Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalásnak számít-e, ha...?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalásnak számít-e, ha...?

Figyelt kérdés

Megcsalásnak számít-e, ha pár hónapja együtt vagyok valakivel, de mivel nem került fel a téma és nem kérdezett rá, így nem említettem, hogy alkalmanként olyan férfiakkal töltöm az estém, akik ezért fizetnek. Betegségem nincs, így nem tudok semmit átadni. Nem vagyok hivatásos, de sajnos néha rászorulok egy kis kiegészítésre.

Nem szeretném neki elmondani, mert nagyon kedvelem és vele szeretnék lenni. Ugyanakkor hazudni sem szeretnék. A megoldás persze az lenne, ha abbahagynám a tevékenységet, de ezt a helyzetem nem engedi meg.

Hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel? Próbálom magamnak azt bemesélni, hogy ez csak egy munka és ő is lehetne nőgyógyász vagy hasonló.



2022. okt. 1. 17:58
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Megcsalás. Nyilvánvalóan.
2022. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem megcsalás.Sokkal rosszabb. Én biztos nem akarnék egy ilyen nőt magam mellé.
2022. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
6%
Ez csak sima munka. Ami vkinek vagy belefér vagy nem.
2022. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató. A kérdésem feltevésének az volt az oka, hogy reménykedtem benne, hogy valaki a tanácsaival tud segíteni megoldást találni a problémára, vagy segíteni jobban érezni magam. De én azt veszem észre, hogy a válaszadók nem segíteni akarnak, hanem csak szeretnek leszólni, mert ők ettől jobbnak gondolják magukat. Mondjuk igaz a mostani gonoszabb erkölcstelenebb stb énképem is jóságosabbnak gondolja magát egy sorozatgyilkosnál. Ha így nézem, akkor nagyon erkölcsös még az erkölcstelen énem is. Csak perspektívát kell váltanom. Az araboknál egy férfinak lehet 4 felesége és senki se szólja le, pedig lehet, hogy bántalmazza őket. Ellenben én a barátomnak és annak a pár "ügyfelemnek" is örömet próbálok okozni.

Vagyis itt akkor inkább a társadalmi normák és a személyes lelkiismeretem összeegyeztetéséről van szó. A primitív jelzővel nem értek egyet, akkor nem gondolkodnék el ennyire a témán. Megrémít-e az a tudat, hogy valami olyat össze tudnék egyeztetni magammal, amit a társadalom nagyrésze megvet? Hmm... Talán. Bár az abortuszt is elfogadhatónak tartom, míg mások gyermekgyilkosságnak. Vagy lehetne itt egyes vallások vallási szabályainak be nem tartásatát venni.És eljutunk ahhoz a kérdéshez, hogy mi az erkölcs? A jó szándék? Elvégre én jót akarok a barátomnak, szeretném, hogy boldog legyem, akkor is, ha ezt úgy érem el, hogy bizonyos dolgokat elhallgatok. Nem használom őt ki. Nem kell tőle semmi, csak a társasága. Én jól érzem magam vele és ő is velem. Én az "ügyfeleimmel" is összebarátkozok, nekik sem akarok rosszat. Örülök, ha boldoggá tudom őket tenni. De magamnak se akarok rosszat, mert azért ez egy olyan dolog, amit ingyen mégse csinál az ember (ezért fizetős szeretet szolgálat, mert bár szeretetet szolgálgatok, de mivel nekem is idő és fáradtság ezért pénzért csinálom). És valóban kellemesebb jó táraaságban lenni, mintha még egy állást felvennék és el kellene viselni a kollégákat, a főnököt, meg a sok marhaságot, ami egy munkahelyen van. Volt olyan munkahelyem, ahol megalázóan bántak velem. Ha egy ügyfelem csinálná ezt, akkor otthagynám. De a főnökét nem küldheti el az ember a picsába, mert bunkó/rosszindulatú stb...Csak pár ügyfelem van, de olyanok, akiket én is kedvelek, érdekel mi van velük.

De akkor mi is az erkölcs? Talán inkább az, hogy mennyire tud az ember megfelelni a társadalom elvárásainak? Talán ez okozza a disszonanciát. Van egy rossz szituáció és én abból a legjobbat szeretném kihozni. A szituációt a kényszer szülte. A szituáció nem erkölcsös, mert a társadalom szemszögében megvetendő. Nyilván a társadalom engem lát erkölcstelennek, aki a szituációban vagyok. De mennyire határoz meg engem a szituáció? És visszatérek oda, hogy kell-e, hogy bűntudatom legyen. Nyilván nekem az lenne a jó, ha nem lenne bűntudatom, ha oly mértékben hedonista lennék, hogy a morális kérdések nem érdekelnek. Belegondolok, hogy a férfiak akik csalják a feleségüket el szoktak-e ilyeneken gondolkodni. Pedig ők nem kényszerből teszik. Én erkölcstelennek tartott dolgokat teszek, de nem rossz szándék vezérel. A bibliaban az eredendő bűn az engedetlenség volt. Éva megszegte Isten szabályát és evett a Jó és Rossz tudás fájáról. Így jónak és rossznak tudója lett. Érdekes, hogy előtte nem tudhatta, hogy rosszat cselekszik a szabály megszegésével, mert nem volt birtokában a jó és a rossz megkülönböztetésének képességének. Csupán kíváncsi volt. Mi az igazi tanulság: ne legyünk kíváncsiak. Na mármost én abba a bűnbe esem, hogy kíváncsi vagyok. Kíváncsi vagyok mi a rossz, mi a jó és arra is, hogy miért rossz. Hogy lesz egy cselekedet rossz, ha mindenkinek jót akarok?

De ugyanúgy ott a másik nagy kérdés, hogy van-e jogom elhallgatni az igazságot a másik elől, mert így ő is boldogabb? Szeretem és jót szeretnék neki, azt akarom, hogy boldog legyen. Velem most boldog és én is vele. Ezt nem szeretném elrontani. Én se faggatom a múltjáról, pedig tudom neki is van.


Filozófia kategóriában kellett volna feltennem ezt a kérdést.

2022. okt. 2. 00:01
 25/46 anonim ***** válasza:
85%
Új vagy itt, vagy csak unatkozol te is szombat éjjel?
2022. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes okfejtés, valahol jogos is, bizonyos szemszögből egyet tudok érteni veled. De a tényen mit sem változtat: nem vagy vele őszinte. Ha jót akarsz neki, beszéld ezt meg vele, tiszteld meg annyira, hogy rábízod a döntést korrekt módon, hogy neki mi a jó és elfogadható. Ne dönts te helyette puszta jószándékból, mert a Pokolba vezető út ugyebár, csupa jószándékkal van kikövezve.
2022. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
78%

Ha véletlenül nem troll vagy, sürgősen keress egy pszichológust.

"Én se faggatom a múltjáról". Okoska, neked nem múltad van, hanem jelened.

Te nem a kíváncsiság bűnébe estél. Az akkor lenne, ha ezt a kérdést feltetted volna itt az oldalon, anélkül, hogy érintett lennél. A te bűnöd sokkal nagyobb. A legdurvább, hogy úgy próbálod megmagyarázni, hogy neked jó legyen, de ez csak téveszme. Hiába forgatod, te nem vagy jó ember sehogy.

2022. okt. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
76%

Fu, nem kell ez a sok mellebeszeles, hogy te mindenkinek jot akarsz es igazabol a kenyszer miatt kerultel az adott helyzetbe. Talalhatod akarhogy, a Haboru es beket is leirhatod ide, a tenyek akkor is tenyek maradnak:


1. Te nem masoknak akarsz jot, hanem magadnak. Kell a kuncsaftjaid penze es a parod szeretete. Ne hazudj, nem azert vagy vele, hogy szerethesd, hanem te akarod magadat szeretve erezni, tehat igenis kihasznalod.

2. Dehogy a kenyszer miatt qrvalkodsz. Ha mar ekkora regenyt rittyentesz ide, nem artana atolvasni legalabb egyszer az egesz iromanyt mielott rakattintasz a valasz elkuldese gombra. Te magad irod fentebb, hogy derogal normalis munkahelyen dolgozni es ezert szorakoztatsz a szabadidodben ferfiakat. Szoval megint csak hazudsz.

3. Mi a tokom ez a litania az erkolcsossegrol, vallasokrol meg a Bibliarol? Begombaztal es raszivtal egy kis kokot, vagy mi az isten ez? A kommentelok nagy resze nem a "szakmadat" kifogasolta, hanem a titkolozast a parod elott. De te is erzed, hogy nem nagyon van igy rendben ez a dolog, mert kummantasz.

4. A te esetedben nem multrol van szo, hiszen rendszeresen osszejarsz a vendegeiddel.


Egyebkent nem lepodnek meg, ha csak egy troll lennel. A hozzaszolasaidbol az jon le, hogy te mar elore kigondoltad ezeket a valaszokat, egyaltalan nem tunnek spontannak.

2022. okt. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
68%

"A megoldás persze az lenne, ha abbahagynám a tevékenységet, de ezt a helyzetem nem engedi meg."

Jól látod, mi lenne a megoldás.

A helyzetedet te magad teremtetted és teremted.

2022. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:
70%

Szeritem is beszélned kellene a pároddal. Ez így neked sem jó. Szerintem nem vagy rossz ember. Akkor nem agyalnál ennyit rajta. Szerintem a lelkiismereted nem tiszta és megpróbálod megmagyarázni magadnak a dolgot hogy elfogadhatóbb legyen számodra.

Egyébként szerintem is érdekes, amiket írtál, a helyzettől eltekintve.

De jobban jársz, ha nem filozofálgatásra használod az életed.

Beszelj a pasiddal!

2022. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!