Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sokak szerint miért ciki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokak szerint miért ciki felvenni a férfi nevét?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem ciki, semmilyen formában, de ebből már olyan szinten divatot csinálnak sokan, hogy szinte habzik a szájuk. Szerintük így a nőnek nincs saját akarata, személyisége, pedig szerintem ez nem igaz. Nekem is van egy nevem, de fel fogom venni a párom nevét, ugyanis az én nevem nekem semmit nem jelent. Vagyis, de. A családom tagjai, akiknek a nevét viselem, világ életemben csak bántottak, mert nem olyan vagyok, amilyet ők akartak. Pedig tisztességes életet élek, vannak barátaim, szerető párom és családtagjaim. De ez miféle gondolkodás? Hogy aki - né, az már csakis egy személyiség nélküli aberrált barom, a többiről meg ne is beszéljünk? Én senkit nem nézek kevesebbe, ha - né, vagy ha kötőjekes, vagy ha megtartja a lánykorit.

Nem érdekelnek amúgy a nullpontos idegbeteg kommentek, normális racionális érvekre vagyok kíváncsi, normális emberektől. A normális válaszok közé nem tartozik bele a "de aki felveszi a férje nevét, annak nincs saját személyisége..", mert ez nem igaz.



2019. júl. 7. 16:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem lehet racionális érveket felhozni. Vagy tetszik valakinek, vagy nem. Talán ami még nekem ellene szólt, hogy (a Kovács Józsefné variációban) a keresztnév rubrikába Józsefnét kellene írnom, és nem derülne ki, hogy hogy is szólíthatnak.
2019. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha Kiss Julinak már eleve nem volt különösebb személyisége, hanem annyiban merült ki mindig is az identitása, hogy "Nagy János barátnője", akkor feleségeként sem lesz neki több sem akkor, ha marad Kiss Juli, sem akkor, ha Nagyné Kiss Juli és sem akkor, ha Nagy Jánosné lesz. Ha pedig már eleve talpraesett, határozott, önálló nő volt, akkor ez Nagy Jánosnéként sem lesz másképp.
2019. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Aki egy "Bmeg" szóval minősít másokat, csak mert ellentétes véleményen van, mint ő, azzal nem érdemes vitatkozni, mert olyan alacsony szinten van agyilag, hogy oda szégyen lenne leereszkedni.
2019. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Miért fáj neked, hogy mások nem úgy gondolkoznak egy adott témáról, ahogy te? Ha boldog és kiegyensúlyozott ember lennél, nem érdekelne mások véleménye, és nem tombolnál idegbetegen azért, mert nem osztoznak a nézeteiden.

Szar volt a kapcsolatod a családoddal, a gyerekkori sérelmeid pedig ilyen indulatokat szülnek benned, értem. De fogadd el, hogy veled ellentétben mást szerettek a szülei, szereti a nevét, és ragaszkodik hozzá. Bárhogy fáj is ez neked.

Egyébként keress orvosi segítséget, mert süt belőled a gyűlölet, a megkeseredettség és a frusztráció. Az ilyenek előbb-utóbb a pszichiátrián végzik.

2019. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
33%

Egyetlen ervem volt a teljes nevfelvetel mellett es ez 10en eve allja a helyet, hazasok vagyunk, gyerekeink vannak, azt akartam h mi legyunk az x csalad.

Nem akartam h xy(ferj) xz es xq (gyerekek) mellett en nagy feministakent maradjak "ab" h a csaladnevem fennmaradjon amig elek. Hiszen a gyerekek ugyis a ferjet viszik tovabb. Osszetartozunk.

2019. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%

Cikinek nem tartom, de én sem szeretném felvenni a párom nevét, nagyon max. kötőjellel.


1. A vezetéknév átvétele (Pl. Szabó Lilla helyett Kiss Lilla) azért nem tetszik, mert akkor teljesen elveszne a családnevem. Én nem bántalmazó családban nőttem fel, szeretem a nevem, megszoktam. Nekem furcsa lenne egyik pillanatról a másikra egy teljesen más vezetéknév.


2. A teljes név felvétele -né formában a saját név megtartása mellett (Pl. Kiss Lászlóné Szabó Lilla) azért nem tetszik, mert túl hosszú. Macerás még egy aláírás is.


3. Ami számomra a legborzalmasabb, az a teljes név felvétele úgy, hogy a sajátunk lemarad. Pl. Kiss Lászlóné. Nekem, ha egy ilyen nevet látok, mindig az jut eszembe hogy "Oké, azt már tudom, hogy a férjed hogy hívják, de neked mi a neved?


A Kissné Szabó Lilla vagy a Kiss-Szabó Lilla még elfogadható. De igazából minek?:D

2019. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14,.a te stílusod is hagy némi kívánnivalót maga itam, remélem, ha van gyereked, nem ezt tanítod neki. Te aztán biztosan tudod a fotelból, milyen ember vagyok, szívesen meghallgatlak bővebben! A kérdésem pusztán arra irányult, hogy itt a gyakorin miért ítélik el azt, aki felveszi a férje nevét. Ennyi. Én nem ítélek el senkit. De gratulálok, egy első osztályosba több szövegértelmezési készség és tolerancia szorult, mint beléd. Most veregesd meg a vállad, hogy te aztán nagyon megmondtad!!
2019. júl. 7. 19:32
 18/26 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak pedig köszönöm.
2019. júl. 7. 19:34
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

"A legjobb érv ellene, hogy semmilyen normális érv nem szól mellette. Ennyi."

És mondjuk abba belegondoltál, hogy van, akinek így tetszik? "Normális érv" semelyik másik névfelvételi mód mellett nem szól. A magyar törvény többféle formát tesz lehetővé, innentől kezdve úgy veszi fel mindenki (vagy nem veszi fel), ahogy neki tetszik. Van olyan ország, ahol nincs ennyi verzió, és pont letojják, hogy neked nem tetszik a Frau Eva Miller, mikor te továbbra is Eva Schwarz akarsz maradni.


Én egyetértek a kérdezővel. Megvan mindenkinek a szabadsága, hogy mit csináljon a nevével. Az is ugyanolyan szabadság, ha valaki meghagyja, mint az is, hogyha felveszi. Én pl. Kovács Istvánné Szabó Katalin (fiktív nevek) formában szeretném, mert ez tetszik. Vagy még szóba jöhet, hogy simán Kovács Istvánné vagy simán meghagyom a lánykorit. Semmi köze a feminizmushoz vagy az alárendeltségen, így szimpatikus. Majd pont a GyK népének döntésére bízom... Viccnek is rossz. :))

2019. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is pont erre gondoltam, amikor a kérdést kiírtam, de ez az oldal már olyan szinten szánalmas emberekkel van tele, hogy az elképesztő. Férfi vagyok?, meg menjek orvoshoz, mikor csak annyit vetettem fel, hogy pont az ilyen emberek szerint, mint ezek a kommentelők szólják meg az olyanokat, mint például te. Tudom, a gyakori az egy külön állatfaj, itt már Semmit sem lehet kérdezni, mert mindenki annyira jól ismeri a másikat, meg pontosan tudja 5 mondatból, mit akart kérdezni. :) Ezért nem szoktam amúgy, most is már bánom.
2019. júl. 8. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!