Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megingott a véleményem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megingott a véleményem a monogámiával kapcsolatban. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkoztam ezen, és nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes. Hagyni, hogy a párunk olykor-olykor mással is jól érezze magát, ha szeretné? Vajon önző kisajátítás az, hogyha csakis magunknak akarunk egy embert? Ne flörtöljön, ne csináljon semmit ellenkező nemű emberekkel? Amíg tart a szerelem, nyilván egyik félben sem merülnek fel ilyenek általános esetben. De mi lesz 10-15-20 év múlva? Vajon csak a saját egónk miatt nem tartjuk ezt helyesnek? Ha amúgy minden rendben van a kapcsolatban, miért tartjuk ezt ennyire szörnyűnek? (A kérdést csupán kíváncsiságból teszem fel, nincs semmi "megcsalásos stb" előzménye) 28N
2016. aug. 2. 16:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
óóó a fene nagy liberalizmus :D
2016. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%

Én igazából úgy vagyok ezzel, hogy minden kapcsolat elején ugye megvan még a rózsaszín köd, meg akkor még nem nagyon kacsintanak félre a felek, de idővel ellaposodnak a kapcsolatok, és egyrészt unalmasabb is lesz minden, másrészt meg általában megjelenik valaki más a színen. Olyankor pedig tényleg érdemes vagy véget vetni annak a kapcsolatnak, vagy pedig max nyiltan együtt maradni, hogy akkor mindkét fél lazábban van.


Egyébként én pl. nem is akarok megnősülni sem, mert előbb utóbb vége lesz minden kapcsolatnak, megszokásból meg nem akarnék senki mellett maradni, vagy ilyenkor ha vége, akkor vége, majd lesz egy új kapcsolat.

2016. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem voltak illúzióim a témával kapcsolatban. Mindig is érdekelt az emberi természet, a társadalom, társadalmak felépítése.

Ha érzelemmentesen áll az ember a témához, akkor nem lepődik meg ezeken a dolgokon igazán.

2016. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Én azt gondolom, hogy az embert nem csak az különbözteti meg az állattól, hogy tud értelmesen gondolkodni.

A szabályok, illemszabályok, protokollok betartása, az erkölcs, a felelősségteljes gondolkodás mind-mind hozzá járulnak ahhoz, hogy civilizációban éljünk.

Ha ezek az alap pillérek meginognak, nem sokkal leszünk különbek az állatoknál, akik ösztönlények.

Nem szabad hagyni, hogy az ösztöneink vezéreljenek. :)

2016. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel, hogy az agyammal felfogom az észérveket, miért szeretne valaki sok-sok év párkapcsolat után mással is szexelni, de a valóságban ezt nem tudom megemészteni. Tudom, mert megtörtént velem. Rettenetesen megalázónak, bántónak tartom és már képtelen vagyok arra, hogy ugyanúgy viszonyuljak a páromhoz, ugyanúgy bebújjak mellé bizalommal az ágyba, mint előtte.


Lehet, az én hibám, még túlságosan erős az egóm, de nem vagyok még azon a spirituális szinten, hogy örüljek a szerelmem szexuális élményeinek.

2016. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat ket ember KETTO testi es lelki szovetsege es baratsagan alapul.

Tehat 3. nem fer bele

ahol belefer ott a kapcsolat nem jo alapokra epul es tovabb kell lepni.

monogamia egy kapcsolat alapja a bizalom miatt is.

2016. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, de ez a kérdés túlontúl jogos, értelmes és gondolkodó emberre vall, hogy itt tárgyaljuk.
2016. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg: mindenki olyannal jöjjön össze, akivel ebben a témában egyformán gondolkodnak, és akkor működni fog a dolog. Nincs helyes meg helytelen, csak az fontos, hogy ne okozzunk fájdalmat a másiknak. Ha két ember egymásba szeret, akiknek természetes, hogy egy életen át hűségesek lesznek egymáshoz, elfogadják egymás hibáit, akkor annak a kapcsolatnak soha nem kell véget érnie. De ha két olyan embert hoz össze a sors, akik nem hisznek a monogámiában, és eleve tudják, hogy majd egyszer elválnak útjaik, akkor azok úgy lesznek boldogok.
2016. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Hasonló a hasonlóval...

Miért lenne kisajátítás az, hogy egy embernek vannak elvei? Azért annyira nem kell liberálisnak lenni manapság, hogy mindenre, ami elveket, döntéseket hordoz magában azt mondjuk, hogy színtiszta egoizmus.

2016. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%

#4


Márpedig az ösztöneink vezérelnek, sokszor nagyon helyesen. Racionalitással nem írhatsz felül érzelmeket, nagyot fog pukkanni mikor mégis felszínre tör az elfojtás.

2016. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!