Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalt a férjem. 1 évig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalt a férjem. 1 évig viszonya volt 4 kisgyerek mellett. Csak a válás lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Probáltam megbocsájtani. Ő is sokat változott. De úgy erzem, hogy nem megy. 3 hónapja már abbahagyta a viszonyt, csak velünk van, de én ezt nem tudom feldolgozni. Hiába próbálok megbocsájtani, minden egyes nap eszembe jut, hogy pont akkor tette ezt velem, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Úgy bukott le, hogy megláttam az üzeneteket, amit a szeretőjének írt. Minden nap eszembe jutnak a szavai, amit a másik nőnek írt. A férjem nem érti, hogy miért ennyi idő után hoztam fel a válást. Miért pont most, amikor ő meg akar változni.
2020. máj. 31. 05:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
54%
30, ha ezt arra érted, hogy ki vigyáz a gyerekekre, akkor pl. nálunk a nagyszülőkön és egyéb rokonokon túl van jópár barátom, akire rá tudom bízni az enyémeket.
2020. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
80%
Négyet, akik közül az egyik még csecsemő?
2020. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%
#28 "Miért ne találnál magadnak?" valszeg azért, mert a férfi se az önsorsrontó másik neve, nem azért keres TÁRSAT, hogy attól csak növekedjen a problémái száma, és ne egyszerűsödjön az élete... mit gondolsz, a Kérdező férje miért keresett magának szeretőt?
2020. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
A 2 nagyobb gyerek vigyázott a kisebbre, amíg rosszul voltam. Szerencsére nem volt már annyira kicsi akkor a legkisebb sem. Én nem szeretnék más párt találni. Elsősorban megbocsátani szerettem volna. De úgy érzem, hogy nem megy. Nem tudom ezt feldolgozni. Tényleg úgy látom, hogy megbánta és próbál megváltozni, de nekem ez így már nem megy. Minden nap eszembe jut, hogy mit tett. A gyerekek szeretik őt, szeretném egyben tartani a családot. De hogyan? Túl lehet ezen lépni valahogy?
2020. máj. 31. 19:04
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
32 Nekem ugyan csak kettő van, de anyukám vigyázott rájuk hetekig, mert a kicsi születése után visszakerültem pár hétre az intenzívre és utána is hónapokig necces volt a helyzet. De azért maradjon vele, mert ha kórházba kerül, akkor a férj nem fog vigyázni a gyerekeire? Mert most vajon vigyázna? Hiszen egy évig nem járt haza hétköznap. Van egy barátnőm, akinek a válás óta hajlandó csak az exférje normális időt tölteni a saját gyerekeivel, mert akkor még nagy mellénnyel volt, és így állapították meg a láthatást - és azóta örül, mint majom a farkának, hogy kéthetente van egy szabad hétvégéje, ami előtte 10 évig nem volt. Persze Kérdező helyzetét persze nem ismerjük, de minden relatív.
2020. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, a kettő azért nagyon más mint a 4, azt azért lássuk be. Ahogy az se valószínű hogy egy 4 gyerekes ember szülei még fiatalok lennének. A Kérdezőjéknél válás esetén meg az lenne a legvalószínűbb, hogy a férj vinná a 3 nagyobbat kapcsolattartásra, a kicsivel meg ki se alakulna semmiféle kapcsolata. Úgyhogy ettől a Kérdezőnek nem valószínű, hogy szabad hétvégéje lenne egyhamar...
2020. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
60%
Az okosok azt mondják, hogy minimum fél év ilyet megbocsájtani. Amolyan felebaráti szeretettel biztos fogsz addigra tudni viszonyulni hozzá, aki elfogadja a másik hibáját. De bízni nem igazán fogsz benne, tüske, kétely mindig marad és felnézni rá is nehéz lesz. Sok erőt kívánok, elég nagy alázat kell hozzá, hogy ne azt sirasd, ami lehetett volna. Ez tényleg egy gyászfolyamat, nem lehet siettetni. Talán próbáljatok meg párterápiára járni, és jó ötlet az is, ha nulláról kezdve újra elkezdtek randizni, hogy ne csak a megszokás és hétköznapok fedják el az egészet, hanem lásd, hogy hajlandó rád áldozni az idejéből.
2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező (#34) újra megkérdem: közösen, mindketten akartátok a 4. gyereket?

Hidd el, ez fontos.

2020. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
71%

36 Hogy ki milyen fiatal, attól függ, mikor kezdte és mennyi a korkülönbség a gyerekek között, nem attól, hogy hány gyereke van. Nagyszülők dettó. Nálunk sajnos senki nem az, de hál'Istennek mégis fittek. Az említett barátnőm nem csak a hétvégének örül, hanem pont annak, hogy így végre látják a gyerekek az apjukat, aki addig sosem ért rájuk. Egyszer már írtam azt is, hogy két négygyerekes ismerősöm is talált új párt magának (és fél éven belül úgy, hogy nem is keresett).

De nem akarom agitálni Kérdezőt, hogy váljon el, az sem egyszerű és nem biztos, hogy jó út, és nem szabad ebben hirtelen döntést hozni. Csak ne az befolyásolja, hogy alulértékeli magát a gyerekek oltárán.

38 Valószínűleg a negyedik sem a tudta nélkül készült...

Nagyon sok férfi kapuzár negyven körül, azaz rájön, hogy ő még fiatal és az élete értelme mégis inkább a sok szex, nem az apaság. És mivel az nincs vagy nem elég, lévén a feleség estére kipurcanva és nulla a kommunikációra szánt és kettesben töltött idő, ami az előjáték lenne, úgy érzi, nem ismerik el, és már kényszerpályán van lefelé. Ezért a munkába menekül, ami miatt otthon még több leszidást kap. Tehát ahelyett, hogy szimplán otthon kedvesebb lenne és több közösséget vállalna, hátha az asszony hálásan omlik a karjába, és úgy tudná kezelni, hogy a kisgyerekes időszak csak egy korszak, nem a világvége, csak strigulázza a sérelmeit, amíg az betelik. Annyira, hogy kínjában egy másik nőhöz lesz kedves, akinél nem "megalázó" kezdeményezni, nem úgy mint annál, akinek már igazán kötelessége lenne anélkül is. Persze ennek is most jó része csak képzelgés :) de a környezetemben a 40 év körüli családapák ezt a forgatókönyvet szokták követni. A "legjobb", amikor jobb híján nem egy huszonéveshez, hanem egy egyedülálló anyához csapódnak oda és csöbörből vödörbe kerülnek. És a vicc az, hogy mindezt úgy, hogy közben elvileg még mindkét házastárs koldulva várja, hogy a másik végre viszontszeresse. Csak innen már nagyon nehéz visszamászni, mert tényleg nem annyira a megbocsájtás a kérdés, hanem a bizalmat és önbizalmat is nehéz visszaszerezni. Felejteni akarattal meg lehetetlen.

2020. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, a férjem tavaly lett 40 éves. És pont egy egyedülálló anyuka lett a szeretője. Én is ismerem a nőt, a gyerekeink barátok voltak. 4 évvel idősebb nálam. Tudom hihetetlen, de inkább a férjem szerette volna a 4. gyereket. Amint megtudta, hogy úton van, elmondta az egész családjának. Tényleg úgy láttam, hogy örül neki. Most is talán a legkisebb áll hozzá a legközelebb.
2020. máj. 31. 21:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!