Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalt a férjem. 1 évig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalt a férjem. 1 évig viszonya volt 4 kisgyerek mellett. Csak a válás lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Probáltam megbocsájtani. Ő is sokat változott. De úgy erzem, hogy nem megy. 3 hónapja már abbahagyta a viszonyt, csak velünk van, de én ezt nem tudom feldolgozni. Hiába próbálok megbocsájtani, minden egyes nap eszembe jut, hogy pont akkor tette ezt velem, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Úgy bukott le, hogy megláttam az üzeneteket, amit a szeretőjének írt. Minden nap eszembe jutnak a szavai, amit a másik nőnek írt. A férjem nem érti, hogy miért ennyi idő után hoztam fel a válást. Miért pont most, amikor ő meg akar változni.
2020. máj. 31. 05:34
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%

Megpróbáltátok folytatni, de nem megy. Soha nem fogod elfelejteni a megcsalást. Nem fogsz bízni benne.

Idővel újra félre fog lépni, mert neki ez vált be, mikor feszültséget akar oldani.

Mindig ez a vége.

Itt csak az a kérdés, hogy mikor váltok. Most, vagy pár hónap múlva.

2020. máj. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon jó úton jársz. Végre egy nő, aki le mer lépni a f.szfej férje mellől. Büszke lehetsz magadra, meg fogod tudni csinálni nélküle is, ne táncolj vissza hozzá. Tudod kutyából nem lesz szalonna, ez nem egy kis félrelépés volt, hanem egy 1 évig tartó viszony. Aminek nem azért lett vége, mert megjött az esze, hanem mert te rájöttél. Ha nem jöttél volna rá, akkor még most is hülyére venne. Ez nem megbánás, csak azért húzza be fülét-farkát, mert 4 gyerek után drága a gyerektartás. Ha folytatod vele, amint leülepszik ez a dolog, csalni fog tovább. Miért ne tenné, ennek se lett következménye. Vidd véghez, amit elterveztél.
2020. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 tgt ***** válasza:
57%
Egy ilyet nem lehet annyival elintézni, hogy: bocsánat. És érthető, hogy te nem tudsz egyik pillanatról a másikra megbocsátani. Ne is akarj túllépni a dolgon. Jogod van dühösnek lenni, jogod van számon kérni őt, ellenőrizni, elolvasni az üzeneteit, jogod van tudni róla, hol volt, kivel beszélt, stb. És jogod van elmondani neki akár minden nap, hogy mekkorát csalódtál benne, hogy mennyire megsértett téged, hogy micsoda egy piszok alak, és ez mennyire fáj neked. Neki pedig ezt el kell viselnie, és megígérnie minden nap, hogy veled marad, mert csak téged szeret. És ha egyszer majd csökken a fájdalmad és tudsz neki hinni, akkor megbocsáthatsz.
2020. máj. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%

Ez tipikusan olyan helyzet, amelyből akár a válás, akár a folytatás mellett döntesz, jobban és rosszabbul is alakulhatnak a dolgok. Ezért szinte lehetetlen tanácsot adni. Itt a két lehetőség.


1. Próbálkozás a folytatással. A megbocsátás folyamata lehet, hogy idővel végbemehet benned, ha elegendő időt adsz, különösen ha elmentek párterápiára is. A férjed pedig valóban megváltozhat és hűséges maradhat, szép életetek lehet együtt. Én az ismeretségi körömben tudok olyan esetről, amikor a nő csalta meg a férjét és el is költözött a szeretőjéhez, két gyereket hátrahagyva a férjére. Azután fél év után meggondolta magát és visszakéredzkedett, a férj megbocsátott neki és felnevelték a gyereküket, már tíz éve boldogan élnek. Szóval ebben az esetben a megbocsátó fél jól döntött. Ugyanakkor lehet, hogy a megbocsátás rosszul is elsülhet és férjed pár év után újra félrelép.


2. Válás. Ez egyszerű megoldásnak tűnik, de 4 gyerekkel sem egyedül maradni, sem utána újabb párt találni nem biztos, hogy könnyű lesz. A volt férjednek láthatása lesz kéthetente, amivel visszaélhet, s ezzel a gyerekeid felnőtté válásáig megkeserítheti az életedet. Sajnos közös gyerekek esetén már nem úgy van, hogy válás után viszlát és elfelejtelek. Ott fog maradni az életedben és tartós stresszforrás lehet. S akkor még nem is szóltam az esetleges vagyonmegosztási pereskedés stresszéről, valamint a tartásdíj időnkénti váratlan kimaradásának nehézségeiről, amelyeknek a gyerekek is megisszák a levét. Nagyon durva helyzetek adódhatnak a válás következményeként. Ugyanakkor jól is elsülhet egy válás és egy újraházasodás, de erre semmi garancia nincs.


Egyszóval mindkét megoldás kockázatos. Én azt tudom csak tanácsolni, hogy semmiképp ne elhamarkodottan dönts, adj magadnak időt. Ha úgy gondolod és meg tudod engedni, talán érdemes lehetne pszichológushoz fordulnod, vagy egyedül vagy a férjeddel együtt. Vannak párkapcsolatokra specializálódott szakemberek, ilyet keress. Nem fognak helyetted dönteni, de segthetnek tisztábban látni. Ez fontos döntés lesz az életedben, ezért érdemes jó alaposan végiggondolnod a szempontokat.

2020. máj. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
18%

"hogy pont akkor tette ezt velem, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá"


Gondolom neki meg másra lett volna szüksége, de ez a szokásos történetből kimaradt.

Ha megkapta volna azt, amit akar, valószínű nem lép félre.

Szóval mielőtt még valaki fszfej férjezni kezd, kicsit gondolkodjon már el...

2020. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, párterápia, családterápia, ahova ilyenkor menni kellene, és nem egyedül őrlődni a dolgokon.
2020. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. Fent már írták a lehetőségeket ⬆️⬆️⬆️


De nem érdemes a gyerekek miatt kamuzni sem. Megérzik, sérülnek, ha rossz a kapcsolat. Akkor pedig jobb külön 😕

2020. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet bocsátani olyan fél év alatt - mármint, hogy az elhatározás után ennyire számíts, amíg az érzelmeid is követik. De bízni nem fogsz benne, akárhányszor később jön haza, benned lesz, hogy mi van ha... Egy év azért nem az, mintha egy buliban valaki rámászott volna, hanem addig hazudott a szemedbe. Bizonyítsa, hogy nem csak az egoját érzi sértve meg az egzisztenciáját félti, hanem ezek után még mindig téged akar. Azt, aki ezek szerint szerinte valamiben annyira hiányos és hibás volt, hogy ki kellett pótolni, de annyira nem tisztelte, hogy előbb megbeszélje vele. Sajnos, ha te még mindig szerelmes vagy belé, nem hiszem, hogy elég lesz, hogy mostantól csak barátokként lakjatok egymás mellett.
2020. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
5-ös szóval ha nem kapta meg, amit akart, akkor az a megoldás, hogy keres egy másik nőt és addig veszi hülyére a gyerekei anyját, ameddig csak tudja. Még véletlenül sem az, hogy megbeszéli vele, hogy drágám, nekem ez és ez hiányzik, mit tudunk tenni, hogy jobb legyen? Még az is előbb megbocsájtható lenne, ha k.rvákhoz járt volna, ott jó esetben legalább nincs érzelem.
2020. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%
En nem latok itt igazabol megváltozni akarast. Lebukott. Nem ö döntött úgy, hogy 'na drágám, mostantól nem alazlak meg'. Aztan most fosik, és kompenzálni probal. Majd ha kompenzált, folytatja ugyanúgy.
2020. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!