Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sokak szerint miért ciki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokak szerint miért ciki felvenni a férfi nevét?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem ciki, semmilyen formában, de ebből már olyan szinten divatot csinálnak sokan, hogy szinte habzik a szájuk. Szerintük így a nőnek nincs saját akarata, személyisége, pedig szerintem ez nem igaz. Nekem is van egy nevem, de fel fogom venni a párom nevét, ugyanis az én nevem nekem semmit nem jelent. Vagyis, de. A családom tagjai, akiknek a nevét viselem, világ életemben csak bántottak, mert nem olyan vagyok, amilyet ők akartak. Pedig tisztességes életet élek, vannak barátaim, szerető párom és családtagjaim. De ez miféle gondolkodás? Hogy aki - né, az már csakis egy személyiség nélküli aberrált barom, a többiről meg ne is beszéljünk? Én senkit nem nézek kevesebbe, ha - né, vagy ha kötőjekes, vagy ha megtartja a lánykorit.

Nem érdekelnek amúgy a nullpontos idegbeteg kommentek, normális racionális érvekre vagyok kíváncsi, normális emberektől. A normális válaszok közé nem tartozik bele a "de aki felveszi a férje nevét, annak nincs saját személyisége..", mert ez nem igaz.



2019. júl. 7. 16:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
68%
Nekem őszintén mind1, ki milyen vezetéknevet fesz fel a férjétől, vagy nem vesz fel. Van aki ezt fontosnak érzi, van aki nem. Én úgy voltam vele, kaptam egy nevet születésemtől, és habár semleges vezetéknevem van, mégis csak az identitásom része. Nem lettem más ember, mert férjhez mentem, nem értem mért kéne nevet változtatnom. És bután is néztem voln a férjemre, ha ezt elvárja tőlem, mert neki pont annyi, mint nekem...De ez az én véleményem.
2019. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, de itt te vagy az egyetlen, aki nemnormális stílusban tobzódik. Meg hogy eddig még nem kaptál érveket, amikor több is volt. Mindenki normálisan reagált, hogy mindegy, de neki más a véleménye, nem ciki felvenni a férj nevét, de nem praktikus (okmányok stb). Egyetlen olyan véleményt sem láttam, hogy ciki felvenni a férj nevét. Ez csak a te fejedben született meg, és te dühöngsz itt feleslegesen. Nőj fel.
2019. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
39%
Szia. Én úgy vettem fel a férjem nevét, hogy Kovácsné Kiss Katalin (fiktív nevek). Férjem húga is házas, ő viszont semmilyen formában nem vette fel a férje nevét, maradt a lánykori neve. Amikor negkérdeztem tőle, hogy miért, azt válaszolta, hogy ő neki nem parancsol egy férfi sem. Ledöbbentem és negkérdeztem : miért, a férj nevének felvétele valamiféle varázserővel bír, hogy korbácsként fog hatni a házasságkötéstől kezdve? Ő sem tudta megmagyarázni. Végülis nem is kell, én pusztán kíváncsiságból kérdeztem, erre ő mondott egy oltári nagy buraságot :) persze kiröhögtem szegényt...
2019. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk azért az is megér egy misét, hogy miért olyan ritka, hogy egy férfi vegye fel a nő nevét, pedig ugye van rá lehetőség jogilag. Ők is hasonló érveket mondanának mint az, akivel te beszélgettél: az nem férfias, neki egy nő nem parancsol stb.


Reálisan nézve is van benne valami megalázó, a régi rendszerből itt maradt ódivatúság. Logikátlan is, okmánycsere stb. Ráadásul a karrieredben használt nevedet dőreség megváltoztatni és még sorolhatnám.


Ettől függetlenül nem ciki, lehet élni a lehetőséggel, egyéni döntés.

2019. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kizárólag olyan esetekben találkoztam azzal, hogy a férj konkrétan lecserélte a családnevét a feleségének a családnevére, amikor a feleségnek nagyon egyedi vagy éppen nemesi származásra utaló neve volt... Úgyhogy itt azért ébredhet bennünk sanda gyanú, hogy nem kizárólag a feleség iránti rajongásból cserélt nevet.

Nekem eléggé zavaró a közösségi oldalakon, amikor Tóth Anitából hirtelen Dobos Kázmérné lesz. És ha csak egy cukicica fotó van fent profilképként, akkor jöjjek rá, hogy ki ment férjhez...

Nekem egyébként két keresztnevem van és mindkettőt használják, szóval összesen három nevem van és már ez is elég bonyolulttá teszi a dolgokat. Ezt már nem kívánnám azzal fokozni, hogy még a férjem nevét is hozzátoldom az enyémhez kötőjellel. Teljesen pedig nem szívesen cserélném le az ő vezetéknevére, mert az enyém egy kicsivel jobban tetszik. Egyébként én sem dicsekedhetek nagyon megértő családdal, de a nevemet nem áldozom be ezért, kissé erőltetettnek érezném, hogy még amiatt is érezzem magam rosszul, mert ugyanaz a vezetéknevem, mint a kellemetlen családtagoknak.

Aztán az is eléggé kényelmetlen lenne számomra, ha idegenek nem tudnák, hogy hogyan szólítsanak. Például kövezzetek meg, de nekem jól esik, ha egy hivatali ügyintéző vagy egy orvos azonnal a keresztnevemen szólít. Erre nem lenne lehetősége, ha a papíron csak Tóth Pálnét látna. De idegenekkel is elég nehéz lenne, bemutatkozok a férjezett nevemen és aztán hozzáfűzöm még a keresztnevem is, hogy azért tudjanak valahogy szólítani?

Az okiratos rész is jó érv szerintem, én egyszer korrigáltattam a születési anyakönyvem, amit önkényesen elszúrtak a születésemkor, akkor az útlevélcsere, személyicsere, minden hivatalos helyen, bankokban, biztosítónál, ep-nél, mindenhol átjavíttatni, na azt se kívánom magamnak még egyszer.

Az pedig nálam is fennáll, hogy én ezzel a három nevemmel egyedül vagyok a világon, így ismer mindenki, és kötődnek dolgok is a nevemhez, írások, alkotások, úgyhogy kifejezetten zavart okozna, ha hirtelen átalakulnék valami mássá.

Plusz ami ugyan nem az én problémám, de sok külföldi rokon és ismerős számára teljesen felfoghatatlan az, hogy Magyarországon van olyan lehetőség, hogy a feleség a férj teljes nevén éljen tovább, és csak a "-né" utaljon a nevében arra, hogy ő egyébként egy nő. Hogy onnantól a nevéből annyit lehessen csak megfejteni, hogy ő egy nő és hogy hívják a férjét... semmi egyedi "azonosító".

Egyébként én magam körül pont az ellenkezőjét látom: mindenki nevet változtatott, én tartottam meg egyedül az eredeti nevemet. És a legérdekesebb, hogy olyan nők, akiknek a liberalizmusuk, feminizmusuk, függetlenségük számukra mindig egy központi kérdés volt, sorra tűnnek fel a megváltozott neveikkel, kiposztolva a leghagyományosabb esküvői viseletekben magukat.

2019. júl. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
A 14-es vagyok. A saját gusztustalan stílusoddal inkább ne elemezgess mást. Látszik, hogy nem kaptál nevelést. Felnőtt létedre nem tudtál rajta túllépni, hogy anyuci-apuci "világ életedben csak bántott, mert nem olyan vagy, amilyet ők akartak". Ezért pedig gyűlölsz mindenkit, aki nem osztja azokat a nézeteket, amiket a zavart elmédnek köszönhetsz. Na, ez a szánalmas.
2019. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!