Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megingott a véleményem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megingott a véleményem a monogámiával kapcsolatban. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkoztam ezen, és nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes. Hagyni, hogy a párunk olykor-olykor mással is jól érezze magát, ha szeretné? Vajon önző kisajátítás az, hogyha csakis magunknak akarunk egy embert? Ne flörtöljön, ne csináljon semmit ellenkező nemű emberekkel? Amíg tart a szerelem, nyilván egyik félben sem merülnek fel ilyenek általános esetben. De mi lesz 10-15-20 év múlva? Vajon csak a saját egónk miatt nem tartjuk ezt helyesnek? Ha amúgy minden rendben van a kapcsolatban, miért tartjuk ezt ennyire szörnyűnek? (A kérdést csupán kíváncsiságból teszem fel, nincs semmi "megcsalásos stb" előzménye) 28N
2016. aug. 2. 16:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kapcsolatok nem arról szólnak, hogy csakis vele akarnék életem végéig dugni. De nem is arról, hogy akkor ha már kicsit unalmas, akkor dugok mással.

Ha nem tökéletes a szexuális élet, változtatni kell rajta, hogy jó maradjon még mindig 2 emberkének.

Nem csak az, hogy más is bele kerül a dologba, mert amúgy az sem mindegy, hanem hogy egy idegen se tud többet nyújtani... Vagy ha mégis többet tudna, optimalizáljuk be párunkat, hogy ő nyújtsa a lehető legtöbbet.

A megingásod, és a megcsalások alapja is az, hogy nem tiszteli a másikat. Hogy nem csakis hozzá ragaszkodik és vele akarja megélni mindazt, ami élvezetes. Hanem egy könnyebb, gyorsabb megoldás félre dugni.

2016. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a saját bőrödön, hogy milyen. Ha nem orrolsz meg rá, hogy más nőket is dug, akkor áldásom rátok. De szerintem egyértelműen felkapnád a vizet, ha háremet tartana a bakod.
2016. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
...viszont nem, ha bakot tartana a háremed.
2016. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

En ugy gondolom, h a hutlenseg nem a vilag vege foleg egy eros kapcsolatban. Ha a ferjem mondjuk egyszer megcsalna nem dobnam ki az eletembol, ahogy o sem engem forditott esetben.


Nyilt hazassagban egyikunk sem elne, de ez a monogamia kerdes tul van lihegve a gyakorin. Soha nem sajatitanam ki sem szexualisan, sem mashogy, ha o egyszer ugy erzi, h a next 50 evben jar neki egy megcsalas, akkor azzal en rendben vagyok, nem lehet elvarni valakitol h elete vegeeig huseges legyen. Persze, torekedni lehet ra, de fel kell arra keszulni h igenis, ilyen elofordulhat ezert van ra kvazi veszforgatokonyvunk:-))


Mondjuk mi tenyleg egymassal kepzeljuk el az eletunket de ahhoz, h ez sikeruljon ehhez kell egy foku empatia, nem a sztenderd beszukult "megcsaltal, vege" gondolkodas mod:-)))


Szoval jo torekedni a mongamiara, de ha nem sikerul, az sem tragedia.

2016. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Emberfüggő!

Én nem vágynék másra 10 vagy 15 év után sem, de lehet, hogy más nem így működik. Ha mindkét fél benne van, és egyiknek sem okoz fájdalmat, akkor nem feltétlenül kell monogámiában élni.

2016. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy én látom, tapasztalom, ez nem kérdés. Ez valóság. Úgy, 35-től már van és főleg negyveneseknél csúcsosodik. Azt nem tudom, a párok mit tudnak egymás ilyen dolgairól. A kollégáim, kb 80%-a félre jár. Gondolom, ez nem csak ebbe a közösségben jellemző.
2016. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

Aki az osztonokrol irt

a kutyam osztonei szerint el mert nincs valsztasa ez jutott neki nincs szabad akarata

Ha ember vagy pont az ostoneid elnyomasa tesz emberre hogy tudsz uralkodni testeden ,erzelmeiden eleted sajat kezedben van nem sodor az ar.

a huseg egy valasztas mint az is kivel osztod a tested es lelked

2016. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

Az ember abszolút ösztönlény, ugyanúgy, mint bármelyik másik állat. Csupaszíts le egy embert, vegyél el tőle minden anyagi javat, dobd ki a vadonba és mit fog tenni? Élelmet, menedéket, vizet szerezni mindenáron. Ha pedig talál egy ellenkező neműt, párosodni. Mi csupán különbnek tartjuk magunkat az állatoknál, mert tudunk magasabb szinten kommunikálni, következtetéseket levonni, szándékosan alakítani a környezetünket nagyobb mértékben, mint mondjuk egy hód, stb. Erre jön az, hogy az ember KÉPES az érzelmei szerint dönteni, képes számolni a következményekkel ezáltal hibázni, erkölcsileg helytelenül is képes dönteni. Namármost, van aki képes elfojtani az ösztöneit, van aki nem. A mi fogyasztói társadalmunkban nincs szükség arra, hogy étel fölött marakodjunk, hogy a vízért küzdjünk, azonban a szexualitás egészen másfajta ösztön. Gondoljunk a megerőszakolt nőkre, a sorozatgyilkosokra. A milliónyi megcsalt emberre. Olyan beállítottságú embernek, aki számára birtoklási vágyat jelent a szex, vagy fontosabb a saját kielégülése mint partnere (én inkább ezt hívnám egónak), hiába erőlteted a monogámiát, nem fog menni. Olyan embert viszont aki képes és akart uralkodni önmagán, nem kell beleerőltetned.

Bocsi hogy hosszú lett!

2016. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
27%

18. Az ember is állat igen.

De ha már annyira felsőbbrendűség érzetünk van, nem kéne a technikai dolgokon kívül is felsőbbnek lenni?

Egy átlag embert ha el veszel tőle mindent, tényleg állatiassá tudsz tenni. De egy kultúrával és intelligenciával rendelkezőt nem.

Az embernek ott a kultúra, ott a gondolkodás képessége,az erkölcs,és minden ami szellemiség. Hogy az ösztöneidnél több is legyél.

Ha valakiben bármi szellemiség megtalálható, nem csak nyomokban akkor tud igazi ember lenni.

Ha benned ott az erkölcsi mutató, hogy nem szabad ölnöd, megerőszakolnod, megcsalnod senkit és erősen munkál benned, nem fogsz tenni ilyet.

Az egyik olyan eszme, ami csupa jó tulajdonságokkal bír. Most hogy a közember az edoi erkölcsöt veszi alapul(Japánban a legerkölcstelenebb időszak) amilyen a mai, akkor nem jut előbbre. De ha az egyetemes, belső érzéseken alapulót, akkor helyen van.

És valóban, ahogy feljebb írta valaki, ha te úgy döntesz hogy megcsalod a párod, nem azért teszed, mert az ösztöneid hajtanak és te kénytelen vagy követni. Hanem mert úgy döntöttél.

Annak ellenére, hogy tudod hogy erkölcstelen és a másiknak nem esne jól, ha megtudná.

2016. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

19. Hidd el, ha két idegen embert összezársz, éhezteted őket egy hétig majd eléjük vetsz egy szelet sült húst, ott a kultúra meg az intelligencia a legkevésbé sem fogja érdekelni egyiket sem.

Én még mindig úgy gondolom, hogy nem az a döntés hogy megcsalod a párodat, hanem hogy nem teszed meg. Ha a világ legerkölcsösebb embere elé raksz valakit meztelenül, aki számára izgató, a pénisze feláll, a légzése szaporább lesz mert ösztönei szerint felizgul arra, ami számára vonzó. Hiába házas, van egy tucat gyereke meg kertes háza. Aztán ő dönthet úgy, hogy nem, nem hallgat az ösztöneire hanem inkább elsétál.

2016. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!