavult baromság. Sokan azt szokták felhozni érvként, hogy dehát ez az összetartozást jelképezi, de ez meg hatalmas kamu hogyha a férfi nem veszi fel ugyan úgy a nő nevét.

Egyszerűen csak teljesen felesleges dolognak tartom. Szép gesztus pedig akkor lenne ha ez kölcsönös lenne.

Egy másik szempont pedig az, hogy azokat a nőket akik letettek valamit az asztalra a lánykori nevükön ismerik és említik. Már csak ezért is érdemes ezt meghagyni.

2019. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én spec azért nem vennem fel, mert se a né-s forma se a kötőjeles nem tetszik és szeretem a saját nevem, megszoktam. De nem érdekel hogy veszi/nem veszi fel a másik nevét. Nem ciki.
2019. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem ciki, csak baromság. Ooooké... Eddig egyetlen érvet sem kaptam, de azért köszönöm a válaszokat. :)
2019. júl. 7. 17:22
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a "Kissné" jellegű nevekről mindig egy öreg anyó képe ugrik be, így ÉN emiatt nem venném fel így. De ez én vagyok, nekem például tök mindegy más hogy veszi fel. Én személy szerint ezért nem akarok "Kissné" lenni maximum "Kiss". A kötőjeles sem tetszik, szerintem feleslegesen hosszú (általában) és olyan mintha a feleség nem tudta volna eldönteni, hogy akarja e igazán a párja nevét, vagy sem?


De ezek teljesen szubjektív vélemények és érzések, így ne érts félre, nem szólok bele más hogy csinálja, mert ő dolga. De belőlem ilyen érzéseket vált ki, így mindkét verziót kihagynám.

2019. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Oké, akkor hozzál fel érvet mellette. Azon kívül, hogy dehát ezt így szokás semmit nem tudsz felhozni. Az meg, hogy így szokás nem érv. Régen szokás volt megkövezni embereket, mégsem élünk már ezzel a lehetőséggel. A többi gyakran ismételt érvre pedig leírtam, hogy miért nem helytálló.

A legjobb érv ellene, hogy semmilyen normális érv nem szól mellette. Ennyi.

2019. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Én például nem bántalmazó családban nőttem fel, így nekem fontos a mi családnevünk. Ritka is, passzol is a keresztnevemhez, ezzel nőttem fel, nekem ez a megszokott. Nagyon furcsa lenne, ha megváltozna a nevem bárhogyan. Még nem tudom, egy esetleges házasságkötésnèl mi lenne, de szerintem nem venném fel a férjem nevét.


1. Ahogy kifejtettem, szeretem a nevem. A hajam sem festem át, ha tetszik a színe. Minek?


2. Macera. Minden személyes iratot újra kell csináltatni, lejelenteni, stb. Nekem ez nem ér meg ennyit.


3. Viszonylag rövid nevem van, és ez ügyintézèsnèl prkatikus. A Horváth Bélánè Szabó Aranka sokszori másolása köszi, de nem az én idegrendszeremnek való.


4. És, ami a legfontosabb: Nem ettől érzem, hogy összetartozunk. Mikor még nem vagyunk házasok, akkor sem egyforma a nevünk, mégsem érzem, hogy akkor mi ne lennénk együtt. Ha csak a nèven múlna, nem lenne ennyi szar házasság. Nincs jelentősége számomra.

2019. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!